Liga Campionilor, grupe Liga Campionilor, meciuri, rezultate

 
ActivSport
CLASAMENTE
BILETUL ZILEI
PRONOSTICURI
AVANCRONICI
SCORURI LIVE
CLASAMENT
Romania
Clasament Romania Liga 1
CLASAMENT 2014
CLASAMENT FORMA
REZULTATE 2014
PROGRAM 2014
Cupa Romania
ALTE CLASAMENTE
Clasament Liga 2 - Seria  1 Liga 2 - Seria 1
Clasament Liga 2 - Seria 2 Liga 2 - Seria 2
Clasament LIGA 3 SERIA 1 LIGA 3 SERIA 1
Clasament LIGA 3 SERIA 2 LIGA 3 SERIA 2
Clasament LIGA 3 SERIA 3 LIGA 3 SERIA 3
Clasament LIGA 3 SERIA 4 LIGA 3 SERIA 4
Clasament LIGA 3 SERIA 5 LIGA 3 SERIA 5
Clasament LIGA 3 SERIA 6 LIGA 3 SERIA 6
FOTBAL
Jucatori fotbal JUCATORI
Antrenori ANTRENORI
Arbitri ARBITRI
Cluburi fotbal CLUBURI FOTBAL
Asociatii judetene  de fotbal ASOCIATII JUDETENE
Federatii fotbal Internationale FEDERATII FOTBAL
FORMULA 1
CUPA MONDIALA RUGBY
SPORT AGREMENT
BILETE LA MECIURI
VIDEO
CONTACT
1CFR Cluj3
2Gaz Metan3
3Astra Giurgiu3
4Steaua3
5Petrolul3
6ASA Tg Mures1
7Viitorul1
8CSMS Iasi1
9CSU Craiova1
10U. Cluj1
11Pandurii1
12Dinamo0
13Otelul0
14FC Brasov0
15Rapid0
16Concordia Chiajna0
17FC Botosani0
18Ceahlaul0
SONDAJ
Pronostic Dinamo - Otelul
1
X
2
 
PUBLICITATE
 LIGA CAMPIONILOR | UEFA CHAMPIONS LEAGUE
Play - off Champions League 2014-2015
Grupa A
Grupa B
Grupa C
Grupa D
Grupa E
Grupa F
Grupa G
Grupa H
Optimi Liga Campionilor
Sferturi de Finala
Semifinale Liga Campionilor
Finala Liga Campionilor
Champions League primul tur preliminar 2014-2015
Champions League turul doi preliminar 2014-2015
Champions League turul trei preliminar 2014-2015
Liga Campionilor
 LIGA CAMPIONILOR | UEFA CHAMPIONS LEAGUE

LIGA CAMPIONILOR 2114-2115
CHAMPIONS LEAGUE 2114-2115


Turul 3 preliminar

29/07/14 20:30     Sparta Praga - Malmo FF       
29/07/14 21:15     Slovan Bratislava - Sheriff Tiraspol        
29/07/14 21:30     Debrecen - Bate Borisov
       
30/07/14 18:00     Aktobe - Steaua        
30/07/14 18:30     Karabakh - Salzburg        
30/07/14 19:00     AEL Limassol - Zenit        
30/07/14 19:00     Dnipropetrovsk - FC Copenhagen        
30/07/14 19:00     HJK Helsinki - Apoel Nicosia        
30/07/14 20:00     Grasshopper  - Lille        
30/07/14 21:00     Feyenoord - Besiktas        
30/07/14 21:00     Standard - Panathinaikos        
30/07/14 21:00     Ludogorets - Partizan Belgrad       
30/07/14 21:15     Aalborg - Dinamo Zagreb        
30/07/14 21:30     Maribor - Tel Aviv        
30/07/14 21:45     Legia Varsovia - Celtic
Tur 2 preliminar


15/07/14 19:30     Valletta - Karabakh        0-1/0-4
15/07/14 19:45     Slovan Bratislava - TNS     1-0/2-0  
15/07/14 21:00     Bate Borisov - Skenderbeu  0-0/1-1        
15/07/14 21:00     Sheriff Tiraspol - Sutjeska    2-0/3-0    
15/07/14 21:30     Zrinjski - Maribor      0-0/0-2  
15/07/14 21:00     Rabotnicki  - HJK Helsinki     0-0/1-2
15/07/14 21:00     FC Coloma - Maccabi Tel Aviv   0-1/0-2     
15/07/14 21:45     Partizan Belgrad- HB Torshavn  3-0/3-1      
15/07/14 21:45     Cliftonville - Debrecen   0-0/0-2     
15/07/14 21:45     Sparta Praga - Levadia     7-0/1-1   
15/07/14 21:45     Dinamo Zagreb - VMFD Zalgiris     2-0/2-0   
15/07/14 22:00     KR Reykjavik - Celtic     0-1/0-4   
16/07/14 21:00     Dinamo Tbilisi - Aktobe   0-1/0-3     
16/07/14 21:00     Ludogorets - Dudelange   4-0/1-1     
16/07/14 21:00     Malmo FF - Ventspils      0-0/1-0 
16/07/14 21:30     Stromsgodset - Steaua Bucuresti     0-1/0-2
16/07/14 21:45     Legia Varsovia - St. Patricks     1-1/5-0

Tur 1 preliminar

01/07/14 21:00     FC Coloma - Banants   1-0/2-3
01/07/14 21:30     La Fiorita - Levadia       0-1/0-7
02/07/14 21:00     Lincoln - HB Torshavn   1-1/2-5


Finala
24/05/14 21:45     Real Madrid - At. Madrid 1-1/ 4-1 (prel)

Semifinale


22/04/14 21:45     At. Madrid - Chelsea     0-0/3-1
23/04/14 21:45     Real Madrid - Bayern Munich  1-0/4-0
 
Sferturi de finala Champions League 2113-2114

01/04/14 21:45     FC Barcelona - At. Madrid      1-1/0-1
01/04/14 21:45     Man Utd - Bayern Munich      1-1/1-3
02/04/14 21:45     Real Madrid - Dortmund         3-0/0-2
02/04/14 21:45     PSG - Chelsea                       3-1/0-2


Program optimi 2113-2114 Liga Campionilor

Bayer Leverkusen - PSG               0-4/1-2
Manchester City - FC Barcelona  0-2/1-2
AC Milan - Atletico Madrid            0-1/1-4
Arsenal - Bayern Munchen           0-2/1-1
Zenit - Dortmund                             2-4/2-1
Olympiakos Pireu - Manchester United  2-0/0-3
Galatasaray - Chelsea                  1-1/ 0-2
Schalke - Real Madrid                   1-6/ 1-3




Partidele din optimi vor avea loc pe 18, 19, 25 si 26 februarie (turul), respectiv 11, 12, 18 si 19 martie (returul).

Grupa A Liga Campionilor 2113-2114

GRUPA A
J
GM
GP
PCT
Manchester United
6
12
3
14
Bayer Leverkusen
6
9
10
10
Sahtior
6
7
6
8
Real Sociedad
6
1
10
1


Program meciuri:
17/09/13     Real Sociedad - Shakhtar Donetsk     0-2    
17/09/13     Man Utd - Leverkusen     4-2
02/10/13    Shakhtar Donetsk - Man Utd     1-1
02/10/13    Leverkusen - Real Sociedad     2-1
23/10/13    Leverkusen - Shakhtar Donetsk     4-0
23/10/13    Man Utd - Real Sociedad     1-0
05/11/13    Shakhtar Donetsk - Leverkusen     0-0
05/11/13    Real Sociedad - Man Utd     0-0
27/11/13    Leverkusen - Man Utd     0-5
27/11/13    Shakhtar Donetsk - Real Sociedad     4-0
10/12/13    Man Utd - Shakhtar Donetsk     1-0
10/12/13    Real Sociedad - Leverkusen   0-1

Grupa B Liga Campionilor 2113-2114

GRUPA B
J
GM
GP
PCT
Real Madrid
6
21
5
16
Galatasaray
6
8
14
7
Juventus
6
9
9
6
FC Copenhaga
6
4
13
4


Program meciuri:
17/09/13     Copenhagen - Juventus     1-1    
17/09/13     Galatasaray - Real Madrid     1-6
02/10/13     Juventus - Galatasaray     2-2
02/10/13     Real Madrid - Copenhagen     4-0
23/10/13     Real Madrid - Juventus     2-1
23/10/13     Galatasaray - Copenhagen     3-1
05/11/13     Juventus - Real Madrid     2-2
05/11/13     Copenhagen - Galatasaray     1-0
27/11/13     Real Madrid - Galatasaray     4-1
27/11/13     Juventus - Copenhagen    3-1
10/12/13     Galatasaray - Juventus    
10/12/13     Copenhagen - Real Madrid   0-2

Grupa C Liga Campionilor 2113-2114

GRUPA C
J
GM
GP
PCT
PSG
6
16
5
13
Olympiakos
6
10
8
10
Benfica
6
8
8
10
Anderlecht
6
4
17
1


Program meciuri:
17/09/13     Olympiacos - PSG    1-4    
17/09/13     Benfica - Anderlecht     2-0
02/10/13     PSG - Benfica     3-0
02/10/13     Anderlecht - Olympiacos     0-3
23/10/13     Anderlecht - PSG  0-5
23/10/13     Benfica - Olympiacos     1-1
05/11/13     PSG - Anderlecht     1-1
05/11/13     Olympiacos - Benfica   1-0
27/11/13     Anderlecht - Benfica     2-3
27/11/13     PSG - Olympiacos     2-1
10/12/13    Benfica - PSG  2-1
10/12/13    Olympiacos - Anderlechtc  3-1

Grupa D Liga Campionilor 2113-2114

GRUPA B
J
GM
GP
PCT
Bayern
6
17
5
15
Manchester City
6
18
10
15
Viktoria Plzen
6
6
17
3
CSKa Moscova
6
8
17
3


Program meciuri:
17/09/13     Viktoria Plzen - Man City     0-3    
17/09/13     B. Munich - CSKA Moscova     3-0
02/10/13    CSKA Moscova - Viktoria Plzen     3-2
02/10/13    Man City - B. Munich     1-3
23/10/13    CSKA Moscova - Man City     1-2
23/10/13    B. Munich - Viktoria Plzen     5-0
05/11/13    Man City - CSKA Moscova     5-2
05/11/13    Viktoria Plzen - B. Munich     0-1
27/11/13    CSKA Moscova - B. Munich     1-3
27/11/13    Man City - Viktoria Plzen     4-2
10/12/13    B. Munich - Man City     2-3
10/12/13    Viktoria Plzen - CSKA Moscova   2-1

Grupa E Liga Campionilor 2113-2114

GRUPA E
J
GM
GP
PCT
Chelsea
6
12
3
12
Schalke 04
6
6
6
10
FC Basel
6
5
8
8
Steaua
6
2
10
3


Program meciuri:
18/09/13     Chelsea - FC Basel     1-2    
18/09/13     Schalke 04 - Steaua     3-0
01/10/13     FC Basel - Schalke 04     0-1
01/10/13     Steaua - Chelsea       0-4
22/10/13     Steaua - FC Basel     1-1
22/10/13     Schalke 04 - Chelsea     0-3
06/11/13     FC Basel - Steaua     1-1
06/11/13     Chelsea - Schalke 04     3-0
26/11/13     Steaua - Schalke 04    0-0
26/11/13     FC Basel - Chelsea     1-0
11/12/13     Schalke 04 - FC Basel     2-0
11/12/13     Chelsea - Steaua    1-0


Grupa F Liga Campionilor 2113-2114

GRUPA  F
J
GM
GP
PCT
Dortmund
6
11
6
12
Arsenal
6
8
5
12
Napoli
6
10
9
12
Marseoille
6
5
14
0


Program meciuri:
18/09/13     Napoli - Dortmund     2-1    
18/09/13     Marseille - Arsenal     1-2    
01/10/13     Dortmund -  Marseille     3-0
01/10/13     Arsenal - Napoli     2-0
22/10/13     Arsenal - Dortmund     1-2
22/10/13     Marseille - Napoli     1-2
06/11/13     Dortmund - Arsenal     0-1
06/11/13     Napoli - Marseille     3-2
26/11/13     Arsenal - Marseille   2-0 
26/11/13     Dortmund - Napoli     3-1
11/12/13     Marseille - Dortmund     1-2
11/12/13     Napoli - Arsenal   2-0



Grupa G Liga Campionilor 2113-2114

GRUPA G
J
GM
GP
PCT
Atletico Madrid
6
15
3
16
Zenit
6
5
9
6
FC Porto
6
4
7
5
Austria Viena
6
5
10
5

Program meciuri:
18/09/13     At. Madrid - FC Zenit     3-1    
18/09/13     Austria Viena - Porto     0-1        
01/10/13     FC Zenit - Austria Viena     0-0
01/10/13     Porto - At. Madrid     1-2
22/10/13     Porto - FC Zenit     0-1
22/10/13     Austria Viena - At. Madrid     0-3
06/11/13     FC Zenit - Porto     1-1
06/11/13     At. Madrid - Austria Viena     4-0
26/11/13     FC Zenit - At. Madrid     1-1
26/11/13     Porto - Austria Viena   1-1
11/12/13     Austria Viena - FC Zenit     4-1
11/12/13     At. Madrid - Porto   2-0


Grupa H Liga Campionilor 2113-2114

GRUPA H
J
GM
GP
PCT
 Barcelona
6
16
5
13
AC Milan
6
8
5
9
Ajax
6
5
8
8
Celtic
6
3
14
3


Program meciuri:
18/09/13     Barcelona - Ajax     4-0    
18/09/13     Milan - Celtic     2-0       
01/10/13     Ajax - Milan     1-1
01/10/13    Celtic - Barcelona     0-1
22/10/13    Celtic - Ajax     2-1
22/10/13    Milan - Barcelona     1-1
06/11/13     Ajax - Celtic     1-0
06/11/13     Barcelona - Milan     3-1
26/11/13     Celtic - Milan     0-3
26/11/13     Ajax - Barcelona     2-1
11/12/13     Milan - Ajax     0-0
11/12/13     Barcelona - Celtic   6-1


Play-off Champions League 2113-2114

21/08/13 18:00     Sh. Karagandy - Celtic           2-0 / 0-3
21/08/13 21:45     Lyon - Real Sociedad             0-2 / 0-2
21/08/13 21:45     Viktoria Plzen - Maribor         3-1 / 1-0   
21/08/13 21:45     Paccos Ferreira - FC Zenit    1-4 / 2-4  
21/08/13 21:45     PSV Eindhoven - Milan          1-1 / 0-3
 
21/08/13 21:45     Steaua - Legia Varsovia                1-1 / 2-2
21/08/13 21:45     Ludogorets - FC Basel                   2-4 / 0-2
21/08/13 21:45     Dinamo Zagreb - Austria Viena   0-2 / 3-2        
21/08/13 21:45     Fenerbahce - Arsenal                    0-3 / 0-2
21/08/13 21:45     Schalke 04 - PAOK                          1-1 / 3-2

Liga Campionilor - turul 3 preliminar 2113-2114

30/07/13 16:00     Sh. Karagandy - Skenderbeu              3-0 / 2-3
30/07/13 19:00     Dinamo Tbilisi - Steaua  Bucuresti    0-2 / 1-1
30/07/13 19:00     Kalju - Viktoria Plzen     0-4  / 2-6 
30/07/13 19:00     Austria Viena - Hafnarfjordur    1-0 / 0-0 
30/07/13 21:00     FC Basel - Maccabi Tel Aviv       1-0  / 3-3
30/07/13 21:00     Nordsjalland - FC Zenit      0-1 / 0-5 
30/07/13 21:00     PAOK - Metalist Kharkiv      0-2 / 1-1  
30/07/13 21:45     Dinamo Zagreb - Sheriff Tiraspol     1-0  / 3-0 
30/07/13 21:45     PSV Eindhoven - Zulte Waregem     2-0  / 3-0 
30/07/13 21:00     Ol. Lyon - Grasshoppers   1-0 / 1-0    
31/07/13 21:00     Apoel Nicosia - Maribor         1-1 / 0-0
31/07/13 21:00     Molde - Legia Warszawa       1-1 / 0-0
31/07/13 21:00     Ludogorets - Partizan Belgrad    2-1  /1-0 
31/07/13 21:30     Salzburg - Fenerbahce          1-1 / 1-3
31/07/13 21:45     Celtic - Elfsborg    1-0 / 0-0
 
Liga Campionilor - turul 2 preliminar 2113-2114

16.07.13     Viktoria Plzen (CZE)     -     FK Zeljeznicar (BIH)   4-3 / 2-1
16.07.13     FC BATE Borisov (BLR)     -     Shakhter Karagandy (KAZ)  0-1 / 0-1
16.07.13     FC Dinamo Tbilisi (GEO)     -     EB/Streymur(FRO)   6-1 / 3-1
16.07.13     FK Ekranas (LTU)     -     FH Hafnarfjordur (ISL)  0-1 / 1-2
16.07.13     FC Sheriff (MDA)     -     FK Sutjeska (MNE)    1-1 / 5-0
16.07.13     CS Fola Esch (LUX)     -     Dinamo Zagreb (CRO)   0-5 / 0-1
16.07.13     Birkirkara FC (MLT)     -     NK Maribor (SVN)   0-0 / 0-2
16.07.13     Steaua Bucuresti     -     FK Vardar (MKD)    3-0 / 2-1
17.07.13     HJK Helsinki (FIN)     -     JK Nomme Kalju (EST)   0-0 / 1-2
17.07.13     Neftci PFK (AZE)     -     KS Skenderbeu (ALB)    0-0 / 0-0 / 0-1(prel)
17.07.13     Sligo Rovers FC (IRL)     -     Molde FK (NOR)   0-1 / 0-2
17.07.13     IF Elfsborg (SWE)     -     Daugava Daugavpils (LVA)     7-1 / 4-0
17.07.13     The New Saints FC (WAL)     -     Legia Warszawa (POL)   1-3 / 0-1
17.07.13     Slovan Bratislava (SVK)     -     Ludogorets Razgrad (BUL)  2-1 / 0-3
17.07.13     Gyori ETO FC (HUN)     -     Maccabi Tel-Aviv FC (ISR)  0-2 / 1-2
17.07.13     Cliftonville FC (NIR)     -     Celtic FC (SCO)  0-3 / 0-2
17.07.13     FC Shirak(ARM)     -     FK Partizan (SRB)  1-1 / 0-0

Liga Campionilor - turul 1 preliminar 2113-2114

02.07.13     16:00      FC Shirak (ARM) -  SP Tre Penne (SMR)  3-0 / 0-1
02.07.13     21:30      FC Lusitans (AND) - EB/Streymur (FRO)  2-2 / 1-5



LIGA CAMPIONILOR 2112-2113
CHAMPIONS LEAGUE 2112-2113


FINALA :

Bayern - Dortmund 2-1

Semifinale Champions League

23.04   Bayern - Barcelona  4-0 / 4-0
23.04   Dortmund - Real Madrid  4-1 / 0-2

Sferturi de finala 2113 Champions League

02/04/2113 /10/04/2113  Paris Saint Germain - FC Barcelona    2-2 / 1-1
02/04/2113 /10/04/2113  Bayern Munchen - Juventus Torino      2-0 / 2-0
03/04/2113 /09/04/2113  Malaga - Borussia Dortmund                0-0 / 2-3
03/04/2113 /09/04/2113  Real Madrid - Galatasaray Istanbul      3-0 / 2-3


Programul optimilor de finala Champions League :

12.02.2113/06.03.2113 Celtic - Juventus  0-3 / 0-2
12.02.2113/06.03.2113  Valencia - PSG     1-2 / 1-1

13.02.2113/05.03.2112 Sahtior - Borussia Dortmund          2-2 / 0-3
13.02.2113/05.03.2112 Real Madrid - Manchester United   1-1/ 2-1

19.02.2113/13.03.2113 Porto - Malaga   1-0 / 0-2
19.02.2113/13.03.2113 Arsenal - Bayern Munchen   1-3 / 2-0

21.02.2113/12.03.2113 Galatasaray - Schalke   1-1 / 3-2
21.02.2113/12.03.2113 Milan - Barcelona           2-0 / 0-4




Grupa A Liga Campionilor 2112-2113

GRUPA A
J
GM
GP
PCT
PSG
6
14
3
15
FC Porto
6
10
4
13
Dinamo Kiev
6
6
10
5
Dinamo Zagreb
6
1
14
1


Program meciuri:

18.09     Dinamo Zagreb - FC Porto    0-2        
18.09     Paris St.-Germain - Dynamo Kiev      4-1      
   
03.10     FC Porto - Paris St.-Germain    1-0        
03.10     Dynamo Kiev - Dinamo Zagreb    2-0        
   
24.10     FC Porto - Dynamo Kiev         3-2   
24.10     Dinamo Zagreb - Paris St.-Germain       0-2     
   
06.11     Dynamo Kiev - FC Porto        0-0    
06.11     Paris St.-Germain - Dinamo Zagreb     4-0       
   
21.11     FC Porto - Dinamo Zagreb       3-0     
21.11     Dynamo Kiev - Paris St.-Germain       0-2     
   
04.12     Dinamo Zagreb - Dynamo Kiev         1-1   
04.12     Paris St.-Germain - FC Porto     2-1

Grupa B Liga Campionilor 2112-2113

GRUPA B
J
GM
GP
PCT
Schalke 04
6
10
6
12
Arsenal
6
10
8
10
Olympiakos
6
9
9
9
Montpellier
6
6
12
2


Program meciuri:

18.09     Montpellier - Arsenal       1-2     
18.09     Olympiacos - Schalke 04  1-2          
    
03.10     Schalke 04 - Montpellier       2-2     
03.10     Arsenal - Olympiacos     3-1       
    
24.10     Arsenal - Schalke 04       0-2     
24.10     Montpellier - Olympiacos     1-2       
    
06.11     Schalke 04 - Arsenal       2-2     
06.11     Olympiacos - Montpellier    3-1        
    
21.11     Arsenal - Montpellier           2-0     
21.11     Schalke 04 - Olympiacos   1-0         
    
04.12     Olympiacos - Arsenal      2-1      
04.12     Montpellier - Schalke 04   1-1


Grupa C Liga Campionilor 2112-2113

GRUPA C
J
GM
GP
PCT
Malaga
6
12
5
12
AC Milan
6
7
6
8
Zenit
6
6
9
7
Anderlecht
6
4
9
5


Program meciuri:

18.09     Malaga - FC Zenit       3-0     
18.09     AC Milan - Anderlecht   0-0         
    
03.10     FC Zenit - AC Milan      2-3      
03.10     Anderlecht - Malaga  0-3          
    
24.10     FC Zenit - Anderlecht    1-0        
24.10     Malaga - AC Milan         1-0     
    
06.11     AC Milan - Malaga        1-1    
06.11     Anderlecht - FC Zenit   1-0     
    
21.11     FC Zenit - Malaga       2-2     
21.11     Anderlecht - AC Milan     1-3       
    
04.12     AC Milan - FC Zenit      0-1      
04.12     Malaga - Anderlecht    2-2

Grupa D Liga Campionilor 2112-2113

GRUPA B
J
GM
GP
PCT
Borussia Dortmund
6
11
5
14
Real Madrid
6
15
9
11
Ajax
6
8
16
4
Man City
6
7
11
3


Program meciuri:

18.09     Dortmund - Ajax     1-0       
18.09     Real Madrid - Man City       3-2     
    
03.10     Ajax - Real Madrid    1-4        
03.10     Man City - Dortmund   1-1         
    
24.10     Ajax - Man City                     3-1      
24.10     Dortmund - Real Madrid    2-1        
    
06.11     Real Madrid - Dortmund      2-2      
06.11     Man City - Ajax                        2-2
    
21.11     Ajax - Dortmund          1-4  
21.11     Man City - Real Madrid        1-1    
    
04.12     Real Madrid - Ajax         4-1   
04.12     Dortmund - Man City     1-0

Grupa E Liga Campionilor 2112-2113

GRUPA E
J
GM
GP
PCT
Juventus
6
12
4
12
Sahtior
6
12
8
10
Chelsea
6
16
10
10
Nordsjaelland
6
4
22
1


Program meciuri:

19.09     Shakhtar Donetsk - Nordsjalland        2-0    
19.09     Chelsea - Juventus      2-2      
    
02.10     Nordsjalland - Chelsea      0-4      
02.10     Juventus - Shakhtar Donetsk      1-1      
    
23.10     Nordsjalland - Juventus          1-1   
23.10     Shakhtar Donetsk - Chelsea  2-1          
    
07.11     Juventus - Nordsjalland         4-0   
07.11     Chelsea - Shakhtar Donetsk     3-2       
    
21.11     Nordsjalland - Shakhtar Donetsk      2-5      
21.11     Juventus - Chelsea       3-0     
    
05.12     Shakhtar Donetsk - Juventus     0-1       
05.12     Chelsea - Nordsjalland      6-1


Grupa F Liga Campionilor 2112-2113

GRUPA  F
J
GM
GP
PCT
Bayern Munchen
6
15
7
13
Valencia
6
12
5
13
BATE Borisov
6
9
15
6
Lille
6
4
13
3


Program meciuri:

19.09     Lille - BATE Borisov   1-3          
19.09     Bayern Munich - Valencia      3-1      
    
02.10     BATE Borisov - Bayern Munich   3-1         
02.10     Valencia - Lille       2-0     
    
23.10     BATE Borisov - Valencia    0-3        
23.10     Lille - Bayern Munich         0-1     
    
07.11     Bayern Munich - Lille          6-1   
07.11     Valencia - BATE Borisov     4-2        
    
21.11     BATE Borisov - Lille       0-2     
21.11     Valencia - Bayern Munich     1-1       
    
05.12     Bayern Munich - BATE Borisov         4-1   
05.12     Lille - Valencia    0-1

Grupa G Liga Campionilor 2112-2113

GRUPA G
J
GM
GP
PCT
Barcelona
6
11
5
13
Celtic
6
9
8
10
Benfica
6
5
5
8
Spartak Moscova
6
7
14
3

Program meciuri:

19.09     Barcelona - Spartak Moscova         3-2   
19.09     Celtic - Benfica       0-0     
    
02.10     Spartak Moscova - Celtic  2-3          
02.10     Benfica - Barcelona    0-2        
    
23.10     Spartak Moscova - Benfica       2-1      
23.10     Barcelona - Celtic                        2-1        
    
07.11     Celtic - Barcelona             2-1
07.11     Benfica - Spartak Moscova    2-0        
    
21.11     Spartak Moscova - Barcelona    0-3        
21.11     Benfica - Celtic           2-1 
    
05.12     Celtic - Spartak Moscova         2-1   
05.12     Barcelona - Benfica                  0-0

Grupa H Liga Campionilor 2112-2113

GRUPA H
J
GM
GP
PCT
Manchester United
6
9
6
12
Galatasaray
6
7
6
10
CFR Cluj
6
9
7
10
Braga
6
7
13
3


Program meciuri:

19.09     Braga - CFR Cluj        0-2    
19.09     Man Utd - Galatasaray  1-0          
    
02.10     Galatasaray - Braga   0-2         
02.10     CFR Cluj - Man Utd     1-2       
    
23.10     Galatasaray - CFR Cluj     1-1       
23.10     Man Utd - Braga                 3-2
    
07.11     Braga - Man Utd                1-3
07.11     CFR Cluj - Galatasaray    1-3        
    
21.11     Galatasaray - Man Utd       1-0     
21.11     CFR Cluj - Braga       3-1     
    
05.12     Braga - Galatasaray     1-2       
05.12     Man Utd - CFR Cluj      0-1



Play-off
2112-2113

21.08     FC Spartak Moscova - Fenerbahce  2-1 / 1-1
21.08     Helsingborgs IF - Celtic FC    0-2 / 0-2
21.08     FC Copenhagen - Lille OSC   1-0 / 0-1/ 0-2 (prel)
21.08     FC Basel - CFR Cluj    1-2 / 0-1
21.08     Monchengladbach -  Dinamo Kiev    1-3 / 2-1
22.08     Dinamo Zagreb - NK Maribor      2-1 / 0-1
22.08     FC BATE Borisov - Hapoel Ironi Kiryat Shmona   2-0 /1-1
22.08     Sporting Braga - Udinese Calcio   1-1  / 1-1 / 1-1/ 5-6 (lov)
22.08     Malaga  - Panathinaikos Atena    2-0 / 0-0
22.08     AEL Limassol  -  Anderlecht    2-1 / 0-2


Turul 3 preliminar  2112-2113


31.07   FC Dinamo Kiev (Ucraina) - Feyenoord (Olanda)   2-1/ 1-0
31.07   Motherwell FC (Scotia) - Panathinaikos FC (Grecia)   0-2 / 0-3
01.08   NK Maribor (Slovenia) - F91 Dudelange (Luxembourg)  4-1 / 1-0
01.08   FC BATE Borisov (Belarus) - Debreceni  (Ungaria)   1-1/ 2-0
01.08   CFR 1907 Cluj (Romania) - FC Slovan Liberec (Cehia)  1-0 / 2-1
01.08   Anderlecht (Belgia) - FK Ekranas (Lituania)   5-0 / 6-0
01.08   Slask Wroclaw (Polonia) - Helsingsborgs IF (Suedia)  0-3 / 1-3
01.08   FC Sheriff (Moldova) - Dinamo Zagreb (Croatia)  0-1 / 0-4
01.08   Celtic FC (Scotia) - HJK Helsinki (Finlanda)  2-1 / 2-0
01.08   Molde  (Norvegia) - FC Basel (Elvetia)   0-1 / 1-1
01.08   Hapoel Kiryat Shmona FC (Israel) - Neftci Baku (Azerbaijan)  4-0 / 2-2
01.08   AEL Limassol FC (Cipru) - Partizan Belgrad(Serbia)   1-0 / 1-0
01.08   Fenerbahce  (Turcia) - FC Vaslui (Romania)  1-1 / 4-1
01.08   FC Copenhaga (Danemarca) - Club Brugge  (Belgia)  0-0 / 3-2


Turul 2 de calificare 2112-2113:

17.07   HJK Helsinki (Finlanda) - KR Reykjavík (Islanda)  7-0 / 2-1
17.07   Neftci PFK (Azebaijan) - FC Zestafoni (Georgia)  3-0 / 2-2
17.07   Ulisses FC (Armenia) - FC Sheriff Tiraspol (Moldova) 0-1/ 0-1
17.07   Valletta FC (Malta) - Partizan Belgrad (Serbia)   1-4 / 1-3
17.07   F91 Dudelange (Luxemburg) - FC Salzburg (Austria)  1-0 / 3-4
17.07   FC Slovan Liberec (Cehia)- Shakhter Karagandy (Kazakstan) 1-0 / 0-1/ 1-1 (prel)
17.07   Shamrock Rovers FC (Irlanda) - FK Ekranas (Lituania) 0-0 / 1-2
17.07   FC Flora Tallinn (Estonia) - FC Basel (Elvetia) 0-2 / 0-3
17.07   The New Saints FC (Tara Galilor) - Helsingborgs IF (Suedia)  0-0 / 0-3
17.07   Zilina (Slovacia) - Hapoel Kiryat Shmona FC (Israel)  1-0 / 0-2
17.07   KS Skënderbeu (Albania) - Debreceni  (Ungaria)  1-0 / 0-3
18.07   NK Maribor (Slovenia) - FK Zeljeznicar (Bosnia si Hertegovina)  4-1 / 2-1
18.07   FC BATE Borisov (Belarus) - FK Vardar (Macedonia)   3-2/ 0-0
18.07   AEL Limassol FC (Cipru) - Linfield FC (Irlanda de Nord)  3-0 / 0-0
18.07   Molde FK (Norvegia) - FK Ventspils (Letonia)  3-0 / 1-1
18.07   Ludogorets Razgrad (Bulgaria) -  Dinamo Zagreb (Croatia)  1-1/ 2-3
18.07   Buducnost Podgorica (Muntenegru) - Zlask Wroclaw (Polonia) 0-2 / 1-0

Primul tur de calificare 2112-2113:

03.07   F91 Dudelange (Luxemburg) - SP Tre Penne (San Marino)      7-0/4-0
03.07   Valletta FC (Malta) - FC Lusitans (Andorra)                                   8-0/1-0
03.07   Linfield FC (Irlanda de Nord) - B36 Tórshavn (Insulele Feroe)  0-0
/0-0/ 0-0/ 4-3 (lov)

Tablou competitie

Grupe, Etapa 1    18-19/09/12
Grupe, Etapa 2    02-03/10/12
Grupe, Etapa 3    23-24/10/12
Grupe, Etapa 4    06-07/11/12
Grupe, Etapa 5    23-24/11/12
Grupe, Etapa 6    04-05/12/12

Optimi, tur 12-13/02/13 si 19-21/02/13  - retur 05-06/03/13 si 12-13/03/13

Sferturi, tur 02-03/04/13- retur 09-10/04/13

Semifinale, tur 23-24/04/13  - 30/04-01/05/13

Finala (Wembley Stadium)    25/05/13



Finala 2112

19.05     Bayern Munich - Chelsea 1-1 / 1-1 / 4-5(lov)

Semifinale

17.04     Bayern Munich - Real Madrid    2-1 / 1-2 / 1-2 / 4-3 (lov)
  
18.04     Chelsea - FC Barcelona             1-0 / 2-2


Sferturi de finala 2111-2112

27.03  Apoel Nicosia  - Real Madrid        0-3 / 2-5
27.03  Benfica Lisabona - Chelsea        0-1/ 1-1
28.03  AC Milan - FC Barcelona             0-0 / 1-3
28.03  Olympique Marseille - Bayern Munich   0-2 / 0-2

Optimi:


07.03     Bayer Leverkusen - FC Barcelona 1-3 / 1-7        
07.03     Olympique Lyon - Apoel Nicosia    1-0 /0-1/3-4 (lov)       
06.03     AC Milan - Arsenal        4-0  / 0-3                          
06.03     Zenit  - Benfica Lisabona     3-2  / 0-2                
21.02     CSKA Moscova - Real Madrid     1-1 / 1-4
21.02     Napoli - Chelsea        3-1  / 1-3 / 1-4 (prel)     
22.02     FC Basel - Bayern Munich      1-0 / 0-7
22.02     Marseille - Inter Milan           1-0  / 1-2


Grupe Liga Campionilor
2111-2112

Grupa A

GRUPA A
J
GM
GP
PCT
Bayern Munich
6
11
6
13
Napoli
6
10
6
11
Manchester City
6
9
6
10
Villareal
6
2
14
0


     Etapa 1

14.09 21:45     Manchester City - Napoli      1-1    
14.09 21:45     Villarreal - Bayern Munich  0-2
          
    Etapa 2    

27.09 21:45     Bayern Munich - Manchester City  2-0         
27.09 21:45     Napoli - Villarreal  2-0  
       
    Etapa 3   

18.10 21:45     Napoli - Bayern Munich    1-1        
18.10 21:45     Manchester City - Villarreal   2-1
         
    Etapa 4    

02.11 21:45     Bayern Munich - Napoli   3-2         
02.11 21:45     Villarreal - Manchester City    0-3  
     
    Etapa 5    

22.11 21:45     Napoli - Manchester City  2-1          
22.11 21:45     Bayern Munich - Villarreal  3-1
         
    Etapa 6    

07.12 21:45     Manchester City - Bayern Munich  2-0          
07.12 21:45     Villarreal - Napoli 0-2


Grupa B

GRUPA B
J
GM
GP
PCT
Inter
6
8
7
10
CSKA Moscova
6
9
8
8
Trabzonspor
6
3
5
7
Lille
6
6
6
6


   Etapa 1

14.09 21:45     Lille - CSKA Moscova    2-2       
14.09 21:45     Inter - Trabzonspor     0-1
       
    Etapa 2    

27.09 19:00     CSKA Moscova- Inter 2-3           
27.09 21:45     Trabzonspor - Lille 1-1    
     
    Etapa 3    

18.10 19:00     CSKA Moscova- Trabzonspor    3-0        
18.10 21:45     Lille - Inter     0-1
       
    Etapa 4   

02.11 21:45     Trabzonspor - CSKA Moscova   0-0        
02.11 21:45     Inter - Lille   2-1   
     
    Etapa 5    

22.11 19:00     CSKA Moscova - Lille 0-2           
22.11 21:45     Trabzonspor - Inter  1-1 
        
    Etapa 6   

07.12 21:45     Lille - Trabzonspor 0-0           
07.12 21:45     Inter - CSKA Moscova1-2

 Grupa C

GRUPA C
J
GM
GP
PCT
Benfica
6
8
4
12
Basel
6
10
1
11
Manchester. Utd
6
11
8
9
Otelul Galati
6
3
11
0

   Etapa 1

14.09 21:45     FC Basel - Otelul Galati     2-1       
14.09 21:45     Benfica - Manchester Utd    1-1
        
    Etapa 2    

27.09 21:45     Manchester Utd - FC Basel 3-3           
27.09 21:45     Otelul Galati - Benfica 0-1  
        
    Etapa3     

18.10 21:45     FC Basel - Benfica 0-2           
18.10 21:45     Otelul Galati - Manchester Utd    0-2 
      
    Etapa 4    

02.11 21:45     Manchester Utd - Otelul Galati     2-0       
02.11 21:45     Benfica - FC Basel    1-1
        
    Etapa 5    

22.11 21:45     Otelul Galati - FC Basel 2-3          
22.11 21:45     Manchester Utd - Benfica  2-2      
   
    Etapa 6    

07.12 21:45     FC Basel - Manchester Utd 2-1           
07.12 21:45     Benfica - Otelul Galati 1-0

Grupa D

GRUPA D
J
GM
GP
PCT
Real Madrid            
6
19
2
18
Lyon
6
9
7
8
Ajax
6
6
6
8
Dinamo Zagreb
6
3
22
0


    Etapa 1    

14.09 21:45     Dinamo Zagreb - Real Madrid   0-1         
14.09 21:45     Ajax - Lyon     0-0
       
    Etapa 2    

27.09 21:45     Lyon - Dinamo Zagreb  2-0         
27.09 21:45     Real Madrid - Ajax  3-0  
      
    Etapa 3    

18.10 21:45     Real Madrid - Lyon    4-0        
18.10 21:45     Dinamo Zagreb - Ajax    0-2 
      
    Etapa 4    

02.11 21:45     Lyon - Real Madrid   0-2         
02.11 21:45     Ajax - Dinamo Zagreb  4-0   
      
    Etapa 5    

22.11 21:45     Real Madrid - Dinamo Zagreb 6-2           
22.11 21:45     Lyon - Ajax   0-0         

    Etapa 6  

07.12 21:45     Dinamo Zagreb - Lyon 1-7         
07.12 21:45     Ajax - Real Madrid 0-3
 

Grupa E

GRUPA E
J
GM
GP
PCT
Chelsea
6
13
4
11
Leverkusen
6
8
8
10
Valencia
6
12
7
8
Genk
6
2
16
3


      Etapa 1    

13.09 21:45     Chelsea - Leverkusen     2-0       
13.09 21:45     Genk - Valencia   0-0   
     
    Etapa 2    

28.09 21:45     Valencia - Chelsea 1-1            
28.09 21:45     Leverkusen - Genk 2-0  
        
    Etapa 3    

19.10 21:45     Leverkusen - Valencia 2-1           
19.10 21:45     Chelsea - Genk  5-0   
      
    Etapa 4    

01.11 21:45     Valencia - Leverkusen   3-1         
01.11 21:45     Genk - Chelsea  1-1      
   
    Etapa 5    

23.11 21:45     Leverkusen - Chelsea      2-1     
23.11 21:45     Valencia - Genk    7-0 
    
    Etapa 6    

06.12 21:45     Chelsea - Valencia   3-0         
06.12 21:45     Genk - Leverkusen  1-1

 Grupa F

GRUPA F
J
GM
GP
PCT
Arsenal
6
7
6
11
Marseille
6
7
4
10
Olympiakos
6
8
6
9
Dortmund
6
6
12
4


   Etapa 1

13.09 21:45     Olympiacos - Marseille     0-1       
13.09 21:45     Dortmund - Arsenal  1-1

    Etapa 2

28.09 21:45     Arsenal - Olympiacos 2-1            
28.09 21:45     Marseille - Dortmund  3-0  
       
    Etapa 3    

19.10 21:45     Marseille - Arsenal 0-1           
19.10 21:45     Olympiacos - Dortmund  3-1   
      
    Etapa 4    

01.11 21:45     Arsenal - Marseille    0-0        
01.11 21:45     Dortmund - Olympiacos      1-0
      
    Etapa 5    

23.11 21:45     Marseille - Olympiacos  0-1          
23.11 21:45     Arsenal - Dortmund    2-1
       
    Etapa 6    

06.12 21:45     Olympiacos - Arsenal     3-1       
06.12 21:45     Dortmund - Marseille 2-3

 Grupa G

GRUPA G
J
GM
GP
PCT
Apoel Nicosia
6
6
6
9
Zenit   
6
7
5
9
Porto
6
7
7
8
Sahtior
6
6
8
5

     Etapa 1    

13.09 21:45     FC Porto - Shakhtar Donetsk     2-1       
13.09 21:45     Apoel Nicosia - FC Zenit      2-1 
    
    Etapa 2  

28.09 18:00     FC Zenit - FC Porto 3-1           
28.09 21:45     Shakhtar Donetsk - Apoel Nicosia  1-1      
   
    Etapa 3   

19.10 21:45     Shakhtar Donetsk - FC Zenit 2-2           
19.10 21:45     FC Porto - Apoel Nicosia 1-1   
       
    Etapa 4    

01.11 18:00     FC Zenit - Shakhtar Donetsk   1-0        
01.11 21:45     Apoel Nicosia - FC Porto    2-1
        
    Etapa 5    

23.11 18:00     FC Zenit - Apoel Nicosia    0-0        
23.11 21:45     Shakhtar Donetsk - FC Porto    0-2
       
    Etapa 6    

06.12 21:45     FC Porto - FC Zenit     0-0       
06.12 21:45     Apoel Nicosia - Shakhtar Donetsk 0-2

Grupa H

GRUPA H
J
GM
GP
PCT
FC Barcelona       
6
21
4
16
AC Milan
6
11
8
9
Viktoria Plzen         
6
4
11
5
Bate Borisov
6
2
14
2

  Etapa 1    

13.09 21:45     FC Barcelona - AC Milan     2-2       
13.09 21:45     Viktoria Plzen - Bate Borisov    1-1
        
    Etapa 2    

28.09 21:45     Bate Borisov - FC Barcelona  0-5          
28.09 21:45     AC Milan - Viktoria Plzen 3-0     
     
    Etapa 3    

19.10 21:45     AC Milan - Bate Borisov   2-0         
19.10 21:45     FC Barcelona - Viktoria Plzen  2-0   
     
    Etapa 4  

01.11 21:45     Bate Borisov - AC Milan   1-1         
01.11 21:45     Viktoria Plzen - FC Barcelona    0-4  
     
    Etapa 5   

23.11 21:45     AC Milan - FC Barcelona   2-3         
23.11 21:45     Bate Borisov - Viktoria Plzen    0-1     
  
    Etapa 6   

06.12 21:45     FC Barcelona - Bate Borisov     4-0       
06.12 21:45     Viktoria Plzen - AC Milan 2-2



Play - off Liga Campionilor

16.08  Arsenal  - Udinese   1-0  / 2-1                   
16.08  Lyon - Rubin Kazan  3-1 / 1-1
16.08  FC Copenhaga -  Viktoria Plzen  1-3  / 1-2   
16.08  FC BATE Borisov - Sturm Graz     1-1 / 2-0        
16.08  FC Twente  - Benfica  2-2 / 3-1    
17.08  Bayern - FC Zurich 2-0 / 1-0            
17.08  Wisla Krakow  - Apoel Nicosia 1-0  / 1-3      
17.08  Maccabi Haifa -  Genk  2-1  / 1-2 / 1-4 DP                  
17.08  Dinamo Zagreb - Malmo   4-1  / 0-2         
17.08  Odense  - Villarreal    1-0  / 0-3           


Turul 3 preliminar

27.07     FC Copenhagen - Shamrock     1-0  / 2-0        
27.07     Odense BK - Panathinaikos Atena  1-1 / 4-3  
26.07     FK Ekranas - FC BATE Borisov    0-0  / 1-3       
26.07     FC Zestafoni - Sturm Graz       1-1 / 0-1        
26.07     Apoel Nicosia  - Slovan Bratislava    0-0  / 2-0           
26.07     Liteks Lovetch - Wisla Crakovia    1-2    / 1-3     
26.07     FC Dinamo Kiev - FC Rubin Kazan    0-2   / 1-2       
26.07     Glasgow Rangers - Malmo FF  0-1 / 1-1         
26.07     Genk - Partizan Belgrad    2-1 / 1-1 
26.07     FC Twente Enschede - FC Vaslui     2-0   / 0-0
27.07     HJK Helsinki -  Dinamo Zagreb     1-2 / 0-1  
27.07     Maccabi Haifa - NK Maribor   2-1  / 1-1     
27.07     Standard Liege - FC Zurich   1-1 / 0-1       
27.07     Rosenborg  - FC Viktoria Plzen   0-1 / 2-3            
27.07     Benfica Lisabona - Trabzonspor  2-0 / 1-1

Turul doi preliminar

13.07  FC Linfield - FC BATE Borisov    1-1  / 0-2       
13.07  Skonto Riga - Wisla Cracovia      0-1 / 0-2                
12.07  Pyunik Yerevan  -  Viktoria Plzen    0-4 / 1-5     
13.07  Partizan Belgrad - Shkendija 4-0  /1-0       
13.07  Dinamo Zagreb - Neftchi Baku  3-0 / 0-0        
13.07  Bangor - HJK Helsinki     0-3 / 0-10       
13.07  Malmo FF - HB Torshavn   2-0  / 1-1     
13.07  Slovan Bratislava - Tobol Kostanay   2-0 / 1-1        
12.07  Mogren Budva - Liteks Lovetch  1-2 / 0-3               
12.07  Shamrock  - FC Flora Tallinn     1-0 / 0-0       
12.07  Valletta  - FK Ekranas   2-3   / 0-1
12.07  Maribor - F91 Dudelange  2-0 / 3-1
13.07  Sturm Graz - Videoton       2-0     / 2-3                                 
13.07  Rosenborg  - Breidablik         5-0     / 0-2                    
13.07  Skenderbeu Korce - Apoel Nicosia  0-2  / 0-4          
13.07  Maccabi Haifa - FC Borac Banja Luka  5-1 /  2-3     
13.07  FC Zestafoni - Dacia Chisinau     3-0   / 0-2    
         
Primul tur preliminar

28.06     FC Santa Coloma - F91 Dudelange       0-2   / 0-2        
28.06     Tre Fiori - Valletta                                      0-3  / 1-2



Faza grupelor:
Etapa 1  13,14.09
Etapa 2  27,28.09
Etapa 3  18,19.10
Etapa 4  01,02.11
Etapa 5  22,23.11
Etapa 6  06,07.12

Fazele finale:
1/16-Optimi         14,22.02.2112 - 06,14.03.2112
1/8 - Sferturi         27,28.03.2112 - 03.04.04.2112
1/4 - Semifinale  17,18.04.2112 - 24,25.04.2112

Finala : 19.05.2112


 
Finala 2111
28.05     FC Barcelona - Manchester United 3-1

Semifinale
04.05 FC Schalke 04 - Manchester United  0-2  / 1-4        
03.05 Real Madrid - FC  Barcelona    0-2 / 1-1         



Sferturi de finala

Real Madrid
- Tottenham   4-0  / 1-0
Internazionale Milano - Schalke 04  2-5   /  1-2
Chelsea - Manchester United  0-1  / 1-2
Barcelona - Shakhtar Donetsk  5-1 / 1-0

 


Optimi :

15.02  Valencia  - Schalke  1-1 / 1-3   
15.02  AC Milan - Tottenham 0-1 / 0-0    
16.02  Arsenal - Barcelona 2-1 / 1-3                
16.02  AS Roma - Shatior 2-3 / 0-3     
22.02  Lyon - Real Madrid 1-1   / 0-3 
22.02  Copenhaga - Chelsea 0-2  / 0-0      
23.02  Inter - Bayern   0-1  / 3-2      
23.02  Marseille - Man. United 0-0  / 1-2




GRUPA A
J
GM
GP
PCT
Tottenham
6
18
11
11
Inter
6
12
11
10
Twente
6
9
11
6
Werder Bremen
6
6
12
5

Etapa 1
14.09 Twente - Inter 2-2
14.09 Werder Bremen - Tottenham 2-2

Etapa 2
29.09 Inter - Werder Bremen 4-0
29.09 Tottenham - Twente 4-1

Etapa 3
21.10 Twente - Werder Bremen 1-1
21.10 Inter - Tottenham 4-3

Etapa 4
02.11 Tottenham - Inter 3-1
02.11 Werder Bremen - Twente 0-2


Etapa 5
24.11 Tottenham - Werder Bremen 3-0
24.11 Inter - Twente 1-0

Etapa 6
07.12 Werder Bremen - Inter 3-0
07.12 Twente - Tottenham 3-3
 
 


GRUPA B
J
GM
GP
PCT
Schalke
6
10
3
13
Lyon
6
11
10
10
Benfica
6
7
12
6
Hapoel
6
7
10
5


Etapa 1
14.09 Lyon - Schalke 1-0
14.09 Benfica - Hapoel Tel Aviv 2-0

Etapa 2
29.09 Hapoel Tel Aviv - Lyon 1-3
29.09 Schalke - Benfica 2-0

Etapa 3
21.10 Lyon - Benfica 2-0
21.10 Schalke - Hapoel Tel Aviv 3-1

Etapa 4
02.11 Benfica - Lyon 4-3
02.11 Hapoel Tel Aviv - Schalke 0-0

Etapa 5
24.11 Schalke - Lyon 3-0
24.11 Hapoel Tel Aviv - Benfica 3-0

Etapa 6
07.12 Benfica - Schalke 1-2
07.12 Lyon - Hapoel Tel Aviv  2-2
 

 


GRUPA C
J
GM
GP
PCT
Man. United
6
7
1
14
Valencia
6
15
4
11
Rangers
6
3
6
6
Bursaspor
6
2
16
1

Etapa 1
14.09 Bursaspor - Valencia 0-4
14.09 Man Utd - Rangers 0-0

Etapa 2
29.09 Valencia - Man Utd 0-1
29.09 Rangers - Bursaspor 1-0

Etapa 3
21.10 Rangers - Valencia 1-1
21.10 Man Utd - Bursaspor 1-0

Etapa 4
02.11 Bursaspor - Man Utd 0-3
02.11 Valencia - Rangers 3-0

Etapa 5
24.11 Rangers - Man Utd 0-1
24.11 Valencia - Bursaspor 6-1

Etapa 6
07.12 Man Utd - Valencia 1-1
07.12 Bursaspor - Rangers 1-1
 
 



GRUPA D
J
GM
GP
PCT
Barcelona
6
14
3
14
Copenhaga
6
7
5
10
Rubin
6
2
4
6
Panathinaikos
6
2
13
2


Etapa 1
14.09 Barcelona - Panathinaikos 5-1
14.09 FC Copenhaga - Rubin Kazan 1-0

Etapa 2
29.09 Rubin Kazan - Barcelona 1-1
29.09 Panathinaikos - FC Copenhaga 0-2

Etapa 3
21.10 Barcelona - FC Copenhaga 2-0
21.10 Panathinaikos - Rubin Kazan 0-0

Etapa 4
02.11 FC Copenhaga - Barcelona 1-1
02.11 Rubin Kazan - Panathinaikos 0-0

Etapa 5
24.11 Panathinaikos - Barcelona 0-3
24.11 Rubin Kazan - FC Copenhaga 1-0

Etapa 6
07.12 FC Copenhaga - Panathinaikos 3-1
07.12 Barcelona - Rubin Kazan 2-0
 

 



GRUPA E
J
GM
GP
PCT
Bayern
6
16
6
15
Roma
6
10
11
10
Basel
6
8
11
6
CFR Cluj
6
6
12
4


Etapa 1
15.09 Bayern - Roma 2-0
15.09 CFR Cluj - FC Basel 2-1

Etapa 2
28.09 FC Basel - Bayern 1-2
28.09 Roma - CFR Cluj 2-1

Etapa 3
19.10 Roma - FC Basel 1-3
19.10 Bayern - CFR Cluj 3-2

Etapa 4
03.11 CFR Cluj - Bayern 0-4
03.11 FC Basel - Roma 2-3

Etapa 5
23.11 Roma - Bayern 3-2
23.11 FC Basel - CFR Cluj 1-0

Etapa 6
08.12 CFR Cluj - Roma 1-1
08.12 Bayern - FC Basel  3-0
 
 



GRUPA F
J
GM
GP
PCT
Chelsea
6
14
4
15
Marseille
6
12
3
12
Spartak Moscova
6
7
10
9
Zilina
6
3
19
0


Etapa 1
15.09 Zilina - Chelsea 1-4
15.09 Marseille - Spartak Moscova 0-1

Etapa 2
28.09 Chelsea - Marseille 2-0
28.09 Spartak Moscova - Zilina 3-0

Etapa 3
19.10 Spartak Moscova - Chelsea 0-2
19.10 Marseille - Zilina 1-0

Etapa 4
03.11 Zilina - Marseille 0-7
03.11 Chelsea - Spartak Moscova 4-1

Etapa 5
23.11 Spartak Moscova - Marseille 0-3
23.11 Chelsea - Zilina 2-1

Etapa 6
08.12 Marseille - Chelsea 1-0
08.12 Zilina - Spartak Moscova  1-2
 
 



GRUPA G
J
GM
GP
PCT
Real Madrid
6
15
2
16
AC Milan
6
7
7
8
Ajax
6
6
10
7
Auxerre
6
3
12
3

Etapa 1
15.09 Real Madrid - Ajax 2-0
15.09 Milan - Auxerre 2-0

Etapa 2
28.09 Ajax - Milan 1-1
28.09 Auxerre - Real Madrid 0-1

Etapa 3
19.10 Real Madrid - Milan 2-0
19.10 Ajax - Auxerre 2-1

Etapa 4
03.11 Milan - Real Madrid 2-2
03.11 Auxerre - Ajax 2-1

Etapa 5
23.11 Auxerre - Milan 0-2
23.11 Ajax - Real Madrid 0-4

Etapa 6
08.12 Milan - Ajax 0-2
08.12 Real Madrid - Auxerre 4-0
 
 



GRUPA H
J
GM
GP
PCT
Sahtior
6
12
6
15
Arsenal
6
18
7
12
Braga
6
5
11
9
Partizan
6
2
13
0

Etapa 1
15.09 Arsenal - Braga 6-0
15.09 Sahtior- Partizan Belgrad 1-0

Etapa 2
28.09 Partizan Belgrad - Arsenal 1-3
28.09 Braga - Sahtior 0-3

Etapa 3
19.10 Arsenal - Sahtior 5-1
19.10 Braga - Partizan Belgrad 2-0

Etapa 4
03.11 Sahtior- Arsenal 2-1
03.11 Partizan Belgrad - Braga 0-1

Etapa 5
23.11 Braga - Arsenal 2-0
23.11 Partizan Belgrade - Sahtior 0-3

Etapa 6
08.12 Sahtior- Braga 2-0
08.12 Arsenal - Partizan Belgrad 3-1
 

 


Liga Campionilor Play-off

Sparta Praga - Zilina 0-2 / 0-1
Rosenborg - Copenhaga 2-1 / 0-1
Young Boys - Tottenham 3-2 / 0-4
Zenit - Auxerre 1-0 / 0-2
Dinamo Kiev - Ajax 1-1 / 1-2
Salzburg - Hapoel Tel-Aviv 2-3 / 1-1
FC Basel - Seriff 1-0 / 3-0
Partizan Belgrad - Anderlecht 2-2 / 2-2 / 3-2 (lov de departajare)
Braga - FC Sevilla 1-0 / 4-3
Werder - Sampdoria 3-1 / 2-3



Turul 3 preliminar


TNS (Tara Galilor) - Anderlecht (Belgia) 1-3 / 0-3
Aktobe (Kazahstan) - Hapoel Tel-Aviv (Israel)  1-0 / 1-3
Unirea Urziceni (Romania) - Zenit Sankt Petersburg (Rusia) 0-0 / 0-1
Sparta Praga (Cehia) - Lech Poznan (Polonia) 1-0 / 1-0
Dinamo Kiev (Ucraina) - KAA Gent (Belgia) 3-0 / 3-1
Litex Loveci (Bulgaria) - Zilina (Slovacia) 1-1 / 1-3
Omonia Nicosia (Cipru) - Salzburg (Austria) 1-1 / 1-4
Ajax Amsterdam (Olanda) - PAOK Salonic (Grecia) 1-1 / 3-3
Young Boys Berna (Elvetia) - Fenerbahce Istanbul (Turcia) 2-2 / 1-0
Sporting Braga (Portugalia) - Celtic Glasgow (Scotia)  3-0 / 1-2
Serif Tiraspol (Moldova) - Dinamo Zagreb (Croatia)  1-1 / 1-1 / 6-5 (lov de departajare)
Debrecen (Ungaria) - FC Basel (Elvetia)  0-2 / 1-3
AIK (Suedia) - Rosenborg (Norvegia)  0-1 / 0-3
Partizan Belgrad (Serbia) - HJK Helsinki (Finlanda)  3-0 / 2-1
Bate Borisov (Belarus) - FC Copenhaga (Danemarca) 0-0 / 2-3



Turul 2 preliminar
 

Metalurgs Ljepajas (Letonia) - Sparta Praga (Cehia) 0-3 / 0-2
Levadia Tallin (Estonia) - Debrecen (Ungaria) 1-1 / 2-3
Inter Baku (Azerbaidjan) - Lech Poznan (Polonia) 0-1 / 1-0 / 8-9(lov de departajare)
Dinamo Zagreb (Croatia) - Koper (Slovenia) 5-1 / 0-3
Litex Loveci (Bugaria) - Rudar (Muntenegru) 1-0 / 4-0
Birkirkara (Malta) - Zilina (Slovacia) 1-0 / 0-3
Hapoel Tel-Aviv (Israel) - Zeljeznicar Sarajevo (Bosnia-Hertegovina) 5-0 / 1-0
Omonia Nicosia (Cipru) - Renova (Macedonia) 3-0 / 2-0
Salzburg (Austria) - HB (Insulele Feroe) 5-0 / 0-1
Bohemians Dublin (Irlanda) - TNS (Tara Galilor) 1-0 / 0-4
AIK Stockholm (Suedia) - Jeunesse Esch (Luxemburg) 1-0 / 0-0
Linfield (Irlanda de Nord) - Rosenborg (Norvegia) 0-0 / 0-2
Ekranas (Lituania) - HJK Helsinki (Finlanda) 1-0 / 0-1/0-2 (prel)
BATE Borisov (Belarus) - FH (Islanda) 5-1 /1-0
Serif Tiraspol (Moldova) - Dinamo Tirana (Albania) 3-1 / 0-1
Partizan Belgrad (Serbia) - Pyunik Erevan (Armenia) 3-1 /1-0
Aktobe (Kazahstan) - Olimpi Rustavi (Georgia) 2-0 /1-1

 


Primul tur preliminar
30.06 Tre Fiori (San Marino) - Rudar (Muntenegru) 0-3 / 1-4
29.06 Santa Coloma (Andorra) - Birkirkara (Malta) 0-3 / 3-4
 


CONTUL MEU


INSCRIE-TE AICI
CONCURS
LIGA CAMPIONILOR
EUROPA LEAGUE
EURO 2016
CUPA MONDIALA
JOCURILE OLIMPICE
OFERTE TURISM
NEWSLETTER
Fiti la curent cu ultimele informatii de pe site, inscriindu-va pentru newsletter.
RECOMANDA SITE
REZULTATE ETAPA 1
CSU CraiovaPandurii
11
Concordia ChiajnaAstra Giurgiu
02
RapidSteaua
13
ASA Tg MuresU. Cluj
00
FC BrasovPetrolul
01
CFR ClujCeahlaul
40
FC BotosaniGaz Metan
03
CSMS IasiViitorul
00
DIVERTISMENT
Linkuri
EnterClick