Campionatul Mondial 2014, rezultate, meciuri, CM 2014

 
ActivSport
CLASAMENTE
BILETUL ZILEI
PRONOSTICURI
AVANCRONICI
CLASAMENT
Romania
Clasament Romania Liga 1
CLASAMENT 2016
CLASAMENT FORMA
REZULTATE 2016
PROGRAM 2016
Cupa Romania
ALTE CLASAMENTE
Clasament Liga 2 - Seria  1 Liga 2 - Seria 1
Clasament Liga 2 - Seria 2 Liga 2 - Seria 2
Clasament LIGA 3 SERIA 1 LIGA 3 SERIA 1
Clasament LIGA 3 SERIA 2 LIGA 3 SERIA 2
Clasament LIGA 3 SERIA 3 LIGA 3 SERIA 3
Clasament LIGA 3 SERIA 4 LIGA 3 SERIA 4
Clasament LIGA 3 SERIA 5 LIGA 3 SERIA 5
FOTBAL
Jucatori fotbal JUCATORI
Antrenori ANTRENORI
Arbitri ARBITRI
Cluburi fotbal CLUBURI FOTBAL
Asociatii judetene  de fotbal ASOCIATII JUDETENE
Federatii fotbal Internationale FEDERATII FOTBAL
FORMULA 1
CUPA MONDIALA RUGBY
SPORT AGREMENT
BILETE LA MECIURI
VIDEO
CONTACT
1Dinamo10
2Steaua9
3CSU Craiova9
4Pandurii8
5FC Voluntari6
6CSMS Iasi6
7Viitorul6
8Gaz Metan6
9Astra Giurgiu4
10FC Botosani3
11Concordia Chiajna3
12CFR Cluj-1
13ASA Tg Mures-6
14Poli Timisoara-14
SONDAJ
Pronostic West Ham - Astra
1
X
2
 
PUBLICITATE
 CAMPIONATUL MONDIAL 2018
Clasament Grupa A calificari Campionatul Mondial 2014 - Europa
Clasament Grupa B calificari Campionatul Mondial 2014 - Europa
Clasament Grupa C calificari Campionatul Mondial 2014 - Europa
Clasament Grupa D calificari Campionatul Mondial 2014 - Europa
Clasament Grupa E calificari Campionatul Mondial 2014 - Europa
Clasament Grupa F calificari Campionatul Mondial 2014 - Europa
Clasament Grupa G calificari Campionatul Mondial 2014 - Europa
Clasament Grupa H calificari Campionatul Mondial 2014 - Europa
Clasament Grupa I calificari Campionatul Mondial 2014 - Europa
Calificari Cupa Mondiala 2014 - CONCAF
Calificari Cupa Mondiala 2014 - Africa
Calificari Cupa Mondiala 2014 - Oceania
Calificari Cupa Mondiala 2014 - Asia
Calificari Cupa Mondiala 2014 - America de Sud
Baraj calificare Cupa Mondiala 2014
Clasament Grupa A Campionatul Mondial 2014
Clasament Grupa B Campionatul Mondial 2014
Clasament Grupa C Campionatul Mondial 2014
Clasament Grupa D Campionatul Mondial 2014
Clasament Grupa E Campionatul Mondial 2014
Clasament Grupa F Campionatul Mondial 2014
Clasament Grupa G Campionatul Mondial 2014
Clasament Grupa H Campionatul Mondial 2014
Optimi Campionatul Mondial 2014
Sferturi Campionatul Mondial 2014
Semifinale Campionatul Mondial 2014
Finale Campionatul Mondial 2014
Campionatul Mondial 2018
 CAMPIONATUL MONDIAL 2018

Cupa Mondiala Rusia 2018 - World Cup Russia  2018

 


Grupe  preliminarii  Cupa Mondiala Rusia 2018

Grupa A: Olanda, Franta, Suedia, Bulgaria, Belarus, Luxemburg
Grupa B: Portugalia, Elvetia, Ungaria, Feroe, Letonia, Andorra
Grupa C: Germania, Cehia, Irlanda de Nord, Norvegia, Azerbaidjan San Marino
Grupa D: Tara Galilor, Austria, Serbia, Irlanda, Moldova, Georgia
Grupa E: Romania, Danemarca, Polonia, Muntenegru, Armenia, Kazahstan
Grupa F: Anglia, Slovacia, Scotia, Slovenia, Lituania, Malta
Grupa G: Spania, Italia, Albania, Israel, Macedonia, Lichtenstein
Grupa H: Belgia, Bosnia, Grecia, Estonia, Cipru
Grupa I: Croatia, Islanda, Ucraina, Turcia, Finlanda

 



Cupa Mondial 2014 Brazilia

13.07 22:00 Finala Cupei Mondiale 2014 Germania - Argentina  0-0/ 1-0 (prel)

12.07 23:00 Finala mica Olanda - Brazilia   3-0


Semifinale


08/07/14 23:00     Brazilia - Germania  1-7
09/07/14 23:00     Olanda - Argentina   0-0/ 2-4 (lov)

Sferturi de finala

04/07/14 19:00     Franta - Germania     0-1
04/07/14 23:00     Brazilia - Columbia    2-1
   
05/07/14 19:00     Argentina - Belgia     1-0
05/07/14 23:00     Olanda - Costa Rica  0-0/ 4-3 (lov)

Optimi

28/06/14 19:00     Brazilia - Chile         2-2/ 3-2 (lov)
28/06/14 23:00     Columbia - Uruguay  2-0

29/06/14 19:00     Olanda - Mexic         2-1
29/06/14 23:00     Costa Rica - Grecia   1-1/ 5-3 (lov)

30/06/14 19:00     Franta - Nigeria        2-0
30/06/14 23:00     Germania - Algeria   0-0 / 2-0 ( prel)

01/07/14 18:00     Argentina - Elvetia    0-0 / 1-0 (prel)
01/07/14 23:00     Belgia - USA            0-0 / 2-1 (prel)
 

Cupa Mondiala grupa A

Program meciuri:

12/06/14 23:00     Brazilia - Croatia    3-1
13/06/14 19:00     Mexic - Camerun   1-0
 
17/06/14 22:00     Brazilia - Mexico      0-0
19/06/14 01:00     Camerun - Croatia   0-4
 
23/06/14 23:00     Camerun - Brazilia     1-4
23/06/14 23:00     Croatia - Mexic           1-3


Clasament

GRUPA A
J
GM
GP
PCT
Brazilia
3
7
2
7
Mexic
3
4
1
7
Croatia
3
6
6
3
Camerun
3
1
9
0



Cupa Mondiala grupa B

Program meciuri:

13/06/14 23:00     Spania - Olanda     1-5
14/06/14 01:00     Chile - Australia      3-1

18/06/14 19:00     Australia - Olanda     2-2
18/06/14 22:00     Spania - Chile          0-2

23/06/14 19:00     Olanda - Chile        2-0
23/06/14 20:40     Australia - Spania   0-3


Clasament

GRUPA B
J
GM
GP
PCT
Olanda
3
10
3
9
Chile
3
5
3
6
Spania
3
4
7
3
Australia
3
3
9
0


Cupa Mondiala grupa C

Program meciuri:

14/06/14 19:00     Colombia - Grecia     3-0
15/06/14 04:00     Coasta de Fildes - Japonia     2-1

19/06/14 19:00     Colombia - Coasta de Fildes   2-1 
20/06/14 01:00     Japonia - Grecia     0-0

24/06/14 23:00     Japonia - Colombia          1-4
24/06/14 23:00     Grecia - Coasta de Fildes  2-1


Clasament

GRUPA C
J
GM
GP
PCT
Columbia
3
9
2
9
Grecia
3
2
4
4
Coasta de Fildes
3
4
5
3
Japonia
3
2
6
1


Cupa Mondiala grupa D

Program meciuri:

14/06/14 22:00     Uruguay - Costa Rica     1-3
15/06/14 01:00     Anglia - Italia     1-2

19/06/14 22:00     Uruguay - Anglia     2-1
20/06/14 19:00     Italia - Costa Rica   0-1
 
24/06/14 19:00     Italia - Uruguay       0-1
24/06/14 19:00     Costa Rica - Anglia  0-0


Clasament

GRUPA D
J
GM
GP
PCT
Costa Rica
3
4
1
7
Uruguay
3
4
4
6
Italia
3
2
3
3
Anglia
3
2
4
1


Cupa Mondiala grupa E

Program meciuri:

15/06/14 19:00     Elvetia - Ecuador      2-1
15/06/14 22:00     Franta - Honduras     3-0

20/06/14 23:00     Elvetia - Franta     2-5
21/06/14 02:40     Honduras - Ecuador     1-2

25/06/14 23:00     Honduras - Elvetia    0-3
25/06/14 23:00     Ecuador - Franta       0-0


Clasament

GRUPA E
J
GM
GP
PCT
Franta
3
8
2
7
Elvetia
3
7
6
6
Ecuador
3
3
3
4
Honduras
3
1
8
0


Cupa Mondiala grupa F

Program meciuri:

16/06/14 01:00     Argentina - Bosnia & Hertegovina  2-1
16/06/14 23:40     Iran - Nigeria     0-0

21/06/14 19:00     Argentina - Iran     1-0
22/06/14 01:00     Nigeria - Bosnia & Hertegovina   1-0

25/06/14 19:00     Nigeria - Argentina    2-3
25/06/14 20:00     Bosnia & Hertegovina - Iran   3-1


Clasament

GRUPA F
J
GM
GP
PCT
Argentina
3
6
3
9
Nigeria
3
3
3
4
Bosnia Hertegovina
3
4
4
3
Iran
3
1
4
1


Cupa Mondiala grupa G

Program meciuri:

16/06/14 20:00     Germania - Portugalia   4-0 
17/06/14 01:00     Ghana - USA     1-2

21/06/14 22:00     Germania - Ghana     2-2
23/06/14 01:00     USA - Portugalia       2-2

26/06/14 19:00     USA - Germania     0-1
26/06/14 19:00     Portugalia - Ghana  2-1


Clasament

GRUPA G
J
GM
GP
PCT
Germania
3
7
0
7
USA
3
4
4
4
Portugalia
3
4
7
4
Ghana
3
4
6
1


Cupa Mondiala grupa H

Program meciuri:

17/06/14 19:00     Belgia - Algeria     2-1
18/06/14 01:00     Rusia - Coreea de Sud     1-1

22/06/14 19:00     Belgia - Rusia     1-0
22/06/14 22:00     Coreea de Sud - Algeria     2-4

26/06/14 23:00     Coreea de Sud - Belgia    0-1
26/06/14 00:40     Algeria - Rusia   1-1


Clasament

GRUPA H
J
GM
GP
PCT
Belgia
3
4
1
9
Algeria
3
6
5
4
Rusia
3
2
3
2
Coreea de Sud
3
3
6
1

 



Baraj calificare Cupa Mondiala


Portugalia - Suedia   1-0 / 3-2

Ucraina - Franta        2-0 / 0-3

Grecia - Romania     3-1 / 1-1

Islanda - Croatia       0-0 / 0-2

Calificari Cupa Mondiala 2014  Grupa A
GRUPA   A
J
GM
GP
PCT
Belgia
10
18
4
26
Croatia
10
12
9
17
Serbia
10
18
11
14
Scotia
10
8
12
           11
Tara Galilor
10
9
20
10
Macedonia
10
7
16
7


 Program grupa A Campionatul Mondial 2014 Brazilia

Etapa 1

07.09.2012  Tara Galilor - Belgia     0-2
07.09.2012  Croatia - Macedonia   1-0   
07.09.2012  Scotia - Serbia     0-0
 
 Etapa 2  

11.09.2012  Belgia - Croatia    1-1
11.09.2012  Serbia - Tara Galilor    6-1
11.09.2012  Scotia - Macedonia    1-1
 
 Etapa 3   
 
 
12.10.2012  Macedonia - Croatia     1-2
12.10.2012  Tara Galilor - Scotia    2-1
12.10.2012  Serbia - Belgia     0-3
 
 Etapa 4   
 

16.10.2012  Croatia - Tara Galilor   2-0
16.10.2012  Macedonia - Serbia    1-0
16.10.2012  Belgia - Scotia     2-0
 
 Etapa 5 
 
 
22.03.2013  Croatia - Serbia          2-0
22.03.2013  Macedonia - Belgia    0-2
22.03.2013  Scotia - Tara Galilor 1-2   
 
 Etapa 6 

26.03.2013  Tara Galilor - Croatia     1-2
26.03.2013  Belgia - Macedonia        1-0
26.03.2013  Serbia - Scotia                2-0
 
 Etapa 7  
 

07.06.2013  Croatia - Scotia     0-1
07.06.2013  Belgia - Serbia      2-1
 
 Etapa 8 
 
 
06.09.2013  Serbia - Croatia     1-1
06.09.2013  Macedonia - Tara Galilor     2-1
06.09.2013  Scotia - Belgia     0-2
 
 Etapa 9   
 

10.09.2013  Tara Galilor - Serbia     0-3
10.09.2013  Macedonia - Scotia      1-2
 
 Etapa 10  
 

11.10.2013  Tara Galilor - Macedonia     1-0
11.10.2013  Croatia - Belgia     1-2
 
 Etapa 11   
 

15.10.2013  Scotia - Croatia             2-0
15.10.2013  Belgia - Tara Galilor      1-1
15.10.2013  Serbia - Macedonia     
5-1
 

Clasament Calificari Cupa Mondiala 2014  Grupa B

GRUPA   B
J
GM
GP
PCT
Italia
10
19
9
22
Danemarca
10
17
12
16
Cehia
10
13
9
15
Bulgaria
10
14
9
            13
Armenia
10
12
13
13
Malta
10
5
28
3


 Program grupa B Campionatul Mondial 2014 Brazilia

Etapa 1       

07.09      Malta - Armenia     0-1    
07.09      Bulgaria - Italia     2-2    
08.09      Danemarca - Cehia     0-0    
      
    Etapa 2       

11.09      Bulgaria - Armenia     1-0        
11.09      Italia - Malta     2-0        
22.03.2013     Cehia - Danemarca   0-3
             
    Etapa 3       

12.10      Cehia - Malta      3-1          
12.10      Armenia - Italia     1-3           
12.10      Bulgaria - Danemarca    1-1
            
    Etapa 4       

16.10      Cehia - Bulgaria        0-0        
16.10      Italia - Danemarca    3-1           
07.06.2013     Armenia - Malta    0-1        
07.06.2013     Cehia - Italia          0-0 
    
    Etapa 5       

22.03.2013     Bulgaria - Malta         6-0       
08.06.2013     Cehia -Danemarca 0-3               
11.06.2013      Italia - Armenia   
11.06.2013      Danemarca - Armenia 0-4   
         
    Etapa 6       

26.03.2013     Danemarca - Bulgaria        1-1        
26.03.2013     Malta - Italia          0-2      
26.03.2013     Armenia - Cehia  0-3    
       
    Etapa 7       

06.09.2013     Malta - Danemarca         1-2       
06.09.2013     Italia - Bulgaria                1-0    
06.09.2013     Cehia - Armenia             1-2
            
    Etapa 8       

10.09.2013     Armenia - Danemarca     0-1           
10.09.2013     Italia - Cehia            2-1       
10.09.2013     Malta - Bulgaria      1-2
          
    Etapa 9       

11.10.2013     Danemarca - Italia     2-2           
11.10.2013     Malta - Cehia        1-4        
11.10.2013     Armenia - Bulgaria     2-1
          
    Etapa 10       

15.10.2013     Danemarca - Malta     6-0           
15.10.2013     Italia - Armenia      2-2          
15.10.2013     Bulgaria - Cehia    0-1

Calificari Cupa Mondiala 2014  Grupa C

GRUPA  C
J
GM
GP
PCT
Germania
10
36
10
28
Suedia
10
19
14
20
Austria
10
20
10
17
Irlanda
10
16
17
          14
Kazahstan
10
6
21
5
Insulele Feroe
10
4
29
1

Program grupa C Campionatul Mondial 2014 Brazilia

Etapa 1        

07.09     Kazakhstan - Ireland     1-2         
07.09     Germania - Insulele Feroe     3-0     
07.06.2013     Austria - Suedia              2-1
              
    Etapa 2        

11.09     Suedia - Kazakhstan     2-0         
11.09      Austria - Germania     1-2     
07.06.2013     Ireland - Insulele Feroe   3-0
             
    Etapa 3        

12.10     Kazakhstan - Austria        0-0        
12.10     Insulele Feroe - Suedia    1-2            
12.10     Ireland - Germania   1-6
             
    Etapa 4        

16.10     Insulele Feroe - Ireland     1-4           
16.10     Austria - Kazakhstan         4-0           
16.10     Germania - Suedia             4-4
             
    Etapa 5        

22.03.2013     Suedia - Ireland                    0-0  
22.03.2013     Kazakhstan - Germania      0-3          
22.03.2013     Austria - Insulele Feroe      6-0
           
    Etapa 6        

26.03.2013     Germania - Kazakhstan     4-1           
26.03.2013     Ireland - Austria         2-2       
11.06.2013     Suedia - Insulele Feroe  2-0
             
    Etapa 7        

06.09.2013     Ireland - Suedia      1-2          
06.09.2013     Germania - Austria          3-0      
06.09.2013     Kazakhstan - Insulele Feroe   2-1
             
    Etapa 8        

10.09.2013     Insulele Feroe - Germania        0-3        
10.09.2013     Kazakhstan - Suedia                  0-1         
10.09.2013     Austria - Ireland                          1-0
         
    Etapa 9        

11.10.2013     Germania - Ireland        3-0        
11.10.2013     Suedia - Austria             2-1     
11.10.2013     Insulele Feroe - Kazakhstan      1-1
          
    Etapa 10        

15.10.2013     Insulele Feroe - Austria     0-3           
15.10.2013     Suedia - Germania             3-5       
15.10.2013     Ireland - Kazakhstan          3-1

Calificari Cupa Mondiala 2014  Grupa D

GRUPA   D
J
GM
GP
PCT
Olanda
10
34
5
28
Romania
10
19
12
19
Ungaria
10
21
20
17
Turcia
10
16
9
          16
Estonia
10
6
20
7
Andorra
10
0
30
0


 Program grupa D Campionatul Mondial 2014 Brazilia


Etapa  1   
 
 
07.09.2012  Andorra -  Ungaria    0-5
07.09.2012  Estonia - Romania    0-2
07.09.2012  Olanda - Turcia     2-0
 
 Etapa  2   
 
 
11.09.2012  Turcia - Estonia     3-0
11.09.2012  Romania - Andorra   4-0  
11.09.2012  Ungaria - Olanda     1-4
 
 Etapa  3  
 

12.10.2012  Turcia - Romania     0-1
12.10.2012  Estonia -  Ungaria   0-1 
12.10.2012  Olanda - Andorra     3-0
 
 Etapa  4  
 

16.10.2012  Romania - Olanda    1-4 
16.10.2012  Ungaria - Turcia        3-1
16.10.2012  Andorra - Estonia      0-1
 
 Etapa  5   
 

22.03.2013  Ungaria - Romania     2-2
22.03.2013  Andorra - Turcia          0-2
22.03.2013  Olanda - Estonia         3-0
 
 Etapa  6  
 

26.03.2013  Turcia -  Ungaria        1-1
26.03.2013  Estonia - Andorra       2-0
26.03.2013  Olanda - Romania     4-0
 
 Etapa  7  
 

06.09.2013  Turcia - Andorra          5-0
06.09.2013  Romania -  Ungaria   3-0  
06.09.2013  Estonia - Olanda        2-2
 
 Etapa  8   
 

10.09.2013  Ungaria - Estonia     5-1
10.09.2013  Romania - Turcia      0-2
10.09.2013  Andorra - Olanda      0-2
 
 Etapa  9   
 

11.10.2013  Andorra - Romania     0-4
11.10.2013  Estonia - Turcia          0-2
11.10.2013  Olanda -  Ungaria      8-1
 
 Etapa  10   
 

15.10.2013  Turcia - Olanda           0-2
15.10.2013  Romania - Estonia     2-0
15.10.2013  Ungaria - Andorra      2-0

Calificari Cupa Mondiala 2014  Grupa E

GRUPA   E
J
GM
GP
PCT
Elvetia
10
17
6
24
Islanda
10
17
15
17
Slovenia
10
14
11
15
Norvegia
10
10
12
           13
Albania
10
8
11
9
Cipru
10
4
15
5
 

Program grupa E Campionatul Mondial 2014 Brazilia

Etapa  1   
 

07.09.2012  Islanda - Norvegia      2-0
07.09.2012  Albania - Cipru     3-1
07.09.2012  Slovenia - Elvetia   0-2  
 
 Etapa  2  
 

11.09.2012  Norvegia - Slovenia     2-1
11.09.2012  Cipru  - Islanda    1-0 
11.09.2012  Elvetia - Albania    2-0
 
 Etapa  3   
 

12.10.2012  Elvetia - Norvegia    1-1 
12.10.2012  Slovenia - Cipru      2-1  
12.10.2012  Albania - Islanda     1-2 
 
 Etapa  4  
 
 
16.10.2012  Cipru  - Norvegia      1-3
16.10.2012  Islanda - Elvetia        0-2 
16.10.2012  Albania - Slovenia    1-0  
 
 Etapa  5  
 

22.03.2013  Norvegia - Albania     0-1
23.03.2013  Cipru - Elvetia 0-0      
22.03.2013  Slovenia - Islanda      1-2
 
 Etapa  6   
 
 
07.06.2013  Albania - Norvegia      1-1
07.06.2013  Elvetia - Cipru 1-0    
07.06.2013  Islanda - Slovenia      2-4
 
 Etapa  7  
 
 
06.09.2013  Norvegia - Cipru       2-0
06.09.2013  Slovenia - Albania    1-0
06.09.2013  Elvetia - Islanda        4-4
 
 Etapa  8   
 
 
10.09.2013  Norvegia - Elvetia     0-2
10.09.2013  Cipru  - Slovenia       0-2
10.09.2013  Islanda - Albania      2-1
 
 Etapa  9  
 

11.10.2013  Slovenia - Norvegia      3-0
11.10.2013  Islanda - Cipru              2-0
11.10.2013  Albania - Elvetia           1-2  
 
 Etapa 10 

15.10.2013  Norvegia - Islanda    1-1 
15.10.2013  Cipru  - Albania         0-0
15.10.2013  Elvetia - Slovenia     1-0

Calificari Cupa Mondiala 2014  Grupa F

GRUPA  F
J
GM
GP
PCT
Rusia
10
20
5
22
Portugalia
10
20
9
21
Israel
10
19
14
13
Azerbaijan
10
7
11
            9
Irlanda de Nord
10
9
17
7
Luxemburg
10
7
26
6

Program grupa F Campionatul Mondial 2014 Brazilia

Etapa  1   
 
07.09.2012  Azerbaijan - Israel     1-1
07.09.2012  Luxemburg - Portugalia    1-2 
07.09.2012  Rusia - Irlanda de Nord   2-0 
 
 Etapa  2   
 
11.09.2012  Portugalia - Azerbaijan     3-0
11.09.2012  Irlanda de Nord - Luxemburg     1-1
11.09.2012  Israel - Rusia     0-4
 
 Etapa  3   
 
 
12.10.2012  Luxemburg - Israel   0-6
12.10.2012  Rusia - Portugalia     1-0 
 
 Etapa  4  
 

16.10.2012  Rusia - Azerbaijan     1-0
16.10.2012  Israel - Luxemburg     3-0
16.10.2012  Portugalia - Irlanda de Nord   1-1 
 
 Etapa 5 

14.11.2012  Irlanda de Nord - Azerbaijan     1-1
 
 Etapa  6  
 

22.03.2013  Luxemburg - Azerbaijan     0-0
22.03.2013  Israel - Portugalia               3-3
14.08.2013  Irlanda de Nord - Rusia     1-0
 
 Etapa  7  
 
 
26.03.2013  Irlanda de Nord - Israel     0-2
26.03.2013  Azerbaijan - Portugalia      0-2
 
 Etapa  8 

07.06.2013  Azerbaijan - Luxemburg     1-1
07.06.2013  Portugalia - Rusia               1-0
 
 Etapa  9  
 

07.09.2013  Israel - Azerbaijan        1-1
06.09.2013  Rusia - Luxemburg      4-1
06.09.2013  Irlanda de Nord - Portugalia      2-4
 
 Etapa  10 
 

10.09.2013  Rusia - Israel     3-1
10.09.2013  Luxemburg - Irlanda de Nord     3-2
 
 Etapa  11 

11.10.2013  Azerbaijan - Irlanda de Nord     2-0
11.10.2013  Portugalia - Israel     1-1
11.10.2013  Luxemburg - Rusia   0-4
 
Etapa  12 
 

15.10.2013  Azerbaijan - Rusia              1-1
15.10.2013  Israel - Irlanda de Nord     1-1
15.10.2013  Portugalia - Luxemburg   3-0

Calificari Cupa Mondiala 2014  Grupa G

GRUPA  G
J
GM
GP
PCT
Bosnia Hertegovina
10
30
6
25
Grecia
10
12
4
25
Slovacia
10
11
10
13
Lituania
10
9
11
             11
Letonia
10
10
20
8
Liechtenstein
10
4
25
2

Program grupa G Campionatul Mondial 2014 Brazilia


Etapa  1   
 

07.09.2012  Liechtenstein - Bosnia & Herzegovina     1-8
07.09.2012  Lituania - Slovacia    1-1
07.09.2012  Letonia - Grecia     1-2
 
 Etapa  2  
 
 
11.09.2012  Bosnia & Herzegovina - Letonia     4-1
11.09.2012  Slovacia - Liechtenstein   2-0  
11.09.2012  Grecia - Lituania     2-0
 
 Etapa  3  
 

12.10.2012  Liechtenstein - Lituania     0-2
12.10.2012  Grecia - Bosnia & Herzegovina    0-0
12.10.2012  Slovacia - Letonia   2-1  
 
 Etapa  4 
 
 
16.10.2012  Letonia - Liechtenstein     2-0
16.10.2012  Bosnia & Herzegovina - Lituania   3-0  
16.10.2012  Slovacia - Grecia      0-1
 
 Etapa  5  
 
 
22.03.2013  Liechtenstein - Letonia        1-1
22.03.2013  Bosnia & Herzegovina - Grecia   3-1  
22.03.2013  Slovacia - Lituania      1-1
 
 Etapa  6  
 

07.06.2013  Liechtenstein - Slovacia     1-1
07.06.2013  Lituania - Grecia      0-1
07.06.2013  Letonia - Bosnia & Herzegovina     0-5
 
 Etapa  7  
 
 
06.09.2013  Liechtenstein - Grecia      0-1
06.09.2013  Letonia - Lituania              2-1
06.09.2013  Bosnia & Herzegovina - Slovacia     0-1
 
 Etapa  8  
 

10.09.2013  Grecia - Letonia      1-0
10.09.2013  Slovacia - Bosnia & Herzegovina     1-2
10.09.2013  Lituania - Liechtenstein     2-0
 
 Etapa  9  
 

11.10.2013  Bosnia & Herzegovina - Liechtenstein     4-1
11.10.2013  Grecia - Slovacia       1-0
11.10.2013  Lituania - Letonia      2-0
 
 Etapa  10 

15.10.2013  Grecia - Liechtenstein       2-0
15.10.2013  Letonia - Slovacia               2-2
15.10.2013  Lituania - Bosnia & Herzegovina   0-1

Calificari Cupa Mondiala 2014  Grupa H

GRUPA  H
J
GM
GP
PCT
Anglia
10
31
4
22
Ucraina
10
28
4
21
Muntenegru
10
18
17
15
Polonia
10
18
12
          13
Moldova
10
12
17
11
San Marino
10
1
54
0

 Program Ggrupa H Campionatul Mondial 2014 Brazilia


Etapa  1  
 

07.09.2012  Muntenegru - Polonia    2-2 
07.09.2012  Moldova - Anglia     0-5
 
 Etapa  2  
 
 
11.09.2012  Anglia - Ucraina    1-1 
11.09.2012  Polonia - Moldova     2-0
11.09.2012  San Marino - Muntenegru      0-6
 
 Etapa  3 
 
12.10.2012  Anglia - San Marino    5-0
12.10.2012  Moldova - Ucraina       0-0
 
 Etapa  4  
 

16.10.2012  Ucraina - Muntenegru      0-1
16.10.2012  Polonia - Anglia     1-1
16.10.2012  San Marino - Moldova     0-2
 
 Etapa  5  
 
 
14.11.2012  Muntenegru - San Marino     3-0
 
 Etapa  6  
 

22.03.2013  San Marino - Anglia 0-8    
22.03.2013  Polonia - Ucraina      1-3
22.03.2013  Moldova - Muntenegru     0-1
 
 Etapa  7   
 

26.03.2013  Muntenegru - Anglia       1-1
26.03.2013  Ucraina - Moldova          2-1
26.03.2013  Polonia - San Marino     5-0
 
 Etapa  8  
 
 
07.06.2013  Muntenegru - Ucraina      0-4
07.06.2013  Moldova - Polonia             1-1
 
 Etapa  9 

06.09.2013  Polonia - Muntenegru     0-4
06.09.2013  Anglia - Moldova              4-0
06.09.2013  Ucraina - San Marino     9-0
 
 Etapa  10   
 

10.09.2013  Ucraina - Anglia      0-0
10.09.2013  San Marino - Polonia      1-5
 
 Etapa 11 

11.10.2013  Moldova - San Marino    3-0
11.10.2013  Ucraina - Polonia           1-0
11.10.2013  Anglia - Muntenegru       4-1
 
 Etapa  12  
 

15.10.2013  Anglia - Polonia      2-0
15.10.2013  San Marino - Ucraina    0-8 
15.10.2013  Muntenegru - Moldova  2-5

Calificari Cupa Mondiala 2014 Grupa I

GRUPA  I
J
GM
GP
PCT
Spania
8
14
3
20
Franta
8
15
6
17
Finlanda
8
5
9
9
Georgia
8
3
10
5
Belarus
8
7
16
4

Program grupa I  Campionatul Mondial 2014 Brazilia


Etapa 1  

07.09.2012     Finlanda - Franta   0-1
07.09.2012     Georgia - Belarus  1-0 
   
    Etapa 2   

11.09.2012     Franta - Belarus   3-1
11.09.2012     Georgia - Spania   0-1

  Etapa  3

12.10.2012    Belarus- Spania      0-4
12.10.2012    Finlanda - Georgia  1-1
    
    Etapa 4

16.10.2012     Spania - Franta        1-1
16.10.2012     Belarus - Georgia   2-0

    Etapa 5 

22.03.2013     Franta - Georgia 3-1   
22.03.2013     Spania - Finlanda    1-1
    
    Etapa 6  

26.03.2013     Franta - Spania     0-1

  Etapa  7

07.06.2013    Finlanda - Belarus  1-0
11.06.2013     Belarus - Finlanda 1-1


  Etapa 8  

06.09.2013     Georgia - Franta       0-0 
06.09.2013     Finlanda - Spania    0-2

    Etapa 9 

10.09.2013     Belarus - Franta     2-4
10.09.2013     Georgia - Finlanda   0-1


  Etapa  10

11.10.2013     Spania - Belarus   2-1

   Etapa  11

15.10.2013     Franta - Finlanda   3-0
15.10.2013     Spania - Georgia   2-0

 



Cupa Mondiala 2010
Finala mare :
11.07.2010
REZUMAT SPANIA - OLANDA 1-0 ET

Finala mica :
10.07.2010
REZUMAT GERMANIA - URUGUAY 3-2


Semifinale :

06.07.2010 REZUMAT OLANDA - URUGUAY 3-2
07.07.2010
REZUMAT SPANIA - GERMANIA 1-0

Sferturi :

02.07.2010
REZUMAT URUGUAY - GHANA 1-1 / 4-2
02.07.2010 REZUMAT OLANDA - BRAZILIA 2-1
03.07.2010 REZUMAT ARGENTINA - GERMANIA 4-0
03.07.2010 REZUMAT SPANIA - PARAGUAY 1-0


Optimi :
 

26.06.2010 REZUMAT URUGUAY - COREA DE SUD 0-0
26.06.2010 REZUMAT USA - GHANA 1-2

27.06.2010 REZUMAT GERMANIA - ANGLIA 4-1
27.06.2010 REZUMAT ARGENTINA - MEXIC 3-1
28.06.2010 REZUMAT OLANDA - SLOVACIA 2-1
28.06.2010 REZUMAT BRAZILIA - CHILE 3-0
29.06.2010 REZUMAT PARAGUAY - JAPONIA 0-0 / 5-3
29.06.2010 REZUMAT SPANIA - PORTUGALIA 1-0




11 iunie:  REZUMAT AFRICA DE SUD - MEXIC 1-1     ,  REZUMAT URUGUAY - FRANTA 0-0

16 iunie: REZUMAT AFRICA DE SUD - URUGUAY 0-3

17 iunie: REZUMAT FRANTA - MEXIC 0-2

22 iunie: REZUMAT MEXIC - URUGUAY 0-1 , REZUMAT FRANTA - AFRICA DE SUD 1-2

LOT FRANTA
LOT AFRICA DE SUD
LOT MEXIC
LOT URUGUAY


a
GRUPA A
J
GM
GP
PCT
Uruguay
3
4
0
7
Mexic
3
3
2
4
Africa de Sud
3
3
5
4
Franta
3
1
4
1



 

GRUPA B

12 iunie: REZUMAT ARGENTINA - NIGERIA 1-0 , REZUMAT COREA DE SUS - GRECIA 2-0

17 iunie: REZUMAT GRECIA - NIGERIA 2-1 REZUMAT ARGENTINA - COREA DE SUD 4-1

22: iunie: REZUMAT NIGERIA - COREA DE SUD 2-2 , REZUMAT GRECIA - ARGENTINA 0-2


LOT ARGENTINA
LOT COREA DE SUD
LOT NIGERIA
LOT GRECIA


GRUPA B
J
GM
GP
PCT
Argentina
3
7
1
9
Corea de Sud
3
5
6
4
Grecia
3
2
5
3
Nigeria
3
3
5
1



 

GRUPA C

12 iunie: REZUMAT ANGLIA  - USA 1-1

13 iunie: REZUMAT ALGERIA - SLOVENIA 0-1

18 iunie: REZUMAT SLOVENIA - USA 2-2  REZUMAT ANGLIA - ALGERIA 0-0

23 iunie: REZUMAT SLOVENIA - ANGLIA 0-1 , REZUMAT USA - ALGERIA 1-0


LOT ANGLIA
LOT USA
LOT ALGERIA
LOT SLOVENIA


 

GRUPA C
J
GM
GP
PCT
USA
3
4
3
5
Anglia
3
2
1
5
Slovenia
3
3
3
4
Algeria
3
0
2
1




GRUPA D

13 iunie: REZUMAT GERMANIA - AUSTRALIA 4-0  , REZUMAT SERBIA - GHANA 0-1

18 iunie: REZUMAT GERMANIA - SERBIA 0-1

19 iunie: REZUMAT GHANA - AUSTRALIA 1-1

23 iunie: REZUMAT GHANA - GERMANIA 0-1 , REZUMAT AUSTRALIA - SERBIA 2-1


LOT GERMANIA
LOT AUSTRALIA
LOT SERBIA
LOT GHANA

 

GRUPA D
J
GM
GP
PCT
Germania
3
5
1
6
Ghana
3
2
2
4
Australia
3
3
6
4
Serbia
3
2
2
3

 

CONTUL MEU


INSCRIE-TE AICI
CONCURS
LIGA CAMPIONILOR
EUROPA LEAGUE
EURO 2016
CUPA MONDIALA
JOCURILE OLIMPICE
OFERTE TURISM
NEWSLETTER
Fiti la curent cu ultimele informatii de pe site, inscriindu-va pentru newsletter.
RECOMANDA SITE
REZULTATE ETAPA 4
FC BotosaniSteaua
02
Astra GiurgiuPoli Timisoara
31
Concordia ChiajnaGaz Metan
10
ViitorulASA Tg Mures
31
PanduriiCFR Cluj
11
DinamoFC Voluntari
31
CSU CraiovaCSMS Iasi
20
DIVERTISMENT
Linkuri
EnterClick