EURO 2016, Campionatul European Franta 2016, rezultate, meciuri, program, calificari, EURO 2016

 
ActivSport
CLASAMENTE
BILETUL ZILEI
PRONOSTICURI
AVANCRONICI
CLASAMENT
Romania
Clasament Romania Liga 1
CLASAMENT 2015
CLASAMENT FORMA
REZULTATE 2015
PROGRAM 2015
Cupa Romania
ALTE CLASAMENTE
Clasament Liga 2 - Seria  1 Liga 2 - Seria 1
Clasament Liga 2 - Seria 2 Liga 2 - Seria 2
Clasament LIGA 3 SERIA 1 LIGA 3 SERIA 1
Clasament LIGA 3 SERIA 2 LIGA 3 SERIA 2
Clasament LIGA 3 SERIA 3 LIGA 3 SERIA 3
Clasament LIGA 3 SERIA 4 LIGA 3 SERIA 4
Clasament LIGA 3 SERIA 5 LIGA 3 SERIA 5
FOTBAL
Jucatori fotbal JUCATORI
Antrenori ANTRENORI
Arbitri ARBITRI
Cluburi fotbal CLUBURI FOTBAL
Asociatii judetene  de fotbal ASOCIATII JUDETENE
Federatii fotbal Internationale FEDERATII FOTBAL
FORMULA 1
CUPA MONDIALA RUGBY
SPORT AGREMENT
BILETE LA MECIURI
VIDEO
CONTACT
1ASA Tg Mures7
2CSMS Iasi7
3Steaua5
4Dinamo5
5Pandurii4
6Astra Giurgiu4
7Viitorul3
8FC Voluntari3
9Poli Timisoara3
10FC Botosani2
11CSU Craiova1
12Concordia Chiajna1
13CFR Cluj-1
14Petrolul-4
SONDAJ
Pronostic Steaua - Partizan
1
X
2
 
PUBLICITATE
 EURO 2016
Calificari Grupa A EURO 2016
Calificari Grupa B EURO 2016
Calificari Grupa C EURO 2016
Calificari Grupa D EURO 2016
Calificari Grupa E EURO 2016
Calificari Grupa F EURO 2016 Romania
Calificari Grupa G EURO 2016
Calificari Grupa H EURO 2016
Calificari Grupa I EURO 2016
Clasament Grupa A EURO 2016
Clasament Grupa B EURO 2016
Clasament Grupa C EURO 2016
Clasament Grupa D EURO 2016
Sferturi de finala EURO 2016
Semifinale EURO 2016
Finala EURO 2016
Euro 2016
 EURO 2016
Clasament Calificari EURO 2016 Grupa A

GRUPA   A
J
GM
GP
PCT
Islanda
6
14
3
15
Cehia
6
12
8
13
Olanda
6
13
6
10
Turcia
6
7
8
8
Letonia
6
2
13
3
Kazakhstan
6
4
14
1

Program calificari Grupa A
- preliminarii EURO 2016

09/09/14 19:00     Kazakhstan - Letonia    0-0
09/09/14 21:45     Cehia - Olanda   2-1 
09/09/14 21:45     Islanda - Turcia  3-0
   
10/10/14 21:45     Letonia - Islanda   0-3
10/10/14 21:45     Olanda - Kazakhstan    3-1
10/10/14 21:45     Turcia - Cehia   1-2
   
13/10/14 19:00     Kazakhstan - Cehia    2-4
13/10/14 21:45     Islanda - Olanda    2-0
13/10/14 21:45     Letonia - Turcia      1-1

16/11/14 19:00     Olanda - Letonia     6-0
16/11/14 21:45     Cehia - Islanda      2-1
16/11/14 21:45     Turcia - Kazakhstan  3-1
   
28/03/15 16:00     Kazakhstan - Islanda    0-3
28/03/15 18:00     Cehia - Letonia    1-1
28/03/15 21:45     Olanda - Turcia   1-1
   
12/06/15 19:00     Kazakhstan - Turcia     0-1
12/06/15 21:45     Islanda - Cehia     2-1
12/06/15 21:45     Letonia - Olanda   0-2

03/09/15  21:45    Cehia - Kazakhstan
03/09/15  21:45    Olanda - Islanda
03/09/15  21:45    Turcia - Letonia


Clasament Calificari EURO 2016 Grupa B

GRUPA  B
J
GM
GP
PCT
Tara Galilor
6
8
2
14
Belgia
6
13
2
11
Israel
6
10
9
9
Cipru
6
12
11
9
Bosnia&Herzegovina
6
8
7
8
Andorra
6
3
23
0

Program calificari Grupa B
- preliminarii EURO 2016

09/09/14 21:45     Andorra - Tara Galilor   1-2 
09/09/14 21:45     Bosnia & Herzegovina - Cipru  1-2
31/03/15 21:45     Israel - Belgia  0-1

10/10/14 21:45     Belgia - Andorra    6-0
10/10/14 21:45     Cipru - Israel    1-2
10/10/14 21:45     Tara Galilor - Bosnia & Herzegovina  0-0
    
13/10/14 21:45     Andorra - Israel     1-4
13/10/14 21:45     Bosnia & Herzegovina - Belgia     1-1
13/10/14 21:45     Tara Galilor - Cipru   2-1

16/11/14 19:00     Belgia - Tara Galilor    0-0
16/11/14 19:00     Cipru - Andorra     5-0
16/11/14 21:45     Israel - Bosnia & Herzegovina     3-0

28/03/15 21:45     Andorra - Bosnia & Herzegovina     0-3
28/03/15 21:45     Belgia - Cipru     5-0
28/03/15 21:45     Israel - Tara Galilor   0-3 

12/06/15 21:45     Andorra - Cipru     1-3
12/06/15 21:45     Bosnia & Herzegovina - Israel    3-1
12/06/15 21:45     Tara Galilor - Belgia 1-0

03/09/15  21:45    Belgia - Bosnia & Herzegovina
03/09/15  21:45    Cipru - Tara Galilor
03/09/15  21:45    Israel - Andorra

Clasament Calificari EURO 2016 Grupa C

GRUPA  C
J
GM
GP
PCT
Slovacia
6
13
3
18
Spania
6
15
3
15
Ucraina
6
9
2
12
Belarus
6
4
11
4
Macedonia
6
6
14
3
Luxemburg
6
3
17
1

Program calificari Grupa C
- preliminarii EURO 2016

08/09/14 21:45     Luxemburg - Belarus     1-1
08/09/14 21:45     Spania - Macedonia     5-1
08/09/14 21:45     Ucraina - Slovacia       0-1 

09/10/14 21:45     Belarus - Ucraina    0-2
09/10/14 21:45     Macedonia - Luxemburg  3-2  
09/10/14 21:45     Slovacia - Spania    2-1

12/10/14 19:00     Ucraina - Macedonia     1-0
12/10/14 21:45     Belarus - Slovacia        1-3
12/10/14 21:45     Luxemburg - Spania      0-4

15/11/14 19:00     Luxemburg - Ucraina    0-3
15/11/14 21:45     Spania - Belarus   3-0   
15/11/14 21:45     Macedonia - Slovacia     0-2

27/03/15 21:45     Macedonia - Belarus     1-2
27/03/15 21:45     Slovacia - Luxemburg    3-0
27/03/15 21:45     Spania - Ucraina     1-0

14/06/15 19:00     Ucraina - Luxemburg     3-0
14/06/15 21:45     Belarus - Spania           0-1
14/06/15 21:45     Slovacia - Macedonia    2-1

05/09/15  19:00    Luxemburg - Macedonia
05/09/15  19:00    Ucraina - Belarus
05/09/15  21:45    Spania - Slovacia


Clasament Calificari EURO 2016 Grupa D

GRUPA  D
J
GM
GP
PCT
Polonia
6
20
3
14
Germania
6
16
4
13
Scotia
6
12
6
11
Irlanda
6
12
5
9
Georgia
6
4
13
3
Gibraltar
6
1
34
0

Program calificari Grupa D
- preliminarii EURO 2016

07/09/14 19:00     Georgia - Irlanda     1-2
07/09/14 21:45     Germania - Scotia   2-1` 
07/09/14 21:45     Gibraltar - Polonia   0-7

11/10/14 19:00     Irlanda - Gibraltar     7-0
11/10/14 19:00     Scotia - Georgia       1-0
11/10/14 21:45     Polonia - Germania  2-0 

14/10/14 21:45     Gibraltar - Georgia   0-3
14/10/14 21:45     Germania - Irlanda    1-1
14/10/14 21:45     Polonia - Scotia        2-2

14/11/14 19:00     Georgia - Polania     0-4
14/11/14 21:45     Germania - Gibraltar   4-0 
14/11/14 21:45     Scotia - Irlanda    1-0

29/03/15 19:00     Georgia - Germania    0-2
29/03/15 19:00     Scotia - Gibraltar   6-1 
29/03/15 21:45     Irlanda - Polania    1-1

13/06/15 19:00     Polania - Georgia     4-0
13/06/15 19:00     Irlanda - Scotia          1-1
13/06/15 21:45     Gibraltar - Germania 0-7

04/09/15 18:00     Georgia - Scotia
04/09/15 21:45     Germania - Polonia
04/09/15 21:45     Gibraltar - Irlanda
   
07/09/15 21:45     Polonia - Gibraltar
07/09/15 21:45     Irlanda - Georgia
07/09/15 21:45     Scotia - Germania


Clasament Calificari EURO 2016 Grupa E

GRUPA E
J
GM
GP
PCT
Anglia
6
18
1
18
Elvetia
6
13
4
12
Slovenia
6
12
7
9
Estonia
6
3
5
7
Lituania
6
4
12
6
San Marino
6
0
19
1

Program calificari Grupa E
- preliminarii EURO 2016

08/09/14 21:45     Estonia - Slovenia     1-0
08/09/14 21:45     San Marino - Littuania   0-2 
08/09/14 21:45     Elvetia - Anglia 0-2
   
09/10/14 21:45     Anglia - San Marino    5-0 
09/10/14 21:45     Littuania - Estonia     1-0 
09/10/14 21:45     Slovenia - Elvetia       1-0

12/10/14 18:00     Estonia - Anglia          0-1
12/10/14 21:45     Littuania - Slovenia     0-2
14/10/14 21:45     San Marino - Elvetia    0-4

15/11/14 19:00     Anglia - Slovenia    3-1
15/11/14 19:00     San Marino - Estonia  0-0  
15/11/14 21:45     Elvetia - Lituania    4-0

27/03/15 21:45     Anglia - Lituania     4-0
27/03/15 21:45     Slovenia - San Marino     6-0
27/03/15 21:45     Elvetia - Estonia   3-0 

14/06/15 19:00     Estonia - San Marino     2-0
14/06/15 19:00     Slovenia - Anglia  2-3  
14/06/15 21:45     Lituania - Elvetia   1-2

05/09/15 18:00     Estonia - Lituania
05/09/15 18:00     San Marino - Anglia
05/09/15 20:45     Elvetia - Slovenia
    
08/09/15 20:45     Anglia - Elvetia
08/09/15 20:45     Lituania - San Marino
08/09/15 20:45     Slovenia - Estonia


Clasament Calificari EURO 2016 Grupa F

GRUPA F
J
GM
GP
PCT
Romania
6
7
1
14
Irlanda de Nord
6
8
4
13
Ungaria
6
5
3
11
Insulele Feroe
6
4
8
6
Finlanda
6
5
8
4
Grecia
6
2
7
2

Program calificari Grupa F
- preliminarii EURO 2016

07/09/14 19:00     Ungaria - Irlanda de Nord     1-2
07/09/14 21:45     Insulele Feroe - Finlanda     1-3
07/09/14 21:45     Grecia - Romania   0-1
   

11/10/14 19:00     Romania - Ungaria    1-1
11/10/14 21:45     Finlanda - Grecia      1-1
11/10/14 21:45     Irlanda de Nord - Insulele Feroe   2-0
  
14/10/14 21:45     Insulele Feroe - Ungaria    0-1
14/10/14 21:45     Finlanda - Romania          0-2
14/10/14 21:45     Grecia - Irlanda de Nord   0-2

14/11/14 21:45     Grecia - Insulele Feroe     0-1
14/11/14 21:45     Ungaria - Finlanda     1-0
14/11/14 21:45     Romania - Irlanda de Nord     2-0

29/03/15 19:00     Irlanda de Nord - Finlanda     2-1
29/03/15 19:00     Romania - Insulele Feroe   1-0 
29/03/15 21:45     Ungaria - Grecia   0-0 

13/06/15 19:00     Finlanda - Ungaria     0-1
13/06/15 21:45     Irlanda de Nord - Romania     0-0
13/06/15 21:45     Insulele Feroe - Grecia   2-1

04/09/15 21:45     Insulele Feroe - Irlanda de Nord
04/09/15 21:45     Grecia - Finland
04/09/15 21:45     Ungaria - Romania
   
07/09/15 21:45     Finland - Insulele Feroe
07/09/15 21:45     Irlanda de Nord - Ungaria
07/09/15 21:45     Romania - Grecia


Clasament Calificari EURO 2016 Grupa G

GRUPA   G
J
GM
GP
PCT
Austria
6
11
2
16
Suedia
6
10
4
12
Rusia
6
9
4
8
Muntenegru
6
4
8
5
Liechtenstein
6
2
12
5
Moldova
6
3
9
2

Program calificari Grupa G - preliminarii EURO 2016


08/09/14 19:00     Rusia - Liechtenstein   4-0
08/09/14 21:45     Austria - Suedia     1-1
08/09/14 21:45     Muntenegru - Moldova   2-0
   
09/10/14 21:45     Liechtenstein - Muntenegru    0-0
09/10/14 21:45     Moldova - Austria     1-2
09/10/14 21:45     Suedia - Rusia   1-1
   
12/10/14 19:00     Austria - Muntenegru     1-0
12/10/14 19:00     Rusia - Moldova             1-1
12/10/14 21:45     Suedia - Liechtenstein   2-0

15/11/14 19:00     Austria - Rusia     1-0
15/11/14 19:00     Moldova - Liechtenstein  0-1  
15/11/14 21:45     Muntenegru - Suedia   1-1 

27/03/15 21:45     Liechtenstein - Austria    0-5
27/03/15 21:45     Moldova - Suedia     0-2
27/03/15 21:45     Muntenegru - Rusia    0-3

14/06/15 19:00     Liechtenstein - Moldova    1-1
14/06/15 19:00     Rusia - Austria     0-1
14/06/15 21:45     Suedia - Muntenegru   3-1

05/09/15 18:00     Rusia - Suedia
05/09/15 20:45     Austria - Moldova
05/09/15 20:45     Muntenegru - Liechtenstein
    
08/09/15 20:45     Liechtenstein - Rusia
08/09/15 20:45     Moldova - Muntenegru
08/09/15 20:45     Suedia - Austria


Clasament Calificari EURO 2016 Grupa H

GRUPA   H
J
GM
GP
PCT
Croatia
6
16
3
14
Italia
6
9
5
12
Norvegia
6
7
8
10
Bulgaria
6
7
7
8
Azerbaijan
6
4
11
43
Malta
6
1
10
1

Program calificari Grupa H
- preliminarii EURO 2016

09/09/14 19:00     Azerbaijan - Bulgaria     1-2
09/09/14 21:45     Croatia - Malta    2-0
09/09/14 21:45     Norvegia - Italia     0-2

10/10/14 21:45     Bulgaria - Croatia   0-1
10/10/14 21:45     Italia - Azerbaijan   2-1
10/10/14 21:45     Malta - Norvegia    0-3

13/10/14 21:45     Croatia - Azerbaijan    6-0
13/10/14 21:45     Malta - Italia               0-1
13/10/14 21:45     Norvegia - Bulgaria     2-1

16/11/14 19:00     Azerbaijan - Norvegia    0-1
16/11/14 21:45     Bulgaria - Malta   1-1 
16/11/14 21:45     Italia - Croatia      1-1

28/03/15 19:00     Croatia - Norvegia     5-1
28/03/15 19:00     Azerbaijan - Malta  2-0  
28/03/15 21:45     Bulgaria - Italia     2-2

12/06/15 21:45     Croatia - Italia     1-1
12/06/15 21:45     Malta - Bulgaria    0-1
12/06/15 21:45     Norvegia - Azerbaijan 0-0

03/09/15 19:00     Azerbaijan - Croatia
03/09/15 21:45     Bulgaria - Norvegia
03/09/15 21:45     Italia - Malta
    
06/09/15 19:00     Malta - Azerbaijan
06/09/15 19:00     Norvegia - Croatia
06/09/15 21:45     Italia - Bulgaria

Clasament Calificari EURO 2016 Grupa I

GRUPA  I
J
GM
GP
PCT
Portugalia
5
7
4
12
Danemarca
5
8
4
10
Albania
4
4
5
7
Serbia
5
6
8
1
Armenia
5
5
9
1

Serbia: - 3 puncte
Program Calificari Grupa I
- preliminarii EURO 2016

07/09/14 19:00     Danemarca - Armenia  2-1  
07/09/14 21:45     Portugalia - Albania   0-1
   
11/10/14 19:00     Armenia - Serbia        1-1
11/10/14 21:45     Albania - Danemarca  1-1
   
14/10/14 21:45     Danemarca - Portugalia     0-1
14/10/14 21:45     Serbia - Albania    3-0

14/11/14 21:45     Portugalia - Armenia    1-0
14/11/14 21:45     Serbia - Danemarca    0-1

29/03/15 19:00     Albania - Armenia     2-1
29/03/15 21:45     Portugalia - Serbia    2-1 

13/06/15 19:00     Armenia - Portugalia     2-3
13/06/15 21:45     Danemarca - Serbia    2-0

04/09/15 21:45     Danemarca - Albania     
04/09/15 21:45     Serbia - Armenia

07/09/15 19:00     Armenia - Danemarca
07/09/15 21:45     Albania - Portugal
    
08/10/15 21:45     Albania - Serbia
08/10/15 21:45     Portugalia- Danemarca
    
11/10/15 19:00     Armenia - Albania
11/10/15 19:00     Serbia - Portugalia




CONTUL MEU


INSCRIE-TE AICI
CONCURS
LIGA CAMPIONILOR
EUROPA LEAGUE
EURO 2016
CUPA MONDIALA
JOCURILE OLIMPICE
OFERTE TURISM
NEWSLETTER
Fiti la curent cu ultimele informatii de pe site, inscriindu-va pentru newsletter.
RECOMANDA SITE
REZULTATE ETAPA 3
FC VoluntariPandurii
00
ASA Tg MuresConcordia Chiajna
10
SteauaCFR Cluj
11
ViitorulDinamo
11
CSU CraiovaAstra Giurgiu
12
Poli TimisoaraFC Botosani
10
DIVERTISMENT
Linkuri
EnterClick