EURO 2016, Campionatul European Franta 2016, rezultate, meciuri, program, calificari, EURO 2016

 
ActivSport
CLASAMENTE
BILETUL ZILEI
PRONOSTICURI
AVANCRONICI
CLASAMENT
Romania
Clasament Romania Liga 1
CLASAMENT 2015
CLASAMENT FORMA
REZULTATE 2015
PROGRAM 2015
Cupa Romania
ALTE CLASAMENTE
Clasament Liga 2 - Seria  1 Liga 2 - Seria 1
Clasament Liga 2 - Seria 2 Liga 2 - Seria 2
Clasament LIGA 3 SERIA 1 LIGA 3 SERIA 1
Clasament LIGA 3 SERIA 2 LIGA 3 SERIA 2
Clasament LIGA 3 SERIA 3 LIGA 3 SERIA 3
Clasament LIGA 3 SERIA 4 LIGA 3 SERIA 4
Clasament LIGA 3 SERIA 5 LIGA 3 SERIA 5
FOTBAL
Jucatori fotbal JUCATORI
Antrenori ANTRENORI
Arbitri ARBITRI
Cluburi fotbal CLUBURI FOTBAL
Asociatii judetene  de fotbal ASOCIATII JUDETENE
Federatii fotbal Internationale FEDERATII FOTBAL
FORMULA 1
CUPA MONDIALA RUGBY
SPORT AGREMENT
BILETE LA MECIURI
VIDEO
CONTACT
1Steaua57
2ASA Tg Mures56
3Petrolul47
4CSU Craiova46
5Astra Giurgiu41
6Viitorul41
7Dinamo40
8FC Botosani40
9CSMS Iasi34
10Pandurii32
11Concordia Chiajna30
12U. Cluj29
13FC Brasov28
14Gaz Metan26
15Rapid25
16Ceahlaul23
17CFR Cluj19
18Otelul18
SONDAJ
Pronostic Inter - Roma
1
X
2
 
PUBLICITATE
 EURO 2016
Calificari Grupa A EURO 2016
Calificari Grupa B EURO 2016
Calificari Grupa C EURO 2016
Calificari Grupa D EURO 2016
Calificari Grupa E EURO 2016
Calificari Grupa F EURO 2016 Romania
Calificari Grupa G EURO 2016
Calificari Grupa H EURO 2016
Calificari Grupa I EURO 2016
Clasament Grupa A EURO 2016
Clasament Grupa B EURO 2016
Clasament Grupa C EURO 2016
Clasament Grupa D EURO 2016
Sferturi de finala EURO 2016
Semifinale EURO 2016
Finala EURO 2016
Euro 2016
 EURO 2016
Clasament Calificari EURO 2016 Grupa A

GRUPA   A
J
GM
GP
PCT
Cehia
4
10
5
12
Islanda
4
9
2
9
Olanda
4
10
5
6
Turcia
4
5
7
4
Letonia
4
1
10
2
Kazakhstan
4
2
6
1

Program calificari Grupa A
- preliminarii EURO 2016

09/09/14 19:00     Kazakhstan - Letonia    0-0
09/09/14 21:45     Cehia - Olanda   2-1 
09/09/14 21:45     Islanda - Turcia  3-0
   
10/10/14 21:45     Letonia - Islanda   0-3
10/10/14 21:45     Olanda - Kazakhstan    3-1
10/10/14 21:45     Turcia - Cehia   1-2
   
13/10/14 19:00     Kazakhstan - Cehia    2-4
13/10/14 21:45     Islanda - Olanda    2-0
13/10/14 21:45     Letonia - Turcia      1-1

16/11/14 19:00     Olanda - Letonia     6-0
16/11/14 21:45     Cehia - Islanda      2-1
16/11/14 21:45     Turcia - Kazakhstan  3-1
   
28/03/15 16:00     Kazakhstan - Islanda    
28/03/15 18:00     Cehia - Letonia    
28/03/15 21:45     Olanda - Turcia
   
12/06/15 19:00     Kazakhstan - Turcia    
12/06/15 21:45     Islanda - Cehia    
12/06/15 21:45     Letonia - Olanda


Clasament Calificari EURO 2016 Grupa B

GRUPA  B
J
GM
GP
PCT
Israel
3
9
2
9
Tara Galilor
4
4
2
8
Cipru
4
9
5
6
Belgia
3
7
1
5
Bosnia&Herzegovina
4
2
6
2
Andorra
4
2
17
0

Program calificari Grupa B
- preliminarii EURO 2016

09/09/14 21:45     Andorra - Tara Galilor   1-2 
09/09/14 21:45     Bosnia & Herzegovina - Cipru  1-2
31/03/15 21:45     Israel - Belgia

10/10/14 21:45     Belgia - Andorra    6-0
10/10/14 21:45     Cipru - Israel    1-2
10/10/14 21:45     Tara Galilor - Bosnia & Herzegovina  0-0
    
13/10/14 21:45     Andorra - Israel     1-4
13/10/14 21:45     Bosnia & Herzegovina - Belgia     1-1
13/10/14 21:45     Tara Galilor - Cipru   2-1

16/11/14 19:00     Belgia - Tara Galilor    0-0
16/11/14 19:00     Cipru - Andorra     5-0
16/11/14 21:45     Israel - Bosnia & Herzegovina     3-0

28/03/15 21:45     Andorra - Bosnia & Herzegovina     
28/03/15 21:45     Belgia - Cipru     
28/03/15 21:45     Israel - Tara Galilor     

12/06/15 21:45     Andorra - Cipru     
12/06/15 21:45     Bosnia & Herzegovina - Israel     
12/06/15 21:45     Tara Galilor - Belgia


Clasament Calificari EURO 2016 Grupa C

GRUPA  C
J
GM
GP
PCT
Slovacia
4
8
2
12
Spania
4
13
3
9
Ucraina
4
6
1
9
Macedonia
4
4
10
3
Belarus
4
2
9
1
Luxemburg
4
3
11
1

Program calificari Grupa C
- preliminarii EURO 2016

08/09/14 21:45     Luxemburg - Belarus     1-1
08/09/14 21:45     Spania - Macedonia     5-1
08/09/14 21:45     Ucraina - Slovacia       0-1 

09/10/14 21:45     Belarus - Ucraina    0-2
09/10/14 21:45     Macedonia - Luxemburg  3-2  
09/10/14 21:45     Slovacia - Spania    2-1

12/10/14 19:00     Ucraina - Macedonia     1-0
12/10/14 21:45     Belarus - Slovacia        1-3
12/10/14 21:45     Luxemburg - Spania      0-4

15/11/14 19:00     Luxemburg - Ucraina    0-3
15/11/14 21:45     Spania - Belarus   3-0   
15/11/14 21:45     Macedonia - Slovacia     0-2

27/03/15 21:45     Macedonia - Belarus     
27/03/15 21:45     Slovacia - Luxemburg     
27/03/15 21:45     Spania - Ucraina     

14/06/15 19:00     Ucraina - Luxemburg     
14/06/15 21:45     Belarus - Spania     
14/06/15 21:45     Slovacia - Macedonia


Clasament Calificari EURO 2016 Grupa D

GRUPA  D
J
GM
GP
PCT
Polonia
4
15
2
10
Germania
4
7
4
7
Scotia
4
5
4
7
Irlanda
4
10
3
7
Georgia
4
4
7
3
Gibraltar
4
0
21
0

Program calificari Grupa D
- preliminarii EURO 2016

07/09/14 19:00     Georgia - Irlanda     1-2
07/09/14 21:45     Germania - Scotia   2-1` 
07/09/14 21:45     Gibraltar - Polonia   0-7

11/10/14 19:00     Irlanda - Gibraltar     7-0
11/10/14 19:00     Scotia - Georgia       1-0
11/10/14 21:45     Polonia - Germania  2-0 

14/10/14 21:45     Gibraltar - Georgia   0-3
14/10/14 21:45     Germania - Irlanda    1-1
14/10/14 21:45     Polonia - Scotia        2-2

14/11/14 19:00     Georgia - Polania     0-4
14/11/14 21:45     Germania - Gibraltar   4-0 
14/11/14 21:45     Scotia - Irlanda    1-0

29/03/15 19:00     Georgia - Germania    
29/03/15 19:00     Scotia - Gibraltar    
29/03/15 21:45     Irlanda - Polania    

13/06/15 19:00     Polania - Georgia    
13/06/15 19:00     Irlanda - Scotia    
13/06/15 21:45     Gibraltar - Germania


Clasament Calificari EURO 2016 Grupa E

GRUPA E
J
GM
GP
PCT
Anglia
4
11
1
12
Slovenia
4
4
4
6
Elvetia
4
8
3
6
Lituania
4
3
6
6
Estonia
4
1
2
4
San Marino
4
0
11
1

Program calificari Grupa E
- preliminarii EURO 2016

08/09/14 21:45     Estonia - Slovenia     1-0
08/09/14 21:45     San Marino - Littuania   0-2 
08/09/14 21:45     Elvetia - Anglia 0-2
   
09/10/14 21:45     Anglia - San Marino    5-0 
09/10/14 21:45     Littuania - Estonia     1-0 
09/10/14 21:45     Slovenia - Elvetia       1-0

12/10/14 18:00     Estonia - Anglia          0-1
12/10/14 21:45     Littuania - Slovenia     0-2
14/10/14 21:45     San Marino - Elvetia    0-4

15/11/14 19:00     Anglia - Slovenia     
15/11/14 19:00     San Marino - Estonia     
15/11/14 21:45     Elvetia - Lituania     

27/03/15 21:45     Anglia - Lituania     
27/03/15 21:45     Slovenia - San Marino     
27/03/15 21:45     Elvetia - Estonia     

14/06/15 19:00     Estonia - San Marino     
14/06/15 19:00     Slovenia - Anglia     
14/06/15 21:45     Lituania - Elvetia


Clasament Calificari EURO 2016 Grupa F

GRUPA F
J
GM
GP
PCT
Romania
4
6
1
10
Irlanda de Nord
4
6
3
9
Ungaria
4
4
3
7
Finlanda
4
4
5
4
Insulele Feroe
4
2
6
3
Grecia
4
1
5
0

Program calificari Grupa F
- preliminarii EURO 2016

07/09/14 19:00     Ungaria - Irlanda de Nord     1-2
07/09/14 21:45     Insulele Feroe - Finlanda     1-3
07/09/14 21:45     Grecia - Romania   0-1
   

11/10/14 19:00     Romania - Ungaria    1-1
11/10/14 21:45     Finlanda - Grecia      1-1
11/10/14 21:45     Irlanda de Nord - Insulele Feroe   2-0
  
14/10/14 21:45     Insulele Feroe - Ungaria    0-1
14/10/14 21:45     Finlanda - Romania          0-2
14/10/14 21:45     Grecia - Irlanda de Nord   0-2

14/11/14 21:45     Grecia - Insulele Feroe     0-1
14/11/14 21:45     Ungaria - Finlanda     1-0
14/11/14 21:45     Romania - Irlanda de Nord     2-0

29/03/15 19:00     Irlanda de Nord - Finlanda    
29/03/15 19:00     Romania - Insulele Feroe    
29/03/15 21:45     Ungaria - Grecia    

13/06/15 19:00     Finlanda - Ungaria    
13/06/15 21:45     Irlanda de Nord - Romania    
13/06/15 21:45     Insulele Feroe - Grecia


Clasament Calificari EURO 2016 Grupa G

GRUPA   G
J
GM
GP
PCT
Austria
4
5
2
10
Suedia
4
5
3
6
Rusia
4
6
3
5
Muntenegru
4
3
2
5
Liechtenstein
4
1
6
4
Moldova
4
2
6
1

Program calificari Grupa G - preliminarii EURO 2016


08/09/14 19:00     Rusia - Liechtenstein   4-0
08/09/14 21:45     Austria - Suedia     1-1
08/09/14 21:45     Muntenegru - Moldova   2-0
   
09/10/14 21:45     Liechtenstein - Muntenegru    0-0
09/10/14 21:45     Moldova - Austria     1-2
09/10/14 21:45     Suedia - Rusia   1-1
   
12/10/14 19:00     Austria - Muntenegru     1-0
12/10/14 19:00     Rusia - Moldova             1-1
12/10/14 21:45     Suedia - Liechtenstein   2-0

15/11/14 19:00     Austria - Rusia     1-0
15/11/14 19:00     Moldova - Liechtenstein  0-1  
15/11/14 21:45     Muntenegru - Suedia   1-1 

27/03/15 21:45     Liechtenstein - Austria     
27/03/15 21:45     Moldova - Suedia     
27/03/15 21:45     Muntenegru - Rusia     

14/06/15 19:00     Liechtenstein - Moldova     
14/06/15 19:00     Rusia - Austria     
14/06/15 21:45     Suedia - Muntenegru


Clasament Calificari EURO 2016 Grupa H

GRUPA   H
J
GM
GP
PCT
Croatia
4
10
1
10
Italia
4
6
2
10
Norvegia
4
6
3
9
Bulgaria
4
4
5
4
Malta
4
1
7
1
Azerbaijan
4
2
11
0

Program calificari Grupa H
- preliminarii EURO 2016

09/09/14 19:00     Azerbaijan - Bulgaria     1-2
09/09/14 21:45     Croatia - Malta    2-0
09/09/14 21:45     Norvegia - Italia     0-2

10/10/14 21:45     Bulgaria - Croatia   0-1
10/10/14 21:45     Italia - Azerbaijan   2-1
10/10/14 21:45     Malta - Norvegia    0-3

13/10/14 21:45     Croatia - Azerbaijan    6-0
13/10/14 21:45     Malta - Italia               0-1
13/10/14 21:45     Norvegia - Bulgaria     2-1

16/11/14 19:00     Azerbaijan - Norvegia    0-1
16/11/14 21:45     Bulgaria - Malta   1-1 
16/11/14 21:45     Italia - Croatia      1-1

28/03/15 19:00     Croatia - Norvegia     
28/03/15 19:00     Azerbaijan - Malta     
28/03/15 21:45     Bulgaria - Italia     

12/06/15 21:45     Croatia - Italia     
12/06/15 21:45     Malta - Bulgaria     
12/06/15 21:45     Norvegia - Azerbaijan

Clasament Calificari EURO 2016 Grupa I

GRUPA  I
J
GM
GP
PCT
Danemarca
4
6
4
7
Portugalia
3
2
1
6
Albania
3
2
4
4
Serbia
3
5
4
1
Armenia
3
2
4
1

Program Calificari Grupa I - preliminarii EURO 2016

07/09/14 19:00     Danemarca - Armenia  2-1  
07/09/14 21:45     Portugalia - Albania   0-1
   
11/10/14 19:00     Armenia - Serbia        1-1
11/10/14 21:45     Albania - Danemarca  1-1
   
14/10/14 21:45     Danemarca - Portugalia     0-1
14/10/14 21:45     Serbia - Albania    3-0

14/11/14 21:45     Portugalia - Armenia    1-0
14/11/14 21:45     Serbia - Danemarca    0-1

29/03/15 19:00     Albania - Armenia     
29/03/15 21:45     Portugalia - Serbia     

13/06/15 19:00     Armenia - Portugalia     
13/06/15 21:45     Danemarca - Serbia     

04/09/15 21:45     Danemarca - Albania     
04/09/15 21:45     Serbia - Armenia




CONTUL MEU


INSCRIE-TE AICI
CONCURS
LIGA CAMPIONILOR
EUROPA LEAGUE
EURO 2016
CUPA MONDIALA
JOCURILE OLIMPICE
OFERTE TURISM
NEWSLETTER
Fiti la curent cu ultimele informatii de pe site, inscriindu-va pentru newsletter.
RECOMANDA SITE
REZULTATE ETAPA 27
CFR ClujASA Tg Mures
22
CSMS IasiFC Brasov
10
Gaz MetanPetrolul
00
FC BotosaniCeahlaul
20
ViitorulAstra Giurgiu
20
CSU CraiovaDinamo
00
SteauaOtelul
12
PanduriiU. Cluj
01
RapidConcordia Chiajna
10
DIVERTISMENT
Linkuri
EnterClick