Europa League, program meciuri Europa League

 
ActivSport
CLASAMENTE
BILETUL ZILEI
PRONOSTICURI
AVANCRONICI
CLASAMENT
Romania
Clasament Romania Liga 1
CLASAMENT 2014
CLASAMENT FORMA
REZULTATE 2014
PROGRAM 2014
Cupa Romania
ALTE CLASAMENTE
Clasament Liga 2 - Seria  1 Liga 2 - Seria 1
Clasament Liga 2 - Seria 2 Liga 2 - Seria 2
Clasament LIGA 3 SERIA 1 LIGA 3 SERIA 1
Clasament LIGA 3 SERIA 2 LIGA 3 SERIA 2
Clasament LIGA 3 SERIA 3 LIGA 3 SERIA 3
Clasament LIGA 3 SERIA 4 LIGA 3 SERIA 4
Clasament LIGA 3 SERIA 5 LIGA 3 SERIA 5
FOTBAL
Jucatori fotbal JUCATORI
Antrenori ANTRENORI
Arbitri ARBITRI
Cluburi fotbal CLUBURI FOTBAL
Asociatii judetene  de fotbal ASOCIATII JUDETENE
Federatii fotbal Internationale FEDERATII FOTBAL
FORMULA 1
CUPA MONDIALA RUGBY
SPORT AGREMENT
BILETE LA MECIURI
VIDEO
CONTACT
1Steaua43
2CFR Cluj34
3Petrolul33
4Astra Giurgiu30
5ASA Tg Mures30
6CSU Craiova29
7FC Botosani27
8Dinamo26
9Viitorul21
10FC Brasov19
11U. Cluj18
12Pandurii18
13Gaz Metan18
14Concordia Chiajna17
15Ceahlaul14
16CSMS Iasi12
17Otelul12
18Rapid11
SONDAJ
Pronostic Club Brugge - Genk
1
X
2
 
PUBLICITATE
 EUROPA LEAGUE
Play - off Europa League 2014-2015
Clasament Grupa A
Clasament Grupa B
Clasament Grupa C
Clasament Grupa D Astra Giurgiu
Clasament Grupa E
Clasament Grupa F
Clasament Grupa G
Clasament Grupa H
Clasament Grupa I
Clasament Grupa J Steaua
Clasament Grupa K
Clasament Grupa L
Saisprezecimi Europa League
Sferturi de Finala Europa League
Semifinale Liga Europa
Finala Liga Europa
EUROPA LEAGUE primul tur preliminar 2014-2015
EUROPA LEAGUE turul doi preliminar 2014-2015
EUROPA LEAGUE turul trei preliminar 2014-2015
Optimi Europa League
EUROPA LEAGUE
 EUROPA LEAGUE


CLASAMENTE EUROPA LEAGUE 2014-2015 / LIGA EUROPA CLASAMENTE  2014-2015


Grupe Europa League 2014-2015:

Europa League Grupa A

GRUPA A
J
GM
GP
PCT
Monchengladbach
5
11
4
9
Villareal
5
13
7
8
Zurich
5
10
11
7
Apollon Limassol
5
4
16
3

Program meciuri:

18/09/14 20:00     M'gladbach - Villarreal      1-1
18/09/14 20:00     Apollon Limassol - Zurich  3-2
  
02/10/14 22:05     Zurich - M'gladbach     1-1
02/10/14 22:05     Villarreal - Apollon Limassol     4-0

23/10/14 22:05     Villarreal - Zurich     4-1
23/10/14 22:05     M'gladbach - Apollon Limassol    5-0
 
06/11/14 20:00     Zurich - Villarreal     3-2
06/11/14 20:00     Apollon Limassol - M'gladbach    0-2
 
27/11/14 22:05     Villarreal - M'gladbach    2-2
27/11/14 22:05     Zurich - Apollon Limassol  3-1

11/12/14 20:00     M'gladbach - Zurich    
11/12/14 20:00     Apollon Lim. - Villarreal

Europa League Grupa B

GRUPA B
J
GM
GP
PCT
Club Brugge
5
8
1
9
Torino
5
4
2
8
HJK Helsinki
5
4
9
6
FC Copenhagen
5
4
8
4

Program meciuri:

18/09/14 20:00    Club Brugge -Torino      0-0 
18/09/14 20:00    Copenhagen - HJK     2-0
   
02/10/14 22:05    HJK - Club Brugge     0-3
02/10/14 22:05    Torino - Copenhagen  1-0
   
23/10/14 22:05    Torino - HJK     2-0
23/10/14 22:05    Club Brugge - Copenhagen   1-1
 
06/11/14 20:00    HJK -Torino     2-1
06/11/14 20:00    Copenhagen - Club Brugge   0-4
   
27/11/14 22:05    Torino - Club Brugge     0-0
27/11/14 22:05    HJK - Copenhagen   2-1

11/12/14 20:00     Club Brugge - HJK    
11/12/14 20:00     Copenhagen - Torino
 

Europa League Grupa C

GRUPA C
J
GM
GP
PCT
Tottenham
5
9
3
11
Besiktas
5
10
5
9
Asteras Tripolis
5
7
10
5
Partizan Belgrad
5
1
9
1

Program meciuri:

18/09/14 20:00     Partizan - Tottenham     0-0
18/09/14 20:00     Besiktas - Asteras Tripolis   1-1
   
02/10/14 22:05     Asteras Tripolis - Partizan     2-0
02/10/14 22:05     Tottenham - Besiktas   1-1
 
23/10/14 22:05     Tottenham - Asteras Tripolis     5-1
23/10/14 22:05     Partizan - Besiktas   0-4
 
06/11/14 20:00     Asteras Tripolis - Tottenham   1-2 
06/11/14 20:00     Besiktas - Partizan    2-1
 
27/11/14 22:05     Tottenham - Partizan     1-0
27/11/14 22:05     Asteras Tripolis - Besiktas  2-2

11/12/14 20:00     Partizan - Asteras Tripolis    
11/12/14 20:00     Besiktas - Tottenham
 

Europa League Grupa D

GRUPA D
J
GM
GP
PCT
Salzburg
5
16
7
13
eltic
5
7
7
8
Astra Giurgiu
5
5
10
4
Dinamo Zagreb
5
8
12
3

Program meciuri:

18/09/14 20:00     Salzburg - Celtic    2-2
18/09/14 20:00     Dinamo Zagreb - Astra Giurgiu  5-1
   
02/10/14 22:05     Astra Giurgiu - Salzburg     1-2
02/10/14 22:05     Celtic - Dinamo Zagreb     1-0
 
23/10/14 22:05     Celtic - Astra Giurgiu   2-1 
23/10/14 22:05     Salzburg - Dinamo Zagreb  4-2
  
06/11/14 20:00     Astra Giurgiu - Celtic     1-1
06/11/14 20:00     Dinamo Zagreb - Salzburg   1-5
   
27/11/14 22:05     Celtic - Salzburg     1-3
27/11/14 22:05     Astra Giurgiu - Dinamo Zagreb  1-0

11/12/14 20:00     Salzburg - Astra    
11/12/14 20:00     Dinamo Zagreb - Celtic
 

Europa League Grupa E

GRUPA E
J
GM
GP
PCT
Dinamo Moscova
5
8
3
15
PSV
5
8
7
8
Estoril
5
6
7
4
Panathinaikos
5
5
10
1

Program meciuri:

18/09/14 20:00    Panathinaikos - Dinamo Moscova     1-2    
18/09/14 20:00    PSV Eindhoven - Estoril     1-0

02/10/14 19:00     Dinamo Moscova - PSV Eindhoven     1-0
02/10/14 22:05     Estoril - Panathinaikos     2-0

23/10/14 22:05     Estoril - Dinamo Moscova     1-2
23/10/14 22:05     PSV Eindhoven - Panathinaikos    1-1

06/11/14 19:00     Dinamo Moscova - Estoril     1-0
06/11/14 20:00     Panathinaikos - PSV Eindhoven     2-3

27/11/14 18:00     Dinamo Moscova - Panathinaikos   2-1 
27/11/14 22:05     Estoril - PSV Eindhoven     3-3

11/12/14 20:00     PSV Eindhoven - Dinamo Moscova    
11/12/14 20:00     Panathinaikos - Estoril

Europa League Grupa F

GRUPA F
J
GM
GP
PCT
Inter
5
5
2
11
Karabakh
5
3
5
5
St. Etienne
5
2
2
5
Dnipropetrovsk
5
3
5
4

Program meciuri:

18/09/14 20:00    Dnipropetrovsk - Inter      0-1    
18/09/14 20:00    Karabakh - St. Etienne     0-0

02/10/14 22:05    Inter - Karabakh     2-0    
02/10/14 22:05    St. Etienne - Dnipropetrovsk     0-0

23/10/14 22:05     Inter - St. Etienne     0-0
23/10/14 22:05     Dnipropetrovsk - Karabakh   0-1 

06/11/14 19:00     Karabakh - Dnipropetrovsk     1-2
06/11/14 20:00     St. Etienne - Inter     1-1

27/11/14 22:05     Inter - Dnipropetrovsk     2-1
27/11/14 22:05     St. Etienne - Karabakh  1-1  

11/12/14 20:00     Dnipropetrovsk - St. Etienne    
11/12/14 20:00     Karabakh - Inter

Europa League Grupa G

GRUPA G
J
GM
GP
PCT
Sevilla
5
7
6
9
Standard Liege
5
7
5
8
Rijeka
5
7
7
7
Feyenord
5
4
7
4

Program meciuri:

18/09/14 20:00    FC Sevilla - Feyenoord     2-0     
18/09/14 20:00    Standard - Rijeka     2-0

02/10/14 20:00     Feyenoord - Standard    2-1
02/10/14 20:00     Rijeka - FC Sevilla          2-2

23/10/14 20:00     Rijeka - Feyenoord        3-1
23/10/14 20:00     Standard - FC Sevilla     0-0

06/11/14 22:05     Feyenoord - Rijeka     2-0
06/11/14 22:05     FC Sevilla - Standard     3-1

27/11/14 20:00     Rijeka - Standard     2-0
27/11/14 20:00     Feyenoord - FC Sevilla   2-0

11/12/14 22:05     Standard - Feyenoord     
11/12/14 22:05     FC Sevilla - Rijeka

Europa League Grupa H

GRUPA H
J
GM
GP
PCT
Everton
5
10
2
11
Wolfsburg
5
11
10
7
Lille
5
3
8
4
Krasnodar
5
6
12
3

Program meciuri:

18/09/14 22:05    Everton - Wolfsburg    4-1     
18/09/14 22:05    Lille - Krasnodar          1-1

02/10/14 19:00     Krasnodar - Everton   1-1 
02/10/14 20:00     Wolfsburg - Lille     1-1

23/10/14 19:00     Krasnodar - Wolfsburg     2-4
23/10/14 20:00     Lille - Everton     0-0

06/11/14 22:05     Wolfsburg - Krasnodar    5-1
06/11/14 22:05     Everton - Lille     3-0

27/11/14 19:00     Krasnodar - Lille    1-1
27/11/14 20:00     Wolfsburg - Everton    0-2

11/12/14 22:05     Lille - Wolfsburg     
11/12/14 22:05     Everton - Krasnodar

Europa League Grupa I

GRUPA I
J
GM
GP
PCT
Napoli
5
8
3
10
Sparta Praga
5
11
4
10
Young Boys
5
11
7
9
Slovan Bratislava
5
1
17
0

Program meciuri:

18/09/14 22:05     Young Boys - Slovan Bratislava     5-0
18/09/14 22:05     Napoli - Sparta Praga   3-1

02/10/14 20:00     Sparta Praga - Young Boys   3-1 
02/10/14 20:00     Slovan Bratislava - Napoli    0-2
  
23/10/14 20:00     Slovan Bratislava - Sparta Praga     0-2
23/10/14 20:00     Young Boys  - Napoli    2-0
 
06/11/14 22:05     Sparta Praga - Slovan Bratislava   4-0 
06/11/14 22:05     Napoli - Young Boys    3-0
   
27/11/14 20:00     Slovan Bratislava - Young Boys     1-3
27/11/14 20:00     Sparta Praga - Napoli  0-0

11/12/14 22:05     Young Boys  - Sparta Praga    
11/12/14 22:05     Napoli - Slovan Bratislava

Europa League Grupa J

GRUPA J
J
GM
GP
PCT
Dinamo Kiev
5
10
4
12
Aalborg
5
5
8
9
Steaua
5
11
7
7
Rio Ave
5
3
10
1

Program meciuri:

18/09/14 22:05     Steaua - Aalborg     6-0
18/09/14 22:05     Rio Ave - Dinamo Kiev  0-3
   
02/10/14 20:00     Dinamo Kiev - Steaua     3-1
02/10/14 20:00     Aalborg - Rio Ave    1-0
    
23/10/14 20:00     Aalborg - Dinamo Kiev     3-0
23/10/14 20:00     Steaua - Rio Ave    2-1
  
06/11/14 22:05     Dinamo Kiev - Aalborg     2-0
06/11/14 22:05     Rio Ave - Steaua    2-2
   
27/11/14 20:00     Aalborg - Steaua     1-0
27/11/14 20:00     Dinamo Kiev - Rio Ave  2-0

11/12/14 22:05     Steaua B. - Dynamo Kiev    
11/12/14 22:05     Rio Ave - Aalborg
 

Europa League Grupa K

GRUPA K
J
GM
GP
PCT
Fiorentina
5
10
2
13
Guingamp
5
5
5
7
PAOK
5
9
5
7
Dinamo Minsk
5
1
13
1

Program meciuri:

18/09/14 22:05    Fiorentina - Guingamp     3-0    
18/09/14 22:05    PAOK - Dinamo Minsk     6-1

02/10/14 20:00    Dinamo Minsk - Fiorentina     0-3     
02/10/14 20:00    Guingamp - PAOK     2-0

23/10/14 20:00     Dinamo Minsk - Guingamp     0-0
23/10/14 20:00     PAOK - Fiorentina     0-1

06/11/14 22:05     Guingamp - Dinamo Minsk     2-0
06/11/14 22:05     Fiorentina - PAOK     1-1

27/11/14 19:00     Dinamo Minsk - PAOK    0-2
27/11/14 20:00     Guingamp - Fiorentina     1-2

11/12/14 22:05     PAOK - Guingamp     
11/12/14 22:05     Fiorentina - Dinamo Minsk

Europa League Grupa L

GRUPA L
J
GM
GP
PCT
Legia Varsovia
5
5
2
12
Trabzonspor
5
6
4
10
Lokeren
5
3
4
7
Metalist Harkov
5
3
9
0

Program meciuri:

18/09/14 22:05    Legia Varsavia - Lokeren     1-0     
18/09/14 22:05    Metalist Kharkiv - Trabzonspor     1-2

02/10/14 22:05    Trabzonspor - Legia Varsovia     0-1     
02/10/14 22:05    Lokeren - Metalist Kharkiv     1-0     

22/10/14 19:00     Metalist Kharkiv - Legia Varsovia    0-1
23/10/14 20:00     Trabzonspor - Lokeren     2-0

06/11/14 22:05     Lokeren - Trabzonspor     1-1
06/11/14 22:05     Legia Varsovia - Metalist Kharkiv     2-1

27/11/14 20:00     Trabzonspor - Metalist Kharkiv     3-1
27/11/14 20:00     Lokeren - Legia Varsovia     1-0

11/12/14 22:05     Legia Varsovia - Trabzonspor     
11/12/14 22:05     Metalist Kharkiv - Lokeren


Play-off

20/08/14 19:00     Dnipropetrovsk - Hajduk Split         2-1/0-0
21/08/14 00:00     Stjarnan  - Inter         0-3/0-6
21/08/14 18:00     Aktobe - Legia Varsovia    0-1/0-2    
21/08/14 18:00     FC Astana - Villarreal   0-3/0-4     
21/08/14 19:00     HJK - Rapid Viena    2-1/3-3    
21/08/14 19:00     Ruch Chorzow - Metalist Kharkiv   0-0/0-0/0-1 (prel)    
21/08/14 19:00     AEL Limassol - Tottenham      1-2/0-3 
21/08/14 19:00     Karabakh - Twente    0-0/1-1    
21/08/14 19:45     PSV Eindhoven - Shakhter     1-0/2-0   
21/08/14 20:00     Dinamo Minsk - Nacional    2-0/3-2    
21/08/14 20:00     Karabukspor - St. Etienne   1-0/0-1 /3-43 (lov)    
21/08/14 20:00     Elfsborg - Rio Ave     2-1/0-1   
21/08/14 20:15     Petrolul Ploiesti - Dinamo Zagreb    1-3/1-2    
21/08/14 20:30     Apollon Lim. - Lokomotiv Moscova    1-1/4-1    
21/08/14 20:30     Young Boys  - Debrecen    3-1/0-0 
21/08/14 21:00     Trabzonspor - Rostov    2-0/0-0    
21/08/14 21:00     Zwolle - Sparta Praga    1-1/1-3   
21/08/14 21:00     Panathinaikos - Midtjylland      4-1/2-1 
21/08/14 21:05     Zimbru Chisinau - PAOK   1-0/0-4     
21/08/14 21:15     Spartak Trnava - Zurich    1-3/1-1    
21/08/14 21:15     Asteras Tripolis - Tel Aviv     2-0/1-3  
21/08/14 21:15     Grasshopper Club - Club Brugge    1-2/0-1   
21/08/14 21:30     Real Sociedad - Krasnodar       1-0/0-3 
21/08/14 21:30     Split - Torino     0-0/0-1
21/08/14 21:30     Lokeren - Hull     1-0/1-2 
21/08/14 21:30     Lyon - Astra Giurgiu     1-2/1-0   
21/08/14 21:45     FC Sarajevo - M'gladbach    2-3/0-7    
21/08/14 22:15     Rijeka - Sheriff Tiraspol    1-0/3-0

Turul 3

31/07/14 15:30     Sh. Karagandy - Hajduk Split    4-2/0-3    
31/07/14 17:00     FC Astana - AIK     1-1/3-0   
31/07/14 19:00     Neftchi Baku - Chikhura Sachkhere    0-0/3-2    
31/07/14 19:00     Elfsborg - Hafnarfjordur    4-1/1-2    
31/07/14 19:00     Ruch Chorzow - Esbjerg   0-0/2-2     
31/07/14 19:00     Dinamo Moscova - Ironi Kiryat Shmona   1-1/2-1     
31/07/14 19:00     Omonia - Metalurg Skopje    3-0/1-0    
31/07/14 19:00     Astra Giurgiu - Slovan Liberec  3-0/3-2      
31/07/14 20:00     PSV Eindhoven - St. Polten  1-0/3-2      
31/07/14 20:00     Dinamo Minsk - CFR Cluj     1-0/2-0   
31/07/14 20:00     Trencin - Hull      0-0/1-2  
31/07/14 20:00     IFK Gothenburg - Rio Ave  0-1/0-0      
31/07/14 20:00     Karabukspor - Rosenborg  0-0/1-1      
31/07/14 20:00     Brommapojkarna - Torino    0-3/0-4    
31/07/14 20:00     Mlada Boleslav -  Lyon    1-4/1-2    
31/07/14 20:30     Young Boys Berna - Ermis  1-0/2-0      
31/07/14 20:30     Zorya Lugansk - Molde     1-1/2-1   
31/07/14 21:00     Zulte - Shakhter      2-5/2-2  
31/07/14 21:00     Petrolul Ploiesti - Viktoria Plzen      1-1/4-1  
31/07/14 21:00     Vikingur Gota - Rijeka     1-5/0-4   
31/07/14 21:00     RNK Split - Ch. Odessa     2-0 /0-0  
31/07/14 21:30     Mainz 05 - Asteras Tripolis    1-0/1-3    
31/07/14 21:30     FC Sarajevo - Atromitos Athena    1-2/2-1/3-1 (prel)    
31/07/14 21:30     Real Sociedad - Aberdeen   2-0/3-2     
31/07/14 21:30     Stjarnan  - Lech Poznan    1-0/0-0    
31/07/14 21:30     Diosgyori - Krasnodar    1-5/0-3    
31/07/14 21:30     Club Brugge - Brondby   3-0/2-0     
31/07/14 21:45     Johnstone - Spartak Trnava   1-2/1-1     
31/07/14 22:05     Grodig - Zimbru Chisinau  1-2/1-0

Turul 2 preliminar

17/07/14 18:00     Kosice - Slovan Liberec     0-1 /0-3  
17/07/14 18:30     Trencin - Vojvodina          4-0/0-3
17/07/14 19:00     RoPS - Asteras Tripolis    1-1/2-4     
17/07/14 19:00     Kalju - Lech Poznan        1-0/0-3  
17/07/14 20:30     Luzern - Johnstone          1-1/1-1/1-1/4-5 (lov)
17/07/14 20:30     CFR Cluj - Jagodina     0-0/1-0  
17/07/14 21:00     Zulte - Zawisza    2-1/3-1    
17/07/14 21:30     Molde - Gorica    4-1/1-1     
17/07/14 21:45     Sarajevo - Haugesund   0-1/3-1     
17/07/14 21:45     Buducnost - Omonia     0-2/0-0   
17/07/14 21:45     Zestafoni - Spartak Trnava 0-0/0-3      
17/07/14 21:45     Ruch Chorzow - Vaduz      3-2/0-0     
17/07/14 21:45     Aberdeen - Groningen        0-0/2-1      
17/07/14 21:45     Laci - Zorya Lugansk   0-3/1-2     
17/07/14 21:45     Neftchi Baku - Koper   1-2/2-0     
17/07/14 21:45     CSKA Sofia - Zimbru Chisinau    1-1/0-0    
17/07/14 21:45     Linfield - AIK      1-0/0-2  
17/07/14 21:45     Dundalk - Hajduk Split    0-2/2-1      
17/07/14 21:45     Atlantas - Sh. Karagandy    0-0/0-3    
17/07/14 21:45     Motherwell - Stjarnan G     2-2/2-2/2-3(prel)   
17/07/14 21:45     FC Astana - Hapoel Tel Aviv  3-0/0-1     
17/07/14 21:45     Brommapojkarna - Crusaders Belfast  4-0/1-1   
17/07/14 21:45     Elfsborg - Inter Baku   0-1/1-0/4-3 (lov)     
17/07/14 21:45     Bursaspor - Chikhura Sachkhere   0-0 /0-0/0-0/ 1-4 (lov)  
17/07/14 21:45     Gyori ETO - IFK Gothenburg    0-3/1-0    
17/07/14 21:45     Rijeka - Ferencvaros     1-0/2-1   
17/07/14 21:45     Metalurg Skopje - Zeljeznicar 0-0/2-2 
17/07/14 21:45     Mlada Boleslav - Siroki Brijeg    2-1/4-0    
17/07/14 21:45     Dinamo Minsk - MyPa       3-0/0-0   
17/07/14 21:45     Rosenborg - Sligo Rovers   1-2/3-1     
17/07/14 21:45     Split - Hapoel Beer Sheva   2-1/0-0     
17/07/14 21:45     S. Kalev - Krasnodar         0-4/0-5    
17/07/14 21:45     Vikingur Gota - Tromso     0-0/2-1   
17/07/14 21:45     Derry City - Shakhter         0-1/1-5   
17/07/14 21:45     Petrolul Ploiesti - Flamurtari   2-0/3-1   
17/07/14 21:45     Botev - St. Polten              2-1/0-2      
17/07/14 21:45     Cukaricki Stankom - Grodig    0-4/2-1    
17/07/14 21:45     Almaty - Esbjerg               1-1/0-1    
17/07/14 21:45     Neman - Hafnarfjordur     1-1/0-2

Primul tur preliminar


FK Shkëndija 79 (Macedonia) - FC Zimbru Chişinău (Republica Moldova)   2-1/0-2

Sliema Wanderers FC (Malta) - Ferencvárosi TC (Ungaria)   1-1/ 1-2

Jeunesse Esch (Luxemburg) - Dundalk FC (Irlanda)   0-2/ 1-3

FC Sioni Bolnisi (Georgia) - KS Flamurtari (Albania)   2-3/2-1

FK Turnovo (Macedonia) - FC Chikhura Sachkhere (Georgia)  0-1/1-3

FC Veris Chişinău (Republica Moldova) - PFC Litex Loveci (Bulgaria)  0-0/11.07

FC Tiraspol (Republica Moldova) - İnter Baku (Azerbaidjan)   2-3/1-3

FC Shirak (Armenia) - FC Şahtior Karagandy (Kazahstan)   1-2/ 0-4

UE Santa Coloma (Andorra) - FK Metalurg Skopje (Macedonia)  0-3/0-2

Hibernians FC (Malta) - FC Spartak Trnava (Slovacia)  2-4/0-5

Qäbälä FK (Azerbaidjan) - NK Široki Brijeg (Bosnia - Herţegovina)  0-2/0-3

FC Kairat Almaty (Kazahstan) - FK Kukësi (Albania)   1-0/0-0

FK Čukarički (Serbia) - UE Sant Julià (Andorra)  4-0/0-0

Diósgyőri VTK (Ungaria) - Birkirkara FC (Malta)  2-1/4-1

SS Folgore/Falciano (San Marino) -  Budućnost Podgorica (Muntenegru)  1-2/0-3

Čelik Nikšić (Muntenegru) - FC Koper (Slovenia)  0-5/0-4

FC Vaduz (Liechtenstein) - College Europa FC (Gibraltar)  3-0/1-0

RNK Split (Croaţia) - FC Mika (Armenia)  2-0/1-1

Botev Plovdiv (Bulgaria) - AC Libertas (San Marino)  4-0/2-0

FC Differdange 03 (Luxemburg) - FK Atlantas (Lituania)  1-0/1-3

Aberdeen FC (Scoţia) - FK Daugava Rīga (Letonia)   5-0/3-0

FH Hafnarfjördur (Islanda) - Glenavon FC (Irlanda de Nord)   3-0/3-2

FK Zeljeznicar (Bosnia-Herţegovina) - FK Lovcen (Muntenegru)  0-0/1-0

VPS Vaasa (Finlanda) - IF Brommapojkarna (Suedia)   2-1/0-2

Tartu FC Santos (Estonia)  - Tromsø IL (Norvegia) 0-7/ 1-6

JK Sillamae Kalev (Estonia) - FC Honka Espoo (Finlanda)  2-1/2-3

B36 Tórshavn (Insulele Feroe) - Linfield FC (Irlanda de Nord) 2-3/1-1

Crusaders FC (Irlanda de Nord) - FK Ekranas (Lituania)   3-1/2-1

FK Banga (Lituania) - Sligo Rovers FC (Irlanda)  0-0/0-4

Fram Reykjavík (Islanda) - JK Nõmme Kalju (Estonia)  0-1/2-2

Stjarnan (Islanda) - Bangor City FC (Ţara Galilor)  4-0/ 4-0

Víkingur (Insulele Feroe) - FC Daugava Daugavpils (Letonia)  2-1/1-1

FC Pyunik (Armenia) - FC Astana (Kazahstan)  1-4/0-2

Rosenborg BK (Norvegia) - FK Jelgava (Letonia)  4-0/2-0

IFK Göteborg (Suedia) - CS Fola Esch (Luxemburg)  0-0/ 2-0

NK Rudar Velenje (Slovenia) - KF Laçi (Albania)  1-1/1-1/2-3(lov)

Derry City FC (Irlanda) - Aberystwyth Town FC (Ţara Galilor)   4-0/5-0

Myllykosken Pallo-47 (Finlanda) - ÍF Fuglafjørdur (Insulele Feroe)  1-0/0-0

AUK Broughton FC (Ţara Galilor) - FK Haugesund (Norvegia)  1-1/ 1-2


Finala
2013-2014

14/05/14 21:45     FC Sevilla - Benfica  0-0/0-0/4-2(lov)

Semifinale
Europa League 2013-2014

24/04/14 22:05     FC Sevilla - Valencia   2-0 /1-3
24/04/14 22:05     Benfica - Juventus       2-1/ 0-0
  

Sferturi de finala Europa League 2013-2014

03/04/14 22:05     AZ Alkmaar - Benfica      0-1/0-2
03/04/14 22:05     Lyon - Juventus              0-1/1-2
03/04/14 22:05     FC Basel - Valencia       3-0/0-3/3-5(prel)
03/04/14 22:05     Porto - FC Sevilla           1-0/ 1-4


Optimi

13.03.14 20:00     Ludogorets - Valencia  0-3/0-1 
13.03.14 20:00     Porto - Napoli                1-0/2-2
13.03.14 20:00     FC Basel - Salzburg      0-0/2-1
13.03.14 22:05     AZ Alkmaar - Anzhi       1-0/0-0
13.03.14 22:05     Lyon - Viktoria Plzen     4-1/1-2 
13.03.14 22:05     FC Sevilla - Betis           0-2/2-0/4-3 (lov)
13.03.14 22:05     Tottenham - Benfica     1-3/2-2
13.03.14 22:05     Juventus - Fiorentina   1-1/1-0

Saisprezecimi Europa League 2013-2014

20.02.14 22:05     Juventus - Trabzonspor    2-0 / 2-0    
20.02.14 22:05     Maccabi Tel Aviv - FC Basel      0-0 / 0-3 
20.02.14 22:05     Esbjerg - Fiorentina    1-3 / 1-1   
20.02.14 22:05     Porto - E. Frankfurt         2-2 / 3-3
20.02.14 22:05     Ajax - Salzburg       0-3  / 1-3
20.02.14 22:05     Lazio - Ludogorets      0-1  / 3-3
20.02.14 22:05     Viktoria Plzen - Shakhtar Donetsk      1-1  / 2-1
20.02.14 22:05     Chernomoret Odessa - Lyon       0-0  / 0-1
20.02.14 22:05     Anzhi Makhachkala - Genk     0-0 / 0-2  
20.02.14 22:05     Maribor - FC Sevilla      2-2   / 1-2
20.02.14 22:05     Dinamo Kiev - Valencia       0-2  / 0-0
20.02.14 22:05     Swansea - Napoli        0-0 / 1-3
20.02.14 22:05     PAOK - Benfica       0-1  / 0-3
20.02.14 22:05     Dnipropetrovsk - Tottenham     1-0  / 1-3 
20.02.14 22:05     Slovan Liberec - AZ Alkmaar      0-1 / 1-1 
20.02.14 22:05     Betis - Rubin Kazan   1-1 /  2-0

Grupe Europa League 2013-2014:

Europa League Grupa A

GRUPA A
J
GM
GP
PCT
Valencia
6
12
7
13
Swansea
6
6
4
8
Kuban Krasnodar
6
7
7
6
ST. Gallen
6
6
13
6

Program meciuri:
19/09/13     St. Gallen - Kuban Krasnodar     2-0    
19/09/13     Valencia - Swansea     0-3    
03/10/13     Kuban Krasnodar - Valencia     0-2
03/10/13     Swansea - St. Gallen     1-0
24/10/13     Swansea - Kuban Krasnodar     1-1
24/10/13     Valencia - St. Gallen     5-1
07/11/13     Kuban Krasnodar - Swansea     1-1
07/11/13     St. Gallen - Valencia     2-3
28/11/13     Kuban Krasnodar - St. Gallen     4-0
28/11/13     Swansea - Valencia     0-1
12/12/13     Valencia - Kuban Krasnodar     1-1
12/12/13     St. Gallen - Swansea  1-0

Europa League Grupa B

GRUPA B
J
GM
GP
PCT
Ludogorets
6
11
2
16
Cernomorets Odessa
6
6
 6
10
PSV
6
4
5
7
Dinamo Zagreb
6
3
11
1

Program meciuri:
19/09/13     PSV Eindhoven - Ludogorets     0-2    
19/09/13     Dinamo Zagreb - Ch. Odessa     1-2    
03/10/13     Ludogorets - Dinamo Zagreb     3-0
03/10/13    Ch. Odessa - PSV Eindhoven     0-2
24/10/13    Ch. Odessa - Ludogorets     0-1
24/10/13    Dinamo Zagreb - PSV Eindhoven     0-0
07/11/13     Ludogorets - Ch. Odessa   1-1  
07/11/13     PSV Eindhoven - Dinamo Zagreb     2-0
28/11/13     Ch. Odessa - Dinamo Zagreb     2-1
28/11/13     Ludogorets - PSV Eindhoven     2-0
12/12/13     PSV Eindhoven - Ch. Odessa     0-1
12/12/13     Dinamo Zagreb - Ludogorets   1-2

Europa League Grupa C

GRUPA C
J
GM
GP
PCT
Salzburg
6
15
3
18
Esbjerg
6
8
8
12
Elfsborg
6
5
10
4
Standard Liege
6
6
13
1

Program meciuri:
19/09/13     Standard - Esbjerg     1-2    
19/09/13     Salzburg - Elfsborg     4-0    
03/10/13     Esbjerg - Salzburg     1-2
03/10/13     Elfsborg - Standard     1-1
24/10/13     Elfsborg - Esbjerg       1-2
24/10/13     Salzburg - Standard     2-1
07/11/13     Esbjerg - Elfsborg     1-0
07/11/13     Standard - Salzburg   1-3
28/11/13     Elfsborg - Salzburg     0-1
28/11/13     Esbjerg - Standard     2-1
12/12/13     Salzburg - Esbjerg     3-0
12/12/13     Standard - Elfsborg   1-3

Europa League Grupa D

GRUPA D
J
GM
GP
PCT
Rubin Kazan
6
14
4
14
Maribor
6
9
 12
7
Zulte
6
4
10
7
Wigan
6
6
7
5

Program meciuri:
19/09/13     Maribor - Rubin Kazan     2-5    
19/09/13     Zulte - Wigan     0-0        
03/10/13     Rubin Kazan - Zulte     4-0
03/10/13     Wigan - Maribor     3-1
24/10/13     Wigan - Rubin Kazan     1-1
24/10/13     Zulte - Maribor     1-3
07/11/13     Rubin Kazan - Wigan     1-0
07/11/13     Maribor - Zulte     0-1
28/11/13     Rubin Kazan - Maribor     1-1
28/11/13     Wigan - Zulte     1-2
12/12/13     Zulte - Rubin Kazan     0-2
12/12/13     Maribor - Wigan   2-1

Europa League Grupa E

GRUPA E
J
GM
GP
PCT
Fiorentina
6
12
 3
16
Dnepr
6
11
5
12
Pacos de Ferreira
6
1
8
3
Pandurii Targu Jiu
6
3
11
2

Program meciuri:
19/09/13     Pandurii Targu Jiu - Dnipropetrovsk     0-1    
19/09/13     Fiorentina - Ferreira     3-0
03/10/13    Dnipropetrovsk - Fiorentina     1-2
03/10/13    Ferreira - Pandurii Targu     Jiu  1-1
24/10/13    Ferreira - Dnipropetrovsk     0-2
24/10/13     Fiorentina - Pandurii Targu Jiu    3-0
07/11/13     Dnipropetrovsk - Ferreira     2-0
07/11/13     Pandurii Targu Jiu - Fiorentina     1-2
28/11/13     Ferreira - Fiorentina     0-0
28/11/13     Dnipropetrovsk - Pandurii Targu  Jiu   4-1
12/12/13     Fiorentina - Dnipropetrovsk     2-1
12/12/13     Pandurii Targu Jiu - Ferreira  0-0

Europa League Grupa F

GRUPA F
J
GM
GP
PCT
E. Frankfurt
6
13
4
15
Maccabi Tel Aviv
6
7
5
11
APOEL
6
3
8
5
Bordeaux
6
4
10
3

Program meciuri:
19/09/13     M. Tel Aviv - Apoel Nicosia     0-0    
19/09/13     E. Frankfurt - Bordeaux     3-0
03/10/13     Apoel Nicosia - E. Frankfurt     0-3
03/10/13     Bordeaux - M. Tel Aviv     1-2
24/10/13     Bordeaux - Apoel Nicosia     2-1
24/10/13     E. Frankfurt - M. Tel Aviv     2-0
07/11/13     Apoel Nicosia - Bordeaux     2-1
07/11/13     M. Tel Aviv - E. Frankfurt     4-2
28/11/13     Bordeaux - E. Frankfurt     0-1
28/11/13     Apoel Nicosia - M. Tel Aviv     0-0
12/12/13     E. Frankfurt - Apoel Nicosia     2-0
12/12/13     M. Tel Aviv - Bordeaux   1-0

Europa League Grupa G

GRUPA G
J
GM
GP
PCT
Genk
6
10
5
14
Dinamo Kiev
6
11
7
10
Rapid Viena
6
8
10
6
Thun
6
3
10
3

Program meciuri:
19/09/13     Thun - Rapid Viena     1-0    
19/09/13     Dinamo Kiev - Genk     0-1    
03/10/13     Rapid Viena - Dinamo Kiev     2-2
03/10/13     Genk - Thun     2-1
24/10/13     Genk - Rapid Viena     1-1
24/10/13     Dinamo Kiev - Thun     3-0
07/11/13     Rapid Viena - Genk     2-2
07/11/13     Thun - Dinamo Kiev    0-2
28/11/13     Genk - Dinamo Kiev     3-1
28/11/13     Rapid Viena - Thun     2-1
12/12/13     Dinamo Kiev - Rapid Viena     3-1
12/12/13     Thun - Genk   0-1

Europa League Grupa H

GRUPA H
J
GM
GP
PCT
Sevilla
6
9
4
12
Slovan Liberec
6
9
8
9
Freiburg
6
5
8
6
Estoril
6
5
8
3

Program meciuri:
19/09/13     Estoril - FC Sevilla     1-2    
19/09/13     Freiburg - Slovan Liberec     2-2
03/10/13     FC Sevilla - Freiburg     2-0
03/10/13     Slovan Liberec - Estoril     2-1
24/10/13     Slovan Liberec - FC Sevilla     1-1
24/10/13     Freiburg - Estoril     1-1
07/11/13     Sevilla - Slovan Liberec     1-1
07/11/13     Estoril - Freiburg     0-0
28/11/13     Slovan Liberec - Freiburg     1-2
28/11/13     FC Sevilla - Estoril     1-1
12/12/13     Freiburg - FC Sevilla     0-2
12/12/13     Estoril - Slovan Liberec  1-2

Europa League Grupa I

GRUPA I
J
GM
GP
PCT
Lyon
6
6
3
12
Betis
6
3
2
9
Vitoria Guimaraes
6
6
5
5
Rijeka
6
2
7
4

Program meciuri:
19/09/13     V. Guimaraes - Rijeka     4-0    
19/09/13     Betis - Lyon        0-0    
03/10/13     Rijeka - Betis     1-1
03/10/13     Lyon - V. Guimaraes     1-1
24/10/13     Lyon - Rijeka     1-0
24/10/13     Betis - V. Guimaraes     1-0
07/11/13     Rijeka -  Lyon     1-1
07/11/13     V. Guimaraes - Betis     0-1
28/11/13     Lyon - Betis     1-0
28/11/13     Rijeka - V. Guimaraes    0-0
12/12/13     Betis - Rijeka     0-0
12/12/13     V. Guimaraes -  Lyon   1-2

Europa League Grupa J

GRUPA J
J
GM
GP
PCT
Trazbonspor
6
13
6
14
Lazio Roma
6
8
4
12
Apollon Limassol
6
5
10
4
Legia
6
2
8
3

Program meciuri:
19/09/13     Lazio - Legia Varsovia     1-0    
19/09/13     Apollon Lim. - Trabzonspor     1-2
03/10/13     Legia Varsovia - Apollon Lim.     0-1
03/10/13     Trabzonspor - Lazio     3-3
24/10/13     Trabzonspor - Legia Varsovia     2-0
24/10/13     Apollon Lim. - Lazio     0-0
07/11/13     Legia Varsovia - Trabzonspor  0-2   
07/11/13     Lazio - Apollon Lim.     2-1
28/11/13     Trabzonspor - Apollon Lim.   4-2  
28/11/13     Legia Varsovia - Lazio 0-2
12/12/13     Apollon Lim. - Legia Varsovia     0-2
12/12/13     Lazio - Trabzonspor  0-0

Europa League Grupa K

GRUPA K
J
GM
GP
PCT
Tottenham
6
15
2
18
Anzhi
6
4
7
8
Sheriff Tiraspol
6
5
6
6
Tromso
6
1
10
1

Program meciuri:
19/09/13     Tottenham - Tromso     3-0    
19/09/13     Sheriff Tiraspol - Anzhi      0-0
03/10/13     Anzhi  - Tottenham     0-2
03/10/13    Tromso - Sheriff Tiraspol     1-1
24/10/13     Anzhi  - Tromso     1-0
24/10/13     Sheriff Tiraspol - Tottenham   0-2 
07/11/13     Tromso -  Anzhi     0-1
07/11/13     Tottenham - Sheriff Tiraspol     2-1
28/11/13     Anzhi - Sheriff Tiraspol     1-1
28/11/13     Tromso - Tottenham     0-2
12/12/13     Sheriff Tiraspol - Tromso     2-0
12/12/13     Tottenham - Anzhi   4-1

Europa League Grupa L

GRUPA L
J
GM
GP
PCT
AZ Alkmaar
6
8
4
12
PAOK
6
10
6
12
Maccabi Haifa
6
6
9
5
Sahtior Karagandy
6
5
10
2

Program meciuri:
19/09/13     Haifa - Alkmaar     0-1    
19/09/13     PAOK - Sh. Karagandy     2-1
03/10/13    Sh. Karagandy - Haifa     2-2
03/10/13    Alkmaar - PAOK     1-1
24/10/13    Sh. Karagandy - Alkmaar     1-1
24/10/13    PAOK - Haifa     3-2
07/11/13     Alkmaar - Sh. Karagandy     1-0
07/11/13     Haifa - PAOK     0-0
28/11/13     Sh. Karagandy - PAOK     0-2
28/11/13     Alkmaar - Haifa   2-0
12/12/13     PAOK - Alkmaar     2-2
12/12/13     Haifa - Sh. Karagandy   2-1



Play-off

22/08/13     Chernomorets Odessa - Skenderbeu      1-0 / 0-1/ 7-6 (lov)
22/08/13     Esbjerg - St. Etienne         4-3 / 1-0
22/08/13     Kalju - Dnipropetrovsk        1-3 / 0-2
22/08/13     Kuban Krasnodar - Feyenoord      1-0  / 2-1
22/08/13     Tel Aviv - PAOK         
22/08/13     Rapid Viena - Dila Gori    1-0  / 3-0  
22/08/13     Vojvodina - Sheriff Tiraspol     1-1 / 1-2  
22/08/13     Pandurii Targu - Braga         0-1 / 1-0 / 2-0 (prel)
22/08/13     Udinese - Slovan Liberec     1-3  / 1-1 
22/08/13     Tromso - Besiktas        2-1 / 0-2
22/08/13     Estoril - Pasching         2-0 / 2-1
22/08/13     Zulte - Apoel Nicosia       1-1  2-1
22/08/13     Aktobe - Dinamo Kiev      2-3   / 1-5
22/08/13     Rijeka - Stuttgart         2-1 / 2-2
22/08/13     Swansea - Petrolul Ploiesti     5-1 / 1-2
22/08/13     St. Gallen - Spartak Moscova         1-1  / 4-2  
22/08/13     Atromitos Athens - Alkmaar     1-3  / 1-0 (int) 
22/08/13     Molde - Rubin Kazan                0-2 / 0-3
22/08/13     Hafnarfjordur - Genk        0-2 / 2-5
22/08/13     Grasshoppers - Fiorentina       1-2  / 1-0
22/08/13     Elfsborg - Nordsjalland        1-1 / 1-0
22/08/13     Maccabi Haifa - Astra Giurgiu    2-0  /1-1 
22/08/13     Salzburg - VMFD Zalgiris            5-0 / 2-0
22/08/13     Dinamo Tbilisi - Tottenham       0-5  / 0-3
22/08/13     Karabakh - E. Frankfurt        0-2 / 1-2
22/08/13     Partizan - Thun           1-0 / 0-3
22/08/13     FC Minsk - Standard       0-2  / 1-3
22/08/13     Apollon Lim. - Nice          2-0 / 0-1
22/08/13     Jablonec - Betis        1-2  / 0-6
22/08/13     FC Sevilla - Slask Wroclaw     4-1 / 5-0
22/08/13     Kukesi - Trabzonspor             0-2 / 1-3

Programul turului III preliminar Europa League:

01/08/13      Trencin - Astra Giurgiu              1-3 / 2-2
01/08/13      Ventspils - Maccabi Haifa          0-0 / 0-3
01/08/13      Dinamo Minsk - Trabzonspor         0-1 / 0-0
01/08/13      Aktobe - Breidablik                    1-0 / 0-1 / 2-1(lov)
01/08/13      Jablonec - Stromsgodset         2-1 / 3-1
01/08/13      Karabakh - Gefle                        1-0 / 2-0
01/08/13      Petrolul Ploiesti - Vitesse         1-1 / 2-1
01/08/13      FC Minsk - Johnstone                 0-1 / 1-0 / 3-2 (lov)
01/08/13      Chernomorets Odessa - Steaua Rosie         3-1 / 0-0
01/08/13      Randers - Rubin Kazan             1-2 / 0-2
01/08/13      VMFD Zalgiris - Lech Poznan         1-0 / 1-2
01/08/13      Rijeka - Zilina                                2-1 / 1-1
01/08/13      Tromso - Differdange 03            1-0 / 0-1 / 4-3(lov)
01/08/13      Hacken - Thun                              1-2 / 0-1
01/08/13      Kukesi - Metalurg Donetsk         2-0 / 0-1
01/08/13      Botev Plovdiv - Stuttgart             1-1 / 0-0
01/08/13      Pandurii Targu - Hapoel Tel Aviv         1-1 / 2-1
01/08/13      Vojvodina - Bursaspor                 2-2 / 3-0
01/08/13      Slovan Liberec - Zurich               2-1 / 2-1
01/08/13      Xanthi Skoda - Standard             1-2 / 1-2
01/08/13      St. Etienne - Milsami-Ursidos         3-0 / 3-0
01/08/13      Asteras Tripolis - Rapid Viena         1-1 / 1-3
01/08/13      Siroki Brijeg - Udinese          1-3 / 0-4
01/08/13      Swansea - Malmo                 4-0 / 0-0
01/08/13      Slask Wroclaw - Club Brugge         1-0 / 3-3
01/08/13      Motherwell - Kuban Krasnodar         0-2 / 0-1
01/08/13      Hajduk Split - Dila Gori                        0-1 / 0-1
01/08/13      Estoril - H. Ramat Gan                        0-0 / 1-0
01/08/13      FC Sevilla - FK Mladost                        3-0 / 6-1



Europa League - turul 2 preliminar

16/07/13 20:00     Levadia - Pandurii Targu Jiu              0-0 / 0-4
18/07/13 16:00     Irtysh Pavlodar - Siroki Brijeg             3-2   / 0-2
18/07/13 17:00     Dila Gori - Aalborg                                 3-0 / 0-0
18/07/13 18:00     Ventspils - Jeunesse Esch                 1-0   / 4-1
18/07/13 19:00     FK Mladost - Senica                              2-2 / 1-0
18/07/13 19:00     Shakhter - Milsami-Ursidos                1-1  / 1-1 / 2-4(lov) 
18/07/13 19:00     Honka - Lech Poznan                            1-3  / 1-2
18/07/13 19:00     Karabakh - Piast Gliwice                      2-1  / 1-2 / 2-2 (prel)
18/07/13 19:00     Dinamo Minsk - Lokomotiva Zagreb   1-2  / 3-2
18/07/13 19:30     Beroe - Hapoel Tel Aviv                         1-4    / 2-2
18/07/13 19:30     Skonto - Slovan Liberec                        2-1 / 0-1  
18/07/13 19:30     Zrinjski - Botev Plovdiv                          1-1 / 0-2
18/07/13 20:00     Hodd - Aktobe                                         1-0 / 0-2
18/07/13 20:00     IFK Gothenburg - Trencin                      0-0  / 1-2
18/07/13 20:00     Rosenborg - Johnstone                        0-1 / 1-1
18/07/13 20:00     Anorthosis - Gefle                                   3-0  /0-4 
18/07/13 20:00     Stromsgodset - Debreceni VSC         2-2  / 3-0
18/07/13 20:00     Maccabi Haifa - Khazar Lenkoran       2-0 / 8-0  
18/07/13 20:00     Chernomorets Odessa - FC Dacia     2-0   / 1-2
18/07/13 20:00     Malmo FF- Hibernian                              2-0  / 7-0
18/07/13 20:00     Petrolul Ploiesti - Vikingur Gota           3-0 / 4-0
18/07/13 20:00     Tromso - Inter Baku                                2-0   / 0-1
18/07/13 20:30     Kukesi - FK Sarajevo                             3-2   / 0-0 
18/07/13 20:30     Thun - Chikhura Sachkhere                 2-0  / 1-3
18/07/13 20:30     Differdange 03 - Utrecht                       2-1 / 3-3
18/07/13 20:30     Valletta - FC Minsk                                  1-1  / 0-2
18/07/13 21:00     Jagodina - Rubin Kazan                        2-3   / 0-1 
18/07/13 21:10     VMFD Zalgiris - Pyunik                           2-0  / 1-1
18/07/13 21:15     Xanthi Skoda - Linfield                           0-1   / 1-0 / 2-1 (prel)
18/07/13 21:15     Sparta Praga - Hacken                          2-2  / 0-1 
18/07/13 21:30     Astra Giurgiu - Omonia                          1-1 / 2-1 
18/07/13 21:30     Vojvodina - Honved   Budapesta          2-0 / 3-1
18/07/13 21:30     Trabzonspor - Derry City                        4-2 / 3-0
18/07/13 21:30     Steaua Rosie  - Vestmannaeyjar          2-0  / 0-0  
18/07/13 21:30     Hajduk Split - Horizont T                         2-1 / 1-1
18/07/13 21:45     Slask Wroclaw - FK Rudar                    4-0   / 2-2
18/07/13 21:45     Olimp. Ljubljana - Zilina                          3-1/ 0-2
18/07/13 22:00     Rijeka - Prestatyn                                      5-0  / 3-0
18/07/13 22:15     Breidablik - Sturm Graz                           0-0 / 1-0
18/07/13 22:15     KR Reykjavik - Standard Liege              1-3 / 1-3
 

Europa League - primul tur preliminar

Domzale - Astra     0-1 / 0-2
Chikhura - Vaduz    0-0 / 1-1
Astana - Botev Plovdiv      0-1 / 0-5
Milsami - Dudelange         1-0 / 0-0
Gandazasar - Aktobe           1-2 / 1-2
UE Santa Coloma - Zrinjski 1-3 / 0-1
Celic Niksic - Honved            1-4 / 0-9
Teteks - Pyunik Ereven                  1-1 / 0-1
Hibernians - Vojvodina Novi Sad 1-4 / 2-3
Jeunesse Esch - TPS                2-0 / 1-2
Kruoja - Dinamo Minsk               0-3 / 0-5
Suduva - Turnova                     2-2 / 2-2 / 4-5 (lov)
Tromso IL - Celje                        1-2 / 2-0
FC Tiraspol - Skonto Riga                0-1 / 1-0 / 2-4 (lov)
Torpedo Kutaisi - Zilina                  0-3 / 3-3
Laci - Differdange                  1-3 / 1-2
Vikingur - Inter Turku                     1-1 / 1-0
Prestatyn - Metalurg Liepaja                 1-2 / 2-1 / 4-3 (lov)
Levski Sofia - Irtysh                       0-0 / 0-2
Teuta - Dacia Chisinau                   3-1 / 0-2
Zalgiris - St. Patricks                        2-2 / 2-1
FK Sarajevo - Libertas                      1-0 / 2-1
Broughton - Ventspils                       1-1 / 0-0
Crusaders - Rosenborg                      1-2 / 2-7
La Fiorita - Valletta                        0-3 / 0-1
Videtoton - Mladost Podgorica            2-1 / 0-1
Rudar - Mika                         1-0 / 1-1
Drogheda - Malmo FF                 0-0 / 0-2
Inter Baku -  IFK Mariehamn              3-1 / 2-0
HB - IBV                    0-1 / 1-2


CLASAMENTE EUROPA LEAGUE 2012-2013
/ LIGA EUROPA CLASAMENTE  2012-2013


Finala Europa League

Benfica - Chelsea 1-2

Semifinale Europa League

Fenerbahce - Benfica 1-0/1-3
Basel - Chelsea 1-2/1-3

Sferturi de finala Europa League 2013


04.04    Chelsea - Rubin Kazan  3-1 / 2-3
04.04    Tottenham - Basel           2-2 / 2-2 / 1-4 penalty
04.04     Fenerbahce  - Lazio       2-0 / 1-1
04.04     Benfica - Newcastle      3-1 / 1-1

Optimi

07.03     VfB Stuttgart - Lazio Roma     0-2 / 1-3
07.03     FC Basel - Zenit St. Petersburg     2-0 / 0-1
07.03     Benfica Lisabona - FC Girondins Bordeaux    1-0 / 3-2
07.03     Steaua Bucuresti - Chelsea       1-0 / 1-3
07.03     FC Anzhi Makhachkala - Newcastle Utd   0-0 / 0-1
07.03     Tottenham Hotspur - Inter Milan    3-0 / 0-3 / 1-4 (prel)
07.03     FC Viktoria Plzen - Fenerbahce   0-1/ 1-1
07.03     Levante UD - FC Rubin Kazan   0-0 / 0-0/ 0-2(prel)

16-imi de finala:

14.02     FC Anzhi Makhachkala - Hannover 96     3-1 / 1-1
14.02     Zenit St. Petersburg - Liverpool FC         2-0 / 1-3
14.02     Ajax Amsterdam - Steaua Bucuresti        2-0 / 0-2 / 0-2 (prel)/ 2-6(lov)
14.02     Bayer Leverkusen - Benfica Lisabona     0-1/ 1-2 
14.02     FC BATE Borisov - Fenerbahce                 0-0 / 0-1  
14.02     Dinamo Kiev - FC Girondins Bordeaux    1-1 / 0-1  
14.02     Sparta Praga- Chelsea                                0-1 / 1-1   
14.02     Napoli - FC Viktoria Plzen                           0-3 / 0-2  
14.02     Levante UD - Olympiacos                           3-0 / 1-0  
14.02     Stuttgart - Genk                                            1-1 / 2-0 
14.02     FC Basel - Dnipro Dnipropetrovsk             2-0 / 1-1   
14.02     Inter Milan - CFR Cluj                                  2-0 / 3-0 
14.02     Newcastle Utd - Metalist Kharkiv              0-0 / 1-0 
14.02     Tottenham Hotspur - Lyon                         2-1 /  1-1   
14.02     Monchengladbach - Lazio Roma              3-3 /  0-2   
14.02     Atletico Madrid - FC Rubin Kazan              0-2 / 1-0



Grupe Europa League:

Europa League Grupa A

GRUPA A
J
GM
GP
PCT
Liverpol
6
11
9
10
Anzhi Makhachkala
6
7
5
10
Young Boys
6
14
13
10
Udinese
6
7
12
4

Program meciuri:

20.09     Young Boys - Liverpool    3-5        
20.09     Udinese - Anzhi Makhachkala    1-1        
   
04.10     Anzhi Makhachkala - Young Boys     2-0       
04.10     Liverpool - Udinese       2-3    
   
25.10     Liverpool - Anzhi Makhachkala       1-0     
25.10     Young Boys - Udinese      3-1      
   
08.11     Anzhi Makhachkala - Liverpool       1-0     
08.11     Udinese - Young Boys        2-3    
   
22.11     Liverpool - Young Boys        2-2    
22.11     Anzhi Makhachkala - Udinese   2-0         
   
06.12     Young Boys - Anzhi Makhachkala  3-1          
06.12     Udinese - Liverpool 0-1

Europa League Grupa B

GRUPA B
J
GM
GP
PCT
Plzen
6
11
4
13
Atletico Madrid
6
7
4
12
Academica Coimbra
6
6
9
5
Hapoel Tel Aviv
6
4
11
4

Program meciuri:

20.09     Hapoel Tel Aviv - At. Madrid      0-3      
20.09     Viktoria Plzen - Academica    3-1        
    
04.10     Academica - Hapoel Tel Aviv    1-1        
04.10     At. Madrid - Viktoria Plzen     1-0       
    
25.10     At. Madrid - Academica        2-1    
25.10     Hapoel Tel Aviv - Viktoria Plzen      1-2      
    
08.11     Academica - At. Madrid        2-0    
08.11     Viktoria Plzen - Hapoel Tel Aviv     4-0       
    
22.11     At. Madrid - Hapoel Tel Aviv          1-0  
22.11     Academica - Viktoria Plzen      1-1      
    
06.12     Hapoel Tel Aviv - Academica 2-0           
06.12     Viktoria Plzen - At. Madrid 1-0

Europa League Grupa C

GRUPA C
J
GM
GP
PCT
Fenerbahce
6
10
7
13
Monchengladbach
6
11
6
11
Marseille
6
9
11
5
AEL Limassol
6
4
10
4

Program meciuri:

20.09     AEL Limassol - Monchengladbach    0-0        
20.09     Fenerbahce - Ol. Marseille    2-2        
    
04.10     Ol. Marseille - AEL Limassol      5-1      
04.10     Monchengladbach - Fenerbahce    2-4        
    
25.10     Monchengladbach - Ol. Marseille   2-0         
25.10     AEL Limassol - Fenerbahce     0-1       
    
08.11     Ol. Marseille - Monchengladbach     2-2       
08.11     Fenerbahce - AEL Limassol      2-0      
    
22.11     Monchengladbach - AEL Limassol       2-0     
22.11     Ol. Marseille - Fenerbahce       0-1     
    
06.12     AEL Limassol - Ol. Marseille 3-0           
06.12     Fenerbahce - Monchengladbach 0-3

Europa League Grupa D

GRUPA D
J
GM
GP
PCT
Bordeaux
6
10
5
13
Newcastle
6
7
5
9
Maritimo
6
4
6
6
Club Brugge
6
6
11
4

Program meciuri:

20.09     Maritimo - Newcastle        0-0    
20.09     Bordeaux - Club Brugge    4-0        
    
04.10     Club Brugge - Maritimo   2-0         
04.10     Newcastle - Bordeaux     3-0       

25.10     Newcastle - Club Brugge    1-0        
25.10     Maritimo - Bordeaux          1-1  

08.11     Club Brugge - Newcastle       2-2     
08.11     Bordeaux - Maritimo      1-0      
    
22.11     Newcastle - Maritimo       1-1     
22.11     Club Brugge - Bordeaux    1-2        
    
06.12     Maritimo - Club Brugge 2-1           
06.12     Bordeaux - Newcastle 2-0

Europa League Grupa E

GRUPA E
J
GM
GP
PCT
Steaua Bucuresti
6
9
9
11
Suttgart
6
9
6
8
FC Copenhaga
6
5
6
8
Molde FK
6
6
8
6

Program meciuri:

20.09     Stuttgart - Steaua       2-2     
20.09     Copenhagen - Molde    2-1        
    
04.10     Molde - Stuttgart      2-0      
04.10     Steaua - Copenhagen     1-0       
    
25.10     Steaua - Molde       2-0     
25.10     Stuttgart - Copenhagen    0-0        
    
08.11     Molde - Steaua        1-2    
08.11     Copenhagen - Stuttgart     0-2       
    
22.11     Molde - Copenhagen      1-2      
22.11     Steaua - Stuttgart             1-5
    
06.12     Stuttgart - Molde 0-1           
06.12     Copenhagen - Steaua 1-1

Europa League Grupa F

GRUPA F
J
GM
GP
PCT
Dnipro
6
16
8
15
Napoli
6
12
12
9
PSV Eindhoven
6
8
7
7
AIK Stockolm
6
5
14
4

Program meciuri:

20.09     Dnipro - PSV Eindhoven      2-0      
20.09     Napoli - AIK          4-0  
    
04.10     AIK - Dnipro     2-3       
04.10     PSV Eindhoven - Napoli    3-0        
    
25.10     PSV Eindhoven - AIK     1-1       
25.10     Dnipro - Napoli        3-1    
    
08.11     AIK - PSV Eindhoven    1-0        
08.11     Napoli - Dnipro       4-2     
    
22.11     PSV Eindhoven - Dnipro     1-2       
22.11     AIK - Napoli        1-2    
    
06.12     Dnipro - AIK  4-0          
06.12     Napoli - PSV Eindhoven 1-3

Europa League Grupa G

GRUPA G
J
GM
GP
PCT
Genk
6
9
4
12
FC Basel
6
7
4
9
Videoton
6
6
8
6
Sporting Lisabona
6
4
10
5

Program meciuri:

20.09     Genk - Videoton       3-0     
20.09     Sporting - FC Basel      0-0      
    
04.10     FC Basel - Genk       2-2     
04.10     Videoton - Sporting   3-0         
    
25.10     Videoton - FC Basel     2-1       
25.10     Genk - Sporting             2-1      
    
08.11     FC Basel - Videoton       1-0     
08.11     Sporting - Genk              1-1 
    
22.11     Videoton - Genk            0-1
22.11     FC Basel - Sporting     3-0       
    
06.12     Genk - FC Basel  0-0          
07.12     Sporting - Videoton 2-1

Europa League Grupa H

GRUPA H
J
GM
GP
PCT
Rubin Kazan
6
10
3
14
Inter
6
11
9
11
Partizan Belgrad
6
3
8
3
Neftchi Baku
6
4
8
3

Program meciuri:

20.09     Inter - Rubin Kazan      2-2      
20.09     Partizan - Neftchi Baku    0-0        
    
04.10     Neftchi Baku - Inter    1-3        
04.10     Rubin Kazan - Partizan    2-0        
    
25.10     Rubin Kazan - Neftchi Baku     1-0       
25.10     Inter - Partizan       1-0     
    
08.11     Neftchi Baku - Rubin Kazan        0-1    
08.11     Partizan - Inter           1-3 
    
22.11     Neftchi Baku - Partizan       1-1     
22.11     Rubin Kazan - Inter        3-0    
    
06.12     Inter - Neftchi Baku  2-2          
06.12     Partizan - Rubin Kazan 1-1

Europa League Grupa I

GRUPA I
J
GM
GP
PCT
Lyon
6
14
8
16
Sparta Praga
6
9
6
9
Bilbao
6
7
9
5
Hapoel Shmona
6
6
13
2

Program meciuri:

20.09     Ol. Lyon - Sparta Praga     2-1       
20.09     At. Bilbao - Ironi Kiryat Shmona    1-1        
    
04.10     Ironi Kiryat Shmona - Ol. Lyon      3-4      
04.10     Sparta Praga - At. Bilbao      3-1      
    
25.10     Sparta Praga - Ironi Kiryat Shmona       3-1     
25.10     Ol. Lyon - At. Bilbao           2-1
    
08.11     Ironi Kiryat Shmona - Sparta Praga      1-1      
08.11     At. Bilbao - Ol. Lyon       2-3     
    
22.11     Sparta Praga - Ol. Lyon            1-1
22.11     Ironi Kiryat Shmona - At. Bilbao             
    
06.12     Ol. Lyon - Ironi Kiryat Shmona  2-0          
06.12     At. Bilbao - Sparta Praga 0-0

Europa League Grupa J

GRUPA J
J
GM
GP
PCT
Lazio
6
9
2
12
Tottenham
6
8
4
10
Panathinaikos
6
4
11
5
Maribor
6
6
10
4

Program meciuri:

20.09     Maribor - Panathinaikos    3-0        
20.09     Tottenham - Lazio   0-0         

04.10     Lazio - Maribor          1-0  
04.10     Panathinaikos - Tottenham   1-1          
    
25.10     Panathinaikos - Lazio     1-1        
25.10     Maribor - Tottenham        1-1       

08.11     Lazio - Panathinaikos     3-0       
08.11     Tottenham - Maribor        3-1     

22.11     Panathinaikos - Maribor         1-0   
22.11     Lazio - Tottenham         0-0   
    
06.12     Maribor - Lazio 1-4           
06.12     Tottenham - Panathinaikos 3-1

Europa League Grupa K

GRUPA K
J
GM
GP
PCT
Metalist Harkov
6
9
3
13
Leverkusen
6
9
2
13
Rosenborg
6
7
10
6
Rapid Viena
6
4
14
3

Program meciuri:

20.09     Rapid Viena - Rosenborg       1-2     
20.09     Leverkusen - Metalist Kharkiv     0-0       
    
04.10     Metalist Kharkiv - Rapid Viena      2-0      
04.10     Rosenborg - Leverkusen      0-1      
    
25.10     Rosenborg - Metalist Kharkiv       1-2     
25.10     Rapid Viena - Leverkusen             0-4      
    
08.11     Metalist Kharkiv - Rosenborg      3-1      
08.11     Leverkusen - Rapid Viena           3-0    
    
22.11     Metalist Kharkiv - Leverkusen       2-0     
22.11     Rosenborg - Rapid Viena     3-2       

06.12     Rapid Viena - Metalist Kharkiv 1-0           
06.12     Leverkusen - Rosenborg 1-0

Europa League Grupa L

GRUPA L
J
GM
GP
PCT
Hannover 96
6
11
8
12
Levante
6
10
5
11
Helsingborg
6
9
12
4
Twente
6
5
10
4

Program meciuri:

20.09     Levante - Helsingborg    1-0        
20.09     Twente - Hannover   2-2         
    
04.10     Hannover - Levante    2-1        
04.10     Helsingborg - Twente   1-1         
    
25.10     Helsingborg - Hannover     1-2       
25.10     Levante - Twente                  3-0        
    
08.11     Hannover - Helsingborg       3-2   
08.11     Twente - Levante                    0-0
    
22.11     Helsingborg - Levante         1-3   
22.11     Hannover - Twente               0-0
    
06.12     Levante - Hannover  2-2          
06.12     Twente - Helsingborg 1-3


Play-off Europa League


22.08     VfB Stuttgart - Dinamo Moscova    2-0 / 1-1  
23.08     FC Anzhi Makhachkala - AZ Alkmaar   1-0 / 5-0
23.08     Neftchi Baku - Apoel Nicosia    1-1 / 3-1 
23.08     Tromso IL - Partizan Belgrad   3-2 / 0-1
23.08     FC Slovan Liberec - Dnipro   2-2 / 2-4  
23.08     AIK Stockholm - CSKA Moscova    0-1 / 2-0
23.08     Molde FK - Heerenveen     2-0 / 2-1  
23.08     Legia Varsovia - Rosenborg BK      1-1 / 0-1  
23.08     Atromitos Atena - Newcastle United    1-1 / 0-1  
23.08     FC Sheriff  - Olympique Marseille   1-2 / 0-0  
23.08     Dinamo Bucuresti - Metalist Kharkiv    0-2 / 1-2  
23.08     FC Luzern - KRC Genk     2-1 / 0-2  
23.08     Bursaspor - FC Twente Enschede   3-1  / 1-4  
23.08     Feyenoord Rotterdam - Sparta Praga   2-2 / 0-2   
23.08     Trabzonspor - Videoton     0-0  / 0-0 / 0-0 / 2-4 (lov)
23.08     F91 Dudelange - Hapoel Tel Aviv   1-3 / 0-4
23.08     FC Midtjylland - BSC Young Boys    0-3 / 0-2     
23.08     FC PAOK Thessaloniki - Rapid Viena     2-1 / 0-3  
23.08     Sporting Lokeren - FC Viktoria Plzen   2-1/ 0-1  
23.08     Debrecen  - Club Brugge    0-3 / 1-4  
23.08     Heart  - Liverpool    0-1/ 1-1  
23.08     Steaua Rosie  Belgrad - Bordeaux    0-0  / 2-3   
23.08     Motherwell FC - Levante UD    0-2  / 0-1 
23.08     FC Vaslui - Inter Milan   0-2 / 2-2  
23.08     WKS Slask Wroclaw - Hannover 96     3-5  / 1-5   
23.08     Maritimo Funchal - FC Dila Gori    1-0 / 2-0   
23.08     Athletic Bilbao - HJK Helsinki    6-0 / 3-3   
23.08     FK Zeta Golubovci - PSV Eindhoven    0-5 / 0-9  
23.08     AC Horsens - Sporting Lisabona 1-1/ 0-5   
23.08     NK Mura - Lazio Roma      0-2  / 1-3
23.08     FK Ekranas - Steaua Bucuresti    0-2 / 0-3
   

Turul 3 preliminar

02.08    FC Anzhi Makhachkala (Rusia) -Vitesse (Olanda)   2-0 / 2-0
02.08    Asteras  (Grecia) - CS Marítimo (Portugalia)  1-1 / 0-0
02.08    Heerenveen (Olanda)  - FC Rapid Bucuresti (Romania)  4-0 / 0-1
02.08    Ruch Chorzów (Polonia) - FC Viktoria Plzen (Cehia)  0-2 / 0-5
02.08    AC Horsens (Danemarca) - IF Elfsborg (Suedia)  1-1 / 3-2
02.08    APOEL FC (Cipru) - Aalesunds FK (Norvegia)  2-1 / 1-0
02.08    Hajduk Split (Croatia) - FC Internazionale Milano (Italia)  0-3 / 0-2
02.08    FK Vojvodina (Serbia) - Rapid Viena (Austria)  2-1/ 0-2
02.08    KRC Genk( Belgia) - FC Aktobe (Kazakhstan)  2-1 / 2-1
02.08    Tromso IL (Norvegia) -FC Metalurh Donetsk (Ucraina)   1-1 / 1-0
02.08    FC Twente (Olanda) - Mladá Boleslav (Cehia)  2-0 / 2-0
02.08    Bnei Yehuda Tel-Aviv FC (Israel) - PAOK FC (Grecia)  0-2 /  1-4
02.08    FC Dila Gori (Georgia) - Anorthosis Famagusta FC (Cipru)  0-1 / 3-0 ( suspendat)
02.08    Videoton FC (Ungaria)  -  Gent (Belgia) 1-0 / 3-0
02.08    AIK Solna (Suedia) -  Lech Poznan (Polonia)  3-0  / 0-1
02.08    Eskisehirspor (Turcia) -  Marseille (Franta)   1-1 / 0-3
02.08    Steaua Rosie Belgrad  (Serbia) - AC Omonia (Cipru)  0-0/ 0-0/ 0-0 (prel)/ 6-5 (lov)
02.08    FK Sarajevo (Bosnia si Hertegovina) - FK Zeta (Muntenegru)   2-1 / 0-1
02.08    Admira Wacker  (Austria) - Sparta Praga (Cehia)  0-2 / 2-2
02.08    Kalmar FF (Suedia) -  Young Boys (Elvetia ) 1-0 / 0-3
02.08    Dundee United FC (Scotia) - FC Dinamo Moscova (Rusia)  2-2/ 0-5
02.08    FC Arsenal Kyiv (Ucraina) - ND Mura 05 (Slovenia)   3-0 / 2-0
02.08    KuPS Kuopio - Bursaspor (Turcia)  1-0 / 0-6
02.08    FC Steaua Bucuresti (Romania) - Spartak Trnava ( Slovacia)  0-1/ 3-0
02.08    FC Gomel (Belarus) -Liverpool FC (Anglia)  0-1 / 0-3
02.08    Ried (Austria) - Legia Varsovia (Polonia)  2-1 / 1-3
02.08    Saint Patricks Athletic FC (Irlanda) - Hannover 96 (Germania)  0-3 / 0-2
02.08    Servette FC (Elvetia) - Rosenborg BK (Norvegia)  1-1 / 0-0
02.08    Athletic Club Bilbao (Spania) - NK Slaven Belupo (Croatia)  3-1 / 1-2


Turul 2 preliminar Europa League 2012-2013:


19.07     Rapid Bucuresti - MyPa Myllykoski    3-1 / 2-0  
19.07     Ruch Chorzow - FK Metalurg Skopje   3-1 / 3-0            
19.07     AIK Stockholm - FH Hafnarfjordur        1-1 / 1-0        
19.07     Apoel Nicosia  - FK Senica   2-0  / 1-0           
19.07     Slovan Bratislava - Videoton FC    1-1 / 0-0           
19.07     Differdange FC 03  - KAA Gent     0-1  / 2-3        
19.07     NK Olimpija Ljubljana - Tromso IL     0-0 / 0-0 / 0-1 (prel)        
19.07     NK Osijek - Kalmar FF      1-3  / 0-3        
19.07     Rosenborg  - Ordabasy Shymkent     2-2  / 2-1        
19.07     AGF Aarhus - FC Dila Gori      1-2 / 1-3      
19.07     Slaven Belupo - FC Portadown     6-0  / 4-2    
19.07     Liepajas Metalurgs -  Legia Varsovia      2-2 / 1-5        
19.07     FC Anzhi Makhachkala -  Honved Budapesta      1-0  / 4-0 
19.07     Twente Enschede - FC Inter Turku        1-1  / 0-5      
19.07     Levski Sofia - FK Sarajevo          1-0  / 1-3    
19.07     Servette Geneva  - Gandzasar Kapan      2-0  / 3-1        
19.07     NK Siroki Brijeg - Saint Patricks Athletic      1-1 / 1-1 / 1-2 (prel)          
19.07     Tallinna FC Levadia - Anorthosis Famagusta       1-3  / 0-3        
19.07     KF Tirana - Aalesunds          1-1 / 0-5    
19.07     FC Metalurg Donetsk - FK Celik Niksic      7-0 / 2-4         
19.07     FC Spartak Trnava - Sligo Rovers  3-1 / 1-1     
19.07     Maccabi Netanya - Kuopio PS     1-2  / 1-0         
19.07     FC Dacia Chisinau - IF Elfsborg    1-0  / 0-2          
19.07     FC Shakhter Soligorsk - SV Josko Ried       1-1 / 0-0        
19.07     BSC Young Boys  - FC Zimbru Chisinau    1-0 / 0-1 / 2-5 (lov)          
19.07     Khazar Lenkoran - Lech Poznan      1-1 / 0-1         
19.07     Mlada Boleslav - Thor Akureyri      3-0  / 1-0       
19.07     Bnei Yehuda Tel Aviv - Shirak Gyumri     2-0   / 1-0        
19.07     Inter Baku - Asteras Tripolis          1-1  / 1-1 / 1-1 / 3-5 (lov) 
19.07     FK Vojvodina - FK Suduva Marijampole    1-1  /  4-0        
19.07     FK Renova - FC Gomel       0-2  / 1-0    
19.07     FC Naftan Novopolotsk - Steaua Rosie Belgrad     3-4 / 3-3          
19.07     Metallurg Rustavi  - FC Viktoria Plzen  1-3 / 0-2           
19.07     FC Milsami-Ursidos - FC Aktobe     4-2  / 0-3         
19.07     Eskisehirspor - FC St Johnstone     2-0  / 1-1         
19.07     JJK Jyvaskyla - FK Zeta Golubovci    3-2 / 0-1          
19.07     NK Mura - CSKA Sofia     0-0  / 1-1         
19.07     Lokomotiv Plovdiv - Vitesse Arnhem   4-4  / 1-3           
19.07     VMFD Zalgiris - Admira Wacker       1-1 / 1-5      
19.07     HNK Hajduk Split - Skonto Riga     2-0  / 0-1


Primul tur preliminar Europa League 2012-2013:
  
03.07     Vikingur Gota - FC Gomel     0-6  /   0-4    
03.07     Shkendija 79 Tetovo - FC Portadown     0-0  /   1-2    
05.07     Khazar Lenkoran - JK Nomme Kalju     2-2  /   2-0    
05.07     Narva JK Trans - Inter Baku     0-5   /  0-2    
05.07     FK Renova - AC Libertas     4-0  /   4-0    
05.07     Kuopio PS - Llanelli AFC     2-1  /   1-1    
05.07     FK Jagodina - Ordabasy Shymkent     0-1  /   0-0    
05.07     Tallinna FC Levadia - FK Siauliai     1-0  /   1-2    
05.07     FK Rudar Pljevlja - Shirak Gyumri      0-1  /    1-1    
05.07     IF Elfsborg - Floriana      8-0   /  4-0    
05.07     Pyunik Yerevan  - FK Zeta Golubovci     0-3  /   2-1    
05.07     JJK Jyvaskyla - Stabaek F    2-0   /  2-3    
05.07     FK Baku - NK Mura     0-0  /   0-2    
05.07     FK Suduva Marijampole - FC Daugava     0-1  /   3-2    
05.07     FC Dacia Chisinau - NK Mik Cm Celje     1-0  /   1-0    
05.07     Differdange FC 03 - NSI Runavik     3-0   /  3-0    
05.07     KF Tirana - CS Grevenmacher     2-0  /   0-0    
05.07     FC Torpedo 2008 Kutaisi - FC Aktobe     1-1  /   0-1    
05.07     Birkirkara FC - Metalurg Skopje     2-2  /   0-0    
05.07     FC Santa Coloma - NK Osijek     0-1  /   1-3        
05.07     FK Sarajevo - Hibernians FC     5-2   /  4-4    
05.07     Twente Enschede - UE Santa Coloma     6-0   /  3-0    
05.07     NK Olimpija Ljubljana - Jeunesse Esch     3-0  /   3-0    
05.07     KKS Lech Poznan - FC Zhetysu     2-0   /  1-1    
05.07     Eb/Streymur - Gandzasar Kapan      3-1 /    0-2    
05.07     MTK Hungaria Budapesta - FK Senica     1-1 /    1-2    
05.07     SP La Fiorita - SK Liepajas Metalurgs     0-2  /   0-4    
05.07     Newi Cefn Druid - MyPa Myllykoski     0-0   /  0-5    
05.07     Flamurtari Vlore - Honved  Budapesta    0-1  /   0-2    
05.07     KS Teuta Durres - Metallurg Rustavi     0-3   /  1-6    
05.07     Bangor City - FC Zimbru Chisinau     0-0   /  1-2        
05.07     Saint Patricks Athletic  - IBV Vestmannaeyjar     1-0  /   0-1/1-2 (prel)    
05.07     Cliftonville FC - Kalmar FF     1-0  /   0-4    
05.07     Bohemians Dublin FC - Thor Akureyri     0-0   /  1-5    
05.07     Crusaders Belfast - Rosenborg BK     0-3  /   0-1    
05.07     FC Borac Banja Luka - FK Celik Niksic     2-2   /  1-1    
05.07     FH Hafnarfjordur - Usv Eschen-Mauren     2-1   /  1-0
 


Finala 2012 - Bucuresti

09.05     Atletico Madrid - Athletic Bilbao 3-0


Semifinale


26.04    Sporting Lisabona - Athletic Bilbao  2-1 / 1-3              
26.04     Atletico Madrid - Valencia                  4-2 / 1-0                      

Sferturi de finala

29.03     Sporting Lisabona - Metalist Kharkiv  2-1/ 1-1
29.03     FC Schalke 04 - Athletic Bilbao          2-4 /2-2
29.03     Atletico Madrid - Hannover 96            2-1/ 2-1
29.03     AZ Alkmaar - Valencia                          2-1 / 0-4

Optimi :


Manchester United - Athletic Bilbao     2-3  / 1-2
Standard Liege - Hannover 96     2-2  / 0-4            
Valencia  - PSV Eindhoven    4-2   / 1-1         
Sporting Lisabona - Manchester City   1-0   / 3-2          
FC Twente  - FC Schalke 04  1-0   / 1-4          
Atletico Madrid - Besiktas Istanbul   3-1  / 3-0           
AZ Alkmaar - Udinese    2-0  / 1-2           
Metalist Kharkiv - Olympiakos    0-1 / 2-1



1/16

14.02     FC Rubin Kazan - Olympiacos Piraus      0-1/ 0-1
14.02     Sporting Braga - Besiktas Istanbul           0-2/ 1-0
16.02     Steaua Bucuresti - FC Twente                    0-1/ 0-1
16.02     Ajax Amsterdam - Manchester United      0-2 / 1-2          
16.02     Wisla Cracovia - Standard Liege               1-1/ 0-0            
16.02     Lokomotiv Moscova - Athletic Bilbao        2-1 / 0-1             
16.02     FC Porto - Manchester City                        1-2 / 0-4
16.02     Legia Varsovia - Sporting Lisabona          2-2/ 0-1      
16.02     Lazio Roma - Atletico Madrid                    1-3 / 0-1           
16.02     Udinese -  PAOK Thessaloniki                   0-0 / 3-0         
16.02     Trabzonspor - PSV Eindhoven                   1-2 / 1-4           
16.02     Salzburg - Metalist Kharkiv                        0-4/ 1-4          
16.02     AZ Alkmaar - Anderlecht                             1-0 / 1-0          
16.02     FC Viktoria Plzen - FC Schalke 04             1-1 / 1-1/  1-3 (prel)         
16.02     Hannover 96 - Club Brugge                        2-1/ 1-0            
16.02     Stoke City - Valencia                                    0-1/ 0-1   


Clasament Europa League Grupa A
GRUPA A
J
GM
GP
PCT
PAOK
6
10
6
12
Rubin Kazan
6
11
5
11
Tottenham
6
9
4
10
Shamrock  Rovers
6
4
19
0

Program meciuri:


   Etapa 1

15.09 20:00     PAOK - Tottenham                            0-0           
15.09 20:00     Shamrock Rovers - Rubin Kazan  0-3 
        
    Etapa 2    

29.09 19:00     Rubin Kazan - PAOK                    2-2         
29.09 21:00     Tottenham - Shamrock Rovers   3-1   
     
    Etapa 3    

20.10 22:00     Tottenham - Rubin Kazan    1-0         
20.10 22:00     PAOK - Shamrock Rovers    2-1
        
    Etapa 4    

03.11 18:00     Rubin Kazan - Tottenham    1-0        
03.11 20:00     Shamrock Rovers - PAOK   1-3  
      
    Etapa 5    

30.11 19:00     Rubin Kazan - Shamrock Rovers    4-1        
30.11 21:00     Tottenham - PAOK                              1-2   
   

    Etapa 6    

15.12 20:00     PAOK - Rubin Kazan 1-1           
15.12 20:00     Shamrock Rovers - Tottenham 0-4


Clasament Europa League Grupa B
GRUPA B
J
GM
GP
PCT
Standard Liege
6
9
1
14
Hannover
6
9
7
11
FC Copenhaga
6
5
9
5
Vorskla Poltava
6
4
10
2

Program meciuri:

  Etapa 1    

15.09 20:00     Hannover - Standard Liege 0-0           
15.09 20:00     FC Copenhaga - Vorskla Poltava 1-0   
       
    Etapa 2    

29.09 22:00     Vorskla Poltava - Hannover     1-2       
29.09 22:00     Standard Liege - FC Copenhaga   3-0  
      
    Etapa 3    

20.10 22:00     Standard Liege - Vorskla Poltava    0-0        
20.10 22:00     Hannover - FC Copenhaga    2-2   
    
    Etapa 4   

03.11 20:00     Vorskla Poltava - Standard Liege   1-3         
03.11 20:00     FC Copenhaga - Hannover    1-2   
    
    Etapa 5    

30.11 22:00     Standard Liege - Hannover      2-0      
30.11 22:00     Vorskla Poltava - FC Copenhaga  1-1
          
    Etapa 6    

15.12 20:00     Hannover - Vorskla Poltava   3-1         
15.12 20:00     FC Copenhaga - Standard Liege 0-1


Clasament Europa League Grupa C
GRUPA C
J
GM
GP
PCT
PSV
6
13
5
16
Legia Varsovia
6
7
9
9
Hapoel Tel Aviv
6
10
9
7
Rapid Bucuresti
6
5
12
3


Program meciuri:

    Etapa 1    

15.09 20:00     Hapoel Tel Aviv - Rapid Bucuresti  0-1          
15.09 20:00     PSV Eindhoven - Legia Varsovia 1-0      
     
    Etapa 2    

29.09 22:00    Legia Varsovia - Hapoel Tel Aviv   3-2         
29.09 22:00    Rapid Bucuresti - PSV Eindhoven  1-3 
        
    Etapa 3    

20.10 22:00    Rapid Bucuresti - Legia Varsovia 0-1           
20.10 22:00    Hapoel Tel Aviv - PSV Eindhoven   0-1    
    
    Etapa 4   

03.11 20:00     Legia Varsovia - Rapid Bucuresti   3-1         
03.11 20:00     PSV Eindhoven - Hapoel Tel Aviv     3-3  
    
    Etapa 5    

30.11 22:00    Rapid Bucuresti - Hapoel Tel Aviv    1-3        
30.11 22:00    Legia Varsovia - PSV Eindhoven   0-3     
   

    Etapa 6  

15.12 20:00     PSV Eindhoven - Rapid Bucuresti  2-1          
15.12 20:00     Hapoel Tel Aviv - Legia Varsovia 2-0


Clasament Europa League Grupa D
GRUPA D
J
GM
GP
PCT
Sporting
6
8
4
12
Lazio
6
7
5
9
FC Vaslui 
6
5
8
6
Zurich
6
5
8
5


Program meciuri:

    Etapa 1    

15.09 20:00     Zurich - Sporting Lisabona 0-2           
15.09 20:00     Lazio - FC Vaslui  2-2 
        
    Etapa 2    

29.09 22:00     FC Vaslui - Zurich   2-2         
29.09 22:00     Sporting Lisabona - Lazio    2-1
        
    Etapa 3    

20.10 22:00     Sporting Lisabona - FC Vaslui  2-0          
20.10 22:00     Zurich - Lazio   1-1
         
    Etapa 4   

03.11 20:00     FC Vaslui - Sporting Lisabona    1-0        
03.11 20:00     Lazio - Zurich   1-0
         
    Etapa 5    

01.12 22:00     Sporting Lisabona - Zurich  2-0          
01.12 22:00     FC Vaslui - Lazio  0-0  
       
    Etapa 6    

14.12 20:00     Zurich - FC Vaslui    2-0        
14.12 20:00     Lazio - Sporting Lisabona 2-0


Clasament Europa League Grupa E
GRUPA E
J
GM
GP
PCT
Besiktas
6
13
7
12
Stoke
6
10
7
11
Dinamo Kiev
6
7
7
7
Maccabi Tel-Aviv      
6
8
17
2

Program meciuri:

   Etapa 1    

15.09 20:00     Dinamo Kiev - Stoke 1-1           
15.09 20:00     Besiktas - Maccabi Tel-Aviv  5-1    
     
    Etapa 2    

29.09 22:00     Maccabi Tel-Aviv - Dinamo Kiev     1-1       
29.09 22:00     Stoke - Besiktas    2-1
        
    Etapa 3    

20.10 22:00     Stoke - Maccabi Tel-Aviv   3-0         
20.10 22:00     Dinamo Kiev - Besiktas   1-0
         
    Etapa 4    

03.11 20:00     Maccabi Tel-Aviv - Stoke   1-2         
03.11 20:00     Besiktas - Dinamo Kiev   1-0
        
    Etapa 5    

01.12 22:00     Stoke - Dinamo Kiev  1-1          
01.12 22:00     Maccabi Tel-Aviv - Besiktas 2-3   
       
    Etapa 6    

14.12 20:00     Dinamo Kiev - Maccabi Tel-Aviv      3-3      
14.12 20:00     Besiktas - Stoke 3-1


Clasament Europa League Grupa F
GRUPA F
J
GM
GP
PCT
Bilbao       
6
11
8
13
Salzburg
6
11
8
10
PSG
6
8
7
10
Slovan Bratislava
6
4
11
1

Program meciuri:

   Etapa 1    

15.09 20:00     Slovan Bratislava - Atletico Bilbao  1-2          
15.09 20:00     PSG - Salzburg 3-1   
       
    Etapa 2    

29.09 22:00     Salzburg - Slovan Bratislava    3-0        
29.09 22:00     Atletico Bilbao - PSG   2-0
         
    Etapa 3  

20.10 22:00     Atletico Bilbao - Salzburg    2-2        
20.10 22:00     Slovan Bratislava - PSG   0-0
        
    Etapa 4    

03.11 20:00     Salzburg - Atletico Bilbao    0-1        
03.11 20:00     PSG - Slovan Bratislava    1-0
        
    Etapa 5    

01.12 22:00     Atletico Bilbao - Slovan Bratislava  2-1          
01.12 22:00     Salzburg - PSG  2-0        
 
    Etapa 6    

14.12 20:00     Slovan Bratislava - Salzburg    2-3        
14.12 20:00     PSG - Atletico Bilbao 4-2


Clasament Europa League Grupa G
GRUPA G
J
GM
GP
PCT
Metalist Kharkiv
6
15
6
14
AZ
6
10
7
8
Austria Viena
6
10
11
8
Malmo  FF       
6
4
15
1


Program meciuri:

  Etapa 1    

15.09 22:00     AZ Alkmaar - Malmo FF  4-1          
15.09 22:00     Austria Viena - Metalist Kharkiv  1-2
        
    Etapa 2    

29.09 19:00     Metalist Kharkiv - AZ Alkmaar   1-1         
29.09 19:00     Malmo FF - Austria Viena    1-2
        
    Etapa 3    

20.10 19:00     Malmo FF - Metalist Kharkiv   1-4         
20.10 19:00     AZ Alkmaar - Austria Viena    2-2
        
    Etapa 4    

03.11 22:00     Metalist Kharkiv - Malmo FF     3-1       
03.11 22:00     Austria Viena - AZ Alkmaar  2-2   
      
    Etapa 5    

30.11 19:00     Malmo FF - AZ Alkmaar     0-0       
30.11 19:00     Metalist Kharkiv - Austria Viena     4-1
       
    Etapa 6    

15.12 22:00     AZ Alkmaar - Metalist Kharkiv  1-1          
15.12 22:00     Austria Viena - Malmo FF 2-0


Clasament Europa League Grupa H
GRUPA H
J
GM
GP
PCT
Club Brugge
6
12
9
11
Braga
6
12
6
11
Birmingham
6
8
8
10
Maribor
6
6
15
1


Program meciuri:

    Etapa 1    

15.09 22:00     Club Brugge - Maribor 2-0           
15.09 22:00     Birmingham - Sporting Braga 1-3    
      
    Etapa 2    

29.09 20:00     Sporting Braga - Club Brugge    1-2        
29.09 20:00     Maribor - Birmingham    1-2
       
    Etapa 3    

20.10 20:00     Maribor - Sporting Braga    1-1        
20.10 20:00     Club Brugge - Birmingham    1-2
        
    Etapa 4    

03.11 22:00     Sporting Braga - Maribor   5-1         
03.11 22:00     Birmingham - Club Brugge    2-2
        
    Etapa 5    

30.11 20:00     Maribor - Club Brugge   3-4         
30.11 20:00     Sporting Braga - Birmingham   1-0
         
    Etapa 6    

15.12 22:00     Club Brugge - Sporting Braga  1-1          
15.12 22:00     Birmingham - Maribor 1-0


Clasament Europa League Grupa I
GRUPA I
J
GM
GP
PCT
Atletico Madrid
6
11
4
13
Udinese
6
6
7
9
Celtic
6
6
7
6
Rennes
6
5
10
3

Program meciuri:

    Etapa 1    

15.09 21:00     Udinese - Rennes 2-1                                 
15.09 21:00     Atletico Madrid - Celtic  2-0       
  
    Etapa 2    

29.09 20:00     Rennes - Atletico Madrid  1-1              
29.09 20:00     Celtic - Udinese    1-1      
     
    Etapa 3    

20.10 20:00     Udinese - Atletico Madrid      2-0          
20.10 20:00     Rennes - Celtic   1-1   
         
    Etapa 4    

03.11 21:00     Atletico Madrid - Udinese   4-0             
03.11 21:00     Celtic - Rennes  3-1
              
    Etapa 5    

30.11 20:00     Rennes - Udinese   0-0             
30.11 21:00     Celtic - Atletico Madrid     0-1
          
    Etapa 6    

15.12 21:00     Atletico Madrid - Rennes  3-1              
15.12 21:00     Udinese - Celtic 1-1

FC Sion, a fost data afara din Europa League, în locul sau fiind trecuta Celtic Glasgow, dupa ce gruparea scotiana a facut plingere la UEFA pentru ca elvetienii ar fi folosit cinci jucatori ineligibili în meciurile din play-off-ul competitiei.

Elvetienii aveau interdictie la transferuri, asemeni celor de la FC Vaslui, dar nu au tinut cont de avertismente  si au inclus pe foaia de joc pentru meciul cu Celtic nu mai putin de cinci jucatori abia sositi la echipa , Pascal Feindouno, Gabri, Mario Mutsch, Jose Goncalves si Billy Ketkeophomphone. Feindouno a înscris doua dintre cele trei goluri reusite de elvetieni ,  3-1 în dubla mansa cu Celtic Glasgow.


Clasament Europa League Grupa J
GRUPA J
J
GM
GP
PCT
Schalke 04
6
13
2
14
Steaua
6
9
11
8
Maccabi Haifa
6
10
12
6
AEK Larnaca
6
4
11
5


Program meciuri:

   Etapa 1    

15.09 21:00     Haifa - AEK Larnaca  1-0          
15.09 21:00     Steaua Bucuresti - Schalke 04  0-0   
      
    Etapa 2    

29.09 20:00     Schalke 04 - Haifa    3-1        
29.09 20:00     AEK Larnaca - Steaua Bucuresti    1-1
        
    Etapa 3    

20.10 20:00     AEK Larnaca - Schalke 04  0-5          
20.10 20:00     Haifa - Steaua Bucuresti  5-0   
       
    Etapa 4    

03.11 21:00     Schalke 04 - AEK Larnaca   0-0         
03.11 21:00     Steaua Bucuresti - Haifa    4-2 
      
    Etapa 5    

01.12 20:00     AEK Larnaca - Haifa 2-1           
01.12 20:00     Schalke 04 - Steaua Bucuresti  2-1     
    
    Etapa 6    

14.12 21:00     Haifa - Schalke 04 0-3           
14.12 21:00     Steaua Bucuresti - AEK Larnaca 3-1


Clasament Europa League Grupa K
GRUPA K
J
GM
GP
PCT
Twente
6
14
7
13
Wisla Cracovia
6
8
13
9
Fulham
6
9
6
8
Odense
6
9
14
4

Program meciuri 

    Etapa 1    

15.09 21:00     Wisla Cracovia - Odense 1-3            
15.09 21:00     Fulham - Twente  1-1      
   
    Etapa 2    

29.09 20:00     Twente - Wisla Cracovia    4-1        
29.09 20:00     Odense - Fulham   0-2     
   
    Etapa 3    

20.10 20:00     Odense - Twente  1-4          
20.10 20:00     Wisla Cracovia - Fulham  1-0
           
    Etapa4     

03.11 21:00     Twente - Odense    3-2        
03.11 21:00     Fulham - Wisla Cracovia    4-1
        
    Etapa 5    

01.12 20:00     Odense - Wisla Cracovia 1-2           
01.12 20:00     Twente - Fulham 1-0    
     
    Etapa6     

14.12 21:00     Wisla Cracovia - Twente 2-1           
14.12 21:00     Fulham - Odense 2-2

 
GRUPA L
J
GM
GP
PCT
Anderlecht
6
18
5
18
Lokomotiv
6
14
11
12
AEK Atena 
6
8
15
3
Strum Graz    
6
5
14
3

Program meciuri:

  Etapa 1   

15.09 22:00     Sturm Graz - Lokomotiv Moscova 1-2           
15.09 22:00     Anderlecht - AEK Atena  4-1    
     
    Etapa 2    

29.09 19:00     Lokomotiv Moscova - Anderlecht  0-2          
29.09 20:00     AEK Atena - Sturm Graz    1-2   
    
    Etapa 3    

20.10 19:00     Lokomotiv Moscova - AEK Atena    3-1        
20.10 20:00     Sturm Graz - Anderlecht    0-2  
     
    Etapa 4    

03.11 22:00     AEK Atena - Lokomotiv Moscova    1-3        
03.11 22:00     Anderlecht - Sturm Graz     3-0 
     
    Etapa 5  

01.12 19:00     Lokomotiv Moscova - Sturm Graz   3-1         
01.12 20:00     AEK Atena - Anderlecht  1-2   
      
    Etapa 6   

14.12 22:00     Sturm Graz - AEK Atena 1-3           
14.12 22:00     Anderlecht - Lokomotiv Moscova 5-3


Play - off

18.08     FC Lokomotiv Moscova - FC Spartak Trnava     2-0   /  1-1    
18.08     Legia Warszawa - FC Spartak Moscova     2-2   /  3-2    
18.08     FK Ekranas - Hapoel Tel Aviv     1-0  /   0-4    
18.08     FC Vaslui - Sparta Praga     2-0  /   0-1      
18.08     FC Zestafoni - Club Brugge     3-3   /  0-2       
18.08     HJK Helsinki - FC Schalke 04     2-0   /  1-6        
18.08     Liteks Lovetch - FC Dinamo Kiev     1-2  /   0-1        
18.08     Vorskla Poltava - Dinamo Bucuresti     2-1   /  3-2      
18.08     Austria Viena - CS Gaz Metan Medias     3-1   /  0-1        
18.08     AC Omonia Nicosia - RB Salzburg     2-1  /   0-1       
18.08     Aalesunds FK - AZ Alkmaar     2-1   /  0-6           
18.08     Steaua Bucuresti - CSKA Sofia     2-0   /  1-1        
18.08     Maccabi Tel Aviv - Panathinaikos Atena     3-0  /   1-2       
18.08     FC Thun - Stoke City     0-1   /  1-4       
18.08     FC PAOK Thessaloniki - Karpaty Lviv     2-0   /  1-1       
18.08     WKS Slask Wroclaw - Rapid Bucuresti     1-3   /  1-1        
18.08     FC Nordsjalland - Sporting Lisabona     0-0   /  1-2    
18.08     Besiktas Istanbul - FC Alaniya Vladikavkaz     3-0   /  0-2    
18.08     Bursaspor - RSC Anderlecht     1-2  /   2-2        
18.08     Standard Liege - Helsingborgs IF     1-0  /   3-1        
18.08     Steaua Rosie  -  Rennes     1-2     0-4        
18.08     Fulham FC - Dnipro Dnipropetro     3-0  /   0-1        
18.08     Metalist Kharkiv - Sochaux      0-0   /  4-0        
18.08     Hannover 96 - FC Sevilla      2-1     1-1        
18.08     AEK Atena - FC Dinamo Tbilisi     1-0   /  0-1 / 1-1 (prel)        
18.08     Slovan Bratislava - AS Roma     1-0  /   1-1        
18.08     Differdange FC 03 - Paris St Germain     0-4   /  0-2    
18.08     Shamrock Rovers FC - Partizan Belgrad     1-1   /  1-1 / 2-1 (prel)        
18.08     NK Maribor - Glasgow Rangers     2-1  /   1-1        
18.08     Rosenborg BK - AEK Larnaca      0-0  /   1-2    
18.08     Heart of Midlothian - Tottenham Hotspur     0-5  /   0-0       
18.08     CD Nacional - Birmingham City     0-0   /  0-3       
18.08     Athletic Bilbao - Trabzonspor ( Liga Campionilor)    0-0                
18.08     Lazio Roma - FK Rabotnicki Skopje     6-0  /   3-1        
18.08     SV Josko Ried - PSV Eindhoven     0-0  /   0-5        
18.08     Celtic Glasgow - FC Sion     0-0  /   1-3    
18.08     Atletico Madrid - V. Guimaraes     2-0   /  4-0        
18.08     Sporting Braga - Young Boys Bern     0-0  /   2-2


Turul 3 preliminar


26.07     Bnei Yehuda Tel Aviv - Helsingborg   1-0  / 0-3
28.07     Dinamo Bucuresti - NK Varteks Varazdin   2-2 / 2-1
28.07    
Mainz 05 - CS Gaz Metan Medias       1-1  / 1-1 / 1-1 / 3-4 (lov)
28.07     WKS Slask Wroclaw - Lokomotive Sofia   0-0  / 0-0 / 0-0 / 4-3 (lov)           
28.07     AEK Larnaca  - FK Mlada Boleslav    3-0  /2-2          
28.07     FK Ventspils - Steaua Rosie  1-2 /0-7             
28.07     Karpaty Lviv - Saint Patricks  2-0  / 2-0           
28.07     NK Olimpija Ljubljana -  Austria Viena     1-1  / 2-3         
28.07     Anorthosis Famagusta  - FK Rabotnicki Skopje  0-2  / 2-1            
28.07     Sparta Praga - FK Sarajevo    5-0   /  2-0         
28.07     Salzburg - FK Senica    1-0   /3-0      
28.07     Aalesunds FK - IF Elfsborg  4-0  /1-1            
28.07     Hapoel Tel Aviv - FC Vaduz   4-0    / 1-2         
28.07     AC Omonia Nicosia - ADO Den Haag  3-0   / 0-1            
28.07     Young Boys Berna - KVC Westerlo      3-1   / 2-0        
28.07     Bursaspor - FC Gomel  2-1 / 3-1              
28.07     Levski Sofia - FC Spartak Trnava    2-1  /  1-2 / 1-2 / 4-5 (lov)        
28.07     Gaziantepspor - Legia Warszawa  0-1  /0-0           
28.07     AZ Alkmaar - Jablonec   2-0  / 1-1           
28.07     Differdange FC 03 - AS Olympiakos Volou 1937  0-3  / 0-3          
28.07     Club Brugge - FK Karabakh   4-1  / 0-1           
28.07     FK Zeljeznicar - Maccabi Tel Aviv    0-2   / 0-6         
28.07     Valerenga - FC PAOK Thessaloniki 0-2 / 0-3              
28.07     Vorskla Poltava - Sligo Rovers   0-0  / 2-0            
28.07     FC Alaniya  - FC Aktobe    1-1  / 1-1 / 1-1 / 4-2 (lov)          
28.07     Nacional - Hacken  3-0  / 1-2            
28.07     US Palermo - FC Thun   2-2 / 1-1            
28.07     FC Olimpi Rustavi -  Rennes   2-5   / 2-0          
28.07     Paks - Hearts   1-1 / 1-4            
28.07     RNK Split - Fulham   0-0  / 0-2            
28.07     Stoke City -  Hajduk Split 1-0    / 0-1            
28.07     FC Midtjylland - Vitoria SC     0-0   / 2-1        
28.07     Atletico Madrid - Stromsgodset   2-1  / 2-0            
28.07     Ried - Brondby IF 2-0  / 2-4            
28.07     KR Reykjavik - FC Dinamo Tbilisi 1-4 / 0-2


Turul 2 calificari 2011-2012

14.07     Kuopio PS - CS Gaz Metan Medias     1-0  / 0-2          
14.07     Rudar Pljevlja - Austria Viena  0-3  / 0-2             
14.07     TPS Turku - Westerlo     0-1 / 0-0
14.07     Shakhter Karagandy - Saint Patricks    2-1  / 0-2           
14.07     Olimpi Rustavi - FC Irtysh Pavlodar    1-1  / 2-0          
14.07     WKS Slask Wroclaw - Dundee United      1-0  / 2-3         
14.07     Rad Belgrade - AS Olympiakos Volou 1937   0-1 /1-1            
14.07     Flamurtari Vlore - Jablonec    0-2   / 1-5         
14.07     FC Iskra Stali Ribnita - Varteks Varazdin           1-1 / 1-3    
14.07     Tauras - ADO Den Haag          2-3    / 0-2
14.07     Sant Julia - Bnei Yehuda Tel Aviv      0-2   / 0-2       
14.07     Anorthosis Famagusta  - FC Gagra     3-0  / 0-2         
14.07     Ferencvaros - Aalesunds      2-1 / 1-2 / 1-3 (prel)         
14.07     FC Shakhter Soligorsk - Ventspils     0-1 / 2-3          
14.07     Valerenga  - Mika FC     1-0   / 1-0         
14.07     BK Hacken - FC Honka      1-0   / 2-0       
14.07     Orebro - Sarajevo      0-0  / 0-2        
14.07     FC Minsk - Gaziantepspor      1-1  / 1-4         
14.07     Maccabi Tel Aviv - Khazar Lenkoran      3-1   / 0-0       
14.07     Floriana FC - AEK Larnaca    0-8  / 0-1           
14.07     Llanelli  - FC Dinamo Tbilisi      2-1  / 0-5        
14.07     Olimpija Ljubljana - Bohemians Dublin    2-0  / 1-1         
14.07     The New Saints  - FC Midtjylland      1-3   / 2-5       
14.07     FC Vaduz - Vojvodina     0-2  / 3-1         
14.07     Suduva Marijampole - IF Elfsborg    1-1   / 0-3         
14.07     KF Tirana - FC Spartak Trnava  0-0  / 1-3            
14.07     Differdange FC 03 - Tallinna FC Levadia      0-0  / 1-0        
14.07     Eb/Streymur - Karabakh      1-1  / 0-0        
14.07     Paks - Tromso    1-1  / 3-0      
14.07     Kecskemeti  - FC Aktobe   1-1   / 0-0           
14.07     SK Liepajas Metalurgs - RB Salzburg   1-4 / 0-0            
14.07     Zeljeznicar - FC Sheriff Tiraspol     1-0    / 0-0        
14.07     Vllaznia - FC Thun      0-0    / 1-2      
14.07     FC Glentoran Belfast - Vorskla Poltava   0-2/ 0-3             
14.07     Domzale - RNK Split     1-2    / 1-3       
14.07     AC Juvenes/Dogana - Rabotnicki Skopje    0- 1  / 0-3         
14.07     Crusaders Belfast - Fulham    1-3   / 0-4      
14.07     Metalurg Skopje - Lokomotiv Sofia   0-0   / 2-3          
14.07     FH Hafnarfjordur - Nacional    1-1  / 0-2          
14.07     KR Reykjavik - MSK Zilina     3-0  / 0-2 


Turul 1 calificari 2011-2012

30.06     Dinamo Tbilisi - Milsami  2-0  / 3-1            
30.06     The New Saints - Cliftonville     1-1 / 1-0            
30.06     Varteks Varazdin - Lusitanos   5-1 /  1-0             
30.06     IF Elfsborg - CS Fola Esch     4-0   / 1-1                     
30.06     Birkirkara - KF Vllaznia      0-1 / 1-1                      
30.06     Koper - Shakhter Karagandy    1-1   / 1-2          
30.06     Fulham - NSI Runavik    3-0  / 0-0                      
30.06     Siroki Brijeg - Olimpija Ljubljana     0-0  / 0-3      
30.06     IBV Vestmannaeyjar - Saint Patricks   1-0  / 0-2             
30.06     Ferencvaros  - Ulisses Yerevan  3-0  / 2-0             
30.06     Spartak Trnava - Zeta Golubovci    3-0    / 1-2      
30.06     Banants Yerevan - Olimpi Rustavi  2-1  / 1-1        
30.06     Buducnost - Flamurtari Vlore   1-3    / 2-1          
30.06     Narva JK Trans - Rabotnicki Skopje  1-4   / 0-3       
30.06     Honka - JK Nomme Kalju    0-0  / 2-0                     
30.06     Un Kaerjeng 97  - BK Hacken  1-1 / 1-5                
30.06     Renova - Glentoran Belfast    2-1 /   1-2 / 3-5         
30.06     Aalesunds - Neath Athletic    4-1  / 2-0        
30.06     Jagiellonia Bialystok - Irtysh Pavlodar    1-0  / 0-2       
30.06     Banga Gargzdai - Karabakh     0-4 / 0-3           
30.06     Daugava - Tromso      0-5   / 1-2                      
30.06     Azal P Baku  - FC Minsk  1-1   /  1-2       
30.06     UE Santa Coloma  - Paks 0-1  /  0-4          
30.06     IF Fuglajordur - KR Reykjavik    1-3  / 1-5           
30.06     Rad Belgrad - Tre Penne  6-0 / 1-3
 


 

Finala 2010-2011
18.05 Sporting Braga- FC Porto 0-1


Semifinale Liga Europa
05.05     FC Porto - Villarreal                              5-1  / 2-3                                 
05.05     Benfica Lisabona - Sporting Braga  2-1 / 0-1


Sferturi de finala

07.04  FC Porto - FC Spartak Moscova         5-1 / 5-2
07.04  Benfica Lisabona - PSV Eindhoven  4-1 / 2-2
07.04  Villarreal - FC Twente                          5-1 / 3-1
07.04  Dinamo Kiev - Braga                            1-1 / 0-0

 

10 martie 2011 de la ora 20,00

Cska Moscova -FC Porto0-1 / 1-2
PSV Eindhoven- Glasgow Rengers 0-0 / 1-0
Bayer Leverkusen -Villareal 2-3 / 1-2
Sporting Braga - Liverpool 1-0  /0-0
 

10 martie 2011 de la ora 22,00

Benfica Lisabona- PSG 2-1 / 1-1
Dinamo Kiev- Mancester City 2-0 /0-1
Twente - Zenit St Petersbourg 3-0 / 0-2
Ajax Amsterdam -Spartak Moscova 0-1 /0-3


Saisprezecimi 
Europa League 2010-2011

15.02  Aris Salonic - Man. City          0-0 / 0-3

17.02  Metalist Harkov - Leverkusen 0-4 / 0-2

17.02  BATE Borisov - PSG             2-2 / 0-0

17.02  Benfica - Stuttgart                 2-1 / 2-0

17.02  Lille - PSV                               2-2 / 1-3

17.02  Rubin Kazan - Twente          0-2 / 2-2

17.02  Sevilla - FC Porto                   1-2 / 1-0

17.02  PAOK - TSKA Moscova         0-1 / 1-1

17.02  Young Boys - Zenit                  2-1 / 1-3

17.02  Basel - Spartak Moscova     2-3 / 1-1

17.02  Besiktas - Dinamo Kiev         1-4 / 0-4

17.02  Lech Poznan - Braga              1-0 / 0-2

17.02  Anderlecht - Ajax                      0-3 / 0-2

17.02  Sparta Praga - Liverpool         0-0 / 0-1

17.02  Rangers - Sporting Lisabona 1-1 / 2-2

17.02  Napoli - Villarreal                      0-0 / 1-2
   




GRUPA A
J
GM
GP
PCT
Man City
6
11
6
11
Lech Poznan
6
11
8
11
Juventus
6
7
7
6
Salzburg
6
1
9
2

Program meciuri:

Etapa 1
16.09   Red Bull Salzburg - Man City   0-2 
16.09   Juventus - Lech Poznan   3-3  
 
Etapa 2  
30.09   Lech Poznan - Red Bull Salzburg 2-0    
30.09   Man City - Juventus  1-1   
 
Etapa 3
21.10   Man City - Lech Poznan 3-1     
21.10   Red Bull Salzburg - Juventus 1-1    
 
Etapa 4
04.11   Lech Poznan - Man City  3-1   
04.11   Juventus - Red Bull Salzburg  0-0   
 
Etapa 5
01.12   Man City - Red Bull Salzburg  3-0   
01.12   Lech Poznan - Juventus  1-1   
 
Etapa 6
16.12   Red Bull Salzburg - Lech Poznan  0-1   
16.12   Juventus - Man City  1-1
 



GRUPA B
J
GM
GP
PCT
Leverkusen
6
8
2
12
Aris Salonic
6
7
5
10
Atl. Madrid
6
9
7
8
Rosenborg
6
3
13
3

Program meciuri:

Etapa 1
16.09   Aris - At. Madrid  1-0   
16.09   Leverkusen - Rosenborg  4-0   
 
Etapa 2
30.09   Rosenborg - Aris 2-1     
30.09   At. Madrid - Leverkusen  1-1   
 
Etapa 3
21.10   At. Madrid - Rosenborg 3-0    
21.10   Aris - Leverkusen  0-0   
 
 Etapa 4
04.11   Rosenborg - At. Madrid 1-2    
04.11   Leverkusen - Aris 1-0    
 
Etapa 5
01.12   At. Madrid - Aris  2-3    
01.12   Rosenborg - Leverkusen  0-1  
 
Etapa 6
16.12   Aris - Rosenborg  2-0   
16.12   Leverkusen - At. Madrid 1-1
 



GRUPA C
J
GM
GP
PCT
Sporting
6
14
6
12
Lille
6
8
6
8
Gent
6
8
13
7
Levski Sofia
6
6
11
7


Program meciuri:

Etapa 1
16.09  Lille - Sporting Lisbon   1-2  
16.09  Levski Sofia - Gent   3-2  
 
Etapa 2
30.09  Gent - Lille 1-1    
30.09  Sporting LIsabona- Levski Sofia  5-0   
 
Etapa 3
21.10  Sporting LIsabona- Gent   5-1  
21.10  Lille - Levski Sofia  1-0   
 
Etapa 4
04.11  Gent - Sporting Lisbon 3-1    
04.11  Levski Sofia - Lille 2-2    
 
Etapa 5
01.12  Sporting LIsabona- Lille  1-0   
01.12  Gent - Levski Sofia  1-0   
 
Etapa 6
16.12  Lille - Gent  3-0   
16.12  Levski Sofia - Sporting LIsabona 1-0
 



GRUPA D
J
GM
GP
PCT
Villarreal
6
8
5
12
PAOK
6
5
3
11
Dinamo Zagreb
6
4
5
7
Club Brugge
6
4
8
3


Program meciuri:

Etapa 1
16.09   Dinamo Zagreb - Villarreal  2-0   
16.09   Club Brugge - PAOK   1-1   
 
Etapa 2
30.09   PAOK - Dinamo Zagreb   1-0  
30.09   Villarreal - Club Brugge  2-1   
 
 Etapa 3
21.10   Villarreal - PAOK  1-0    
21.10   Dinamo Zagreb - Club Brugge 0-0    
 
Etapa 4
04.11   PAOK - Villarreal 1-0     
04.11   Club Brugge - Dinamo Zagreb 0-2   
 
Etapa 5
02.12   Villarreal - Dinamo Zagreb  3-0  
02.12   PAOK - Club Brugge 1-1   
 
Etapa 6
15.12   Dinamo Zagreb - PAOK 0-1     
15.12   Club Brugge - Villarreal 1-2
 



GRUPA E
J
GM
GP
PCT
Dinamo Kiev
6
10
6
11
BATE Borisov
6
11
11
10
AZ
6
8
10
7
Sheriff Tiraspol
6
5
7
5

Program meciuri:

Etapa 1
16.09   AZ Alkmaar -  Sheriff Tiraspol   2-1  
16.09   Dinamo Kiev - BATE Borisov   2-2 
 
Etapa 2
30.09   BATE Borisov - AZ Alkmaar  4-1   
30.09   Sheriff Tiraspol - Dinamo Kiev  2-0   
 
Etapa 3
21.10   Sheriff Tiraspol - BATE Borisov  0-1   
21.10   AZ Alkmaar - Dinamo Kiev  1-2   
 
Etapa 4
04.11   BATE Borisov - Sheriff Tiraspol 3-1    
04.11   Dinamo Kiev - AZ Alkmaar  2-0   
 
Etapa 5
02.12   Sheriff Tiraspol - AZ Alkmaar 1-1    
02.12   BATE Borisov - Dinamo Kiev 1-4   
 
Etapa 6
15.12   AZ Alkmaar - BATE Borisov  3-0   
15.12   Dinamo Kiev   - Sheriff Tiraspol 0-0
 



GRUPA F
J
GM
GP
PCT
CSKA Moscova
6
18
3
16
Sparta Praga
6
12
12
9
Palermo
6
7
11
7
Laussane
6
5
16
1

Program meciuri:

Etapa 1
16.09   Sparta Praga - Palermo   3-2  
16.09   Lausanne-Sports - CSKA Moscova  0-3  
 
Etapa 2
30.09   CSKA Moscova - Sparta Praga 3-0    
30.09   Palermo - Lausanne-Sports  1-0   
 
Etapa 3
21.10   Palermo - CSKA Moscova  0-3   
21.10   Sparta Praga - Lausanne-Sports 3-3    
 
Etapa 4
04.11   CSKA Moscova - Palermo 3-1    
04.11   Lausanne-Sports - Sparta Praga 1-3   
 
Etapa 5
02.12   Palermo - Sparta Praga 2-2    
02.12   CSKA Moscova - Lausanne-Sports 5-1     
 
 Etapa 6
15.12   Sparta Praga - CSKA Moscova  1-1  
15.12   Lausanne-Sports - Palermo  0-1
 



GRUPA G
J
GM
GP
PCT
Zenit
6
18
6
18
Anderlecht
6
8
8
7
AEK
6
9
13
7
Hajduk Split
6
5
13
3


Program meciuri:

Etapa 1
16.09   Anderlecht - Zenit St. Petersburg  1-3   
16.09   AEK  - Hajduk Split  3-1   
 
Etapa 2
30.09   Hajduk Split - Anderlecht  1-0   
30.09   Zenit St. Petersburg - AEK  4-2  
 
Etapa 3
21.10   Zenit St. Petersburg - Hajduk Split  2-0   
21.10   Anderlecht - AEK 3-0     
 
Etapa 4
04.11   Hajduk Split - Zenit St. Petersburg  2-3   
04.11   AEK  - Anderlecht  1-1   
 
Etapa 5
01.12   Zenit St. Petersburg - Anderlecht   3-1  
01.12   Hajduk Split - AEK  1-3    
 
Etapa 6
16.12   Anderlecht - Hajduk Split 2-0    
16.12   AEK  - Zenit St. Petersburg  0-3
 



GRUPA H
J
GM
GP
PCT
Stuttgart
6
16
6
15
Young Boys
6
10
10
9
Getafe
6
4
8
7
Odense
6
8
14
4


Program meciuri:

Etapa  1  
16.09   Stuttgart - Young Boys  3-0    
16.09   Getafe - Odense  2-1   
 
Etapa  2
30.09   Odense - Stuttgart 1-2    
30.09   Young Boys - Getafe 2-0   
 
Etapa  3
21.10   Young Boys - Odense 4-2    
21.10   Stuttgart - Getafe 1-0    
 
Etapa   4
04.11   Odense - Young Boys 2-0      
04.11   Getafe - Stuttgart 0-3   
 
Etapa   5
01.12   Young Boys - Stuttgart  4-2   
01.12   Odense - Getafe 1-1    
 
Etapa   6
16.12   Stuttgart - Odense 5-1    
16.12   Getafe - Young Boys 1-0
 



GRUPA I
J
GM
GP
PCT
PSV
6
10
3
14
Metalist Harkov
6
9
4
11
Sampdoria
6
4
7
5
Debreceni
6
4
13
3

Program meciuri:

Etapa 1
16.09   Debreceni - Metalist Kharkiv  0-5   
16.09   PSV Eindhoven - Sampdoria 1-1   
 
Etapa 2
30.09   Sampdoria - Debreceni 1-0     
30.09   Metalist Kharkiv - PSV Eindhoven  0-2   
 
Etapa 3
21.10   Metalist Kharkiv - Sampdoria  2-1   
21.10   Debreceni - PSV Eindhoven 1-2    
 
Etapa 4
04.11   Sampdoria - Metalist Kharkiv  0-0   
04.11   PSV Eindhoven - Debreceni 3-0     
 
Etapa  5
01.12   Metalist Kharkiv - Debreceni  2-1    
01.12   Sampdoria - PSV Eindhoven 1-2    
 
Etapa 6
16.12   Debreceni - Sampdoria 2-0    
16.12   PSV Eindhoven - Metalist Kharkiv  0-0
 



GRUPA J
J
GM
GP
PCT
PSG
6
9
4
12
Sevilla
6
10
7
10
Dortmund
6
10
7
9
Karpaty Lviv
6
4
15
1


Program meciuri:

Etapa 1
16.09   Karpaty Lviv - Dortmund  3-4   
16.09   FC Sevilla - Paris St.-Germain 0-1     
 
Etapa 2
30.09   Paris St.-Germain - Karpaty Lviv 2-0    
30.09   Dortmund - FC Sevilla  0-1   
 
Etapa 3
21.10   Dortmund - Paris St.-Germain 1-1    
21.10   Karpaty Lviv - FC Sevilla 0-1    
 
Etapa 4
04.11   Paris St.-Germain - Dortmund   0-0  
04.11   FC Sevilla - Karpaty Lviv  4-0  
 
Etapa 5
02.12   Dortmund - Karpaty Lviv  3-0   
02.12   Paris St.-Germain - FC Sevilla 4-2   
 
Etapa 6
15.12   Karpaty Lviv - Paris St.-Germain 1-1    
15.12   FC Sevilla - Dortmund  2-2
 



GRUPA K
J
GM
GP
PCT
Liverpool
6
8
3
10
Napoli
6
8
9
7
Steaua
6
9
11
6
Utrecht
6
5
7
5

Program meciuri

Etapa 1
16.09 21:05  Napoli - FC Utrecht  0-0   
16.09 21:05  Liverpool - Steaua Bucuresti  4-1   
 
Etapa 2 
30.09 19:00  Steaua Bucuresti - Napoli  3-3   
30.09 19:00  FC Utrecht - Liverpool  0-0   
 
Etapa 3
21.10 19:00  FC Utrecht - Steaua Bucuresti  1-1   
21.10 19:00  Napoli - Liverpool  0-0   
 
Etapa 4
04.11 21:05  Steaua Bucuresti - FC Utrecht  3-1   
04.11 21:05  Liverpool - Napoli  3-1   
 
Etapa 5
02.12 19:00  FC Utrecht - Napoli 3-3    
02.12 19:00  Steaua Bucuresti - Liverpool 1-1    
 
Etapa 6
15.12 21:05  Napoli - Steaua Bucuresti  1-0   
15.12 21:05  Liverpool - FC Utrecht 0-0
 


GRUPA L
J
GM
GP
PCT
Porto
6
14
4
16
Besiktas
6
9
6
13
Rapid Viena
6
5
12
3
TSKA Sofia
6
4
10
3

Program meciuri:

Etapa 1
16.09   Besiktas - CSKA Sofia 1-0     
16.09   FC Porto - Rapid Viena   3-0   
 
Etapa 2
30.09   Rapid Viena - Besiktas  1-2   
30.09   CSKA Sofia - FC Porto 0-1    
 
Etapa 3
21.10   CSKA Sofia - Rapid Viena 0-2    
21.10   Besiktas - FC Porto 1-3     
 
Etapa 4
04.11   Rapid Viena - CSKA Sofia 1-2    
04.11   FC Porto - Besiktas 1-1    
 
Etapa 5
02.12   CSKA Sofia - Besiktas 1-2    
02.12   Rapid Viena - FC Porto 1-3   
 
Etapa 6
15.12   Besiktas - Rapid Viena 2-0    
15.12   FC Porto - CSKA Sofia  3-1
 


Hajduk Split - Unirea Urziceni 4-1 / 1-1
FC Vaslui - Lille 0-0 / 0-2
Steaua - Grasshopper 1-0 / 0-1/ 4-3 DP
FC Timisoara - Manchester City 0-1 / 0-2
PSG - Maccabi Tel-Aviv 2-0 / 3-4
Leverkusen - Tavrya 3-0 / 3-1
Feyenoord - Gent 1-0 / 0-2
Genk - FC Porto 0-3 / 2-4
Debrecen - Litex Lovech 2-0 / 2-1
Aris - Austria Viena  1-0 / 1-1
Galatasaray - Karpaty 2-2 / 1-1
Palermo - Maribor 3-0 / 2-3
Club Brugge - Dinamo Minsk 2-1 / 3-2
Omonia Nicosia - Metalist 0-1 / 2-2
Napoli - Elfsborg 1-0 / 2-0
Sporting Lisabona - Brondby 0-2 / 3-0
Liverpool - Trabzonspor 1-0 / 2-1
Celtic - FC Utrecht 2-0 / 0-4
Dortmund - Qarabag 4-0 / 1-0
AIK - Levski Sofia 0-0 / 1-2
Sturm Graz   - Juventus 1-2 / 0-1
Getafe - APOEL 1-0 / 0-1 , 1-1 ET
Dundee United - AEK Atena 0-1 / 1-1
AZ Alkmaar  - Aktobe 2-0 / 1-2
Dnipro - Lech Poznan 0-1 / 0-0
Rapid Viena - Aston Villa 1-1 / 3-2
CSKA Sofia - TNS 3-0 / 2-2
Besiktas - HJK Helsinski 2-0 / 4-0
Slovan Bratislava - Stuttgart 0-1 / 2-2
Sibir Novosibirsk  - PSV  1-0 / 0-5
BATE Borisov - Maritimo 3-0 / 2-1
Lausanne - Lokomotiv Moscova 1-1 / 1-1 / 4-3 DP
Gyor - Dinamo Zagreb 0-2 / 1-2
Odense - Motherwell 2-1 / 1-0
PAOK - Fenerbahce 1-0 / 0-1 , 1-1 ET
Villarreal - Dnepr Mogilev 5-0 / 2-1
CSKA Moscova - Anorthosis Famagusta 4-0 / 2-1


Turul 3 preliminar Europa League


MYPA (Finlanda)- FC Timisoara (Romania) 1-2 / 3-3
Dinamo (Romania) - Hajduk Split (Croatia) 3-1 / 0-3
Beroe (Bulgaria) - Rapid Viena (Austria) 1-1 / 0-3
Odense (Danemarca) - Zrinjski (Bosnia-Hertegovina) 5-3 / 0-0
Dnepr Mogilev (Belarus) - Banik Ostrava (Cehia) 1-0 / 2-1
Rabotnicki (Macedonia) - FC Liverpool (Anglia) 0-2 / 0-2
Maritimo Funchal (Portugalia) - Bangor City (Tara Galilor) 8-2 / 2-1
Karpati Lvov (Ucraina) - Zestafoni (Georgia) 1-0 / 1-0
Shamrock Rovers (Irlanda) - Juventus Torino (Italia) 0-2 / 0-1
Elfsborg (Suedia) - Teteks (Macedonia) 5-0 / 1-2
Nordsjaelland (Danemarca) - Sporting Lisabona (Portugalia) 0-1 / 1-2
Maribor (Slovenia) - Hibernian (Scotia) 3-0 / 3-2
Steaua Rosie Belgrad (Serbia) - Slovan Bratislava (Slovacia) 1-2 / 1-1
Inter Turku (Finlanda) - Genk (Belgia) 1-5 / 2-3
Ruch Chorzow (Polonia) - Austria Viena (Austria) 1-3 / 0-3
Plzen (Cehia) - Besiktas Istanbul (Turcia) 1-1 / 0-3
Olympiacos Pireu (Grecia) - Maccabi Tel-Aviv (Israel) 2-1 / 0-1
Wisla Cracovia (Polonia) - Qarabag (Azerbaidjan) 0-1 / 2-3
Sturm Graz (Austria) - Dinamo Tblisi (Georgia) 2-0 / 1-1
Cercle Brugge (Belgia)  - Anorthosis Famagusta (Cipru) 1-0 / 1-3
Baki (Azerbaijan) - IF Brondby (Danemarca) 1-2 / 0-1
FK Molde (Norvegia) - VfB Stuttgart (Germania) 2-3 / 2-2
Maccabi Haifa (Israel) - Dinamo Minsk (Belarus) 1-0 / 1-3
FC Utrecht (Olanda) - FC Lucerna (Elvetia) 1-0 / 3-1
Sibir Novosibirsk (Rusia) - Appollon Limassol (Cipru) 1-0 / 1-2
Randers FC (Danemarca) - FC Lausanne (Elvetia) 2-3 / 1-1
AZ Alkmaar (Olanda) - IFK Goteborg (Suedia) 2-0 / 0-1
Spartak Zlatibor Voda (Serbia) - Dnipro Dnipropetrovsk (Ucraina) 2-1 / 0-2
ETO Gyor (Ungaria) - Montpellier (Franta) 0-1 / 1-0 / 4-3 penalti
Aalesund (Norvegia) - Motherwell (Scotia) 1-1 / 0-3
Kalmar FF (Suedia) - Levski Sofia (Bulgaria) 1-1 / 2-5
Galatasaray Istanbul (Turcia) - OFK Belgrad (Serbia) 2-2 / 5-1
Jagiellonia Bialystok (Polonia) - Aris Salonic (Grecia) 1-2 / 2-2
APOEL Nicosia (Cipru) - Jablonec (Cehia) 1-0 / 3-1
TSKA Sofia (Bulgaria) - Cliftonville (Irlanda de Nord)  3-0 / 2-1
 


Turul 2 preliminar Europa League
Rezultate tur / retur Europa League

Olimpia Balti - Dinamo Bucuresti 0-2 / 1-5
KR- Kartaty Lviv 0-3 / 2-3
Valletta - Ruch Chorzow 1-1 / 0-0
Molde - FK Jelgava 1-0 / 1-2
Elfsborg - Iskra Stali Ribnita 2-1 / 1-0
MyPa - Sant Julia 3-0 / 5-0
Maritimo Funchal - Sporting Fingal 3-2 / 3-2
Lausanne - Borac Banja Luka 1-0 / 1-1
Gefle - Dinamo Tbilisi 1-2 / 1-2
Differdange - Spartak Zlatibor 3-3 / 0-2
WIT Geogia - Banik 0-6 / 0-0
Tauras - APOEL 0-3 / 1-3
Shamrock Rovers - Bnei Yehuda 1-1 / 1-0
Gorica - Randers 0-3 / 1-1
Anorthosis - Sibenik 0-2 / 3-0
Zrinjski - Tre Penne 4-1 / 9-2
Besiktas - Vikingur 3-0 / 4-0
Levski - Dundalk 6-0 / 2-0
Austria Viena - Sirko Brijeg 2-2 / 1-0
Stabaek - Dnepr Mogilev 2-2 / 1-1
OFK - Torpedo Zhodin 2-2 / 1-0
Utrecht - Tirana 4-0 / 1-1
Motherwell - Breidbalik Kopavogur 1-0 / 1-0
Baki - Buducnost Podgorica 2-1 / 2-1
Portadown - Qarabag 1- 2 / 1-1
Honka - Bangor City 1-1 / 1-2
Maccabi Tel-Aviv - Mogren 2-0 / 1-2
Brondby - Vaduz 3-0 / 0-0
Ventspils - Teteks Tetovo 0-0 / 1-3
Kalmar - Dacia 0-0 / 2-0
Cercle Brugge - TPS 0-1 / 2-1
KS Besa - Olympiacos 0- 5 / 1-6
FK Siauliai - Wisla Cracovia 0-2 / 0-5
Cliftonville FC - Cibalia Vinkovci 1-0 / 0-0
Suduva - Rapid Viena 0-2 / 2-4
Altyrau - Gyor 0-2 / 0-2
Zestafoni - Banka Bystrica 3-0 / 0-1
Valletta - Ruch 1-1 / 0-0
Dinamo Minsk - Sillamae 5-1 / 5-0
Rabotniki - Mika 1-0 / 0-0
 


Turul 1 preliminar Europa League
Rezultate tur - retur
Europa League

Qarabag ( Azerbaijan) - Metalurg Skopje (Macedonia) 4-1 / 1-1
Nitra ( Slovacia)- Gyor ( Ungaria) 2-2 / 1-3
Dinamo Tbilisi ( Georgia)- Flora ( Estonia) 2-1 / 0-0
Sahtior Karagandy ( Kazkstan)- Ruch Chorzow ( Polonia) 1-2/ 0-1
Laci ( Albania) - FC Dnepr Mogilev ( Belarus) 1-1 / 1-7
Zeta ( Muntenegru) - Dacia Chisinau ( Moldova ) 1-1 / 0-0
Trans Narva ( Estonia) - MyPa ( Finlanda) 0-2 / 0-5
Llanelli ( Tara Galilor)- Tauras ( Lituania) 2-2 / 2-2 / 2-3( Prel)
Kalmar ( Suedia)- Streymur ( Insulele Feroe) 1-0 / 3-0
Grevenmacher ( Luxemburg)- Dundalk ( Irlanda) 3-3 / 1-2
KR Reykjavik ( Islanda)- Glentoran ( Irlanda de Nord) 3-0 / 2-2
TPS ( Finlanda)- Port Talbot ( Tara Galilor) 3-1 / 0-4
Portadown ( Irlanda de Nord)- Skonto (Letonia) 1-1 / 1-0
Randers ( Danemarca) - Dudelange ( Luxemburg) 6-1 / 1-2
FC Torpedo Zhodino ( Belarus) - Fylkir ( Islanda) 3-0 / 3-1
NSI Runavik ( Insulele Feroe)- Gefle ( Suedia ) 0-2 / 2-1
Zestafoni ( Georgia)- Faetano ( San Marino) 5-0 / 0-0
Tirana ( Albania)- Zalaegerszegi TE ( Ungaria) 0-0 / 0-0 / 1-0 (prel)
Rabotnicki ( Macedonia) - Lusitans ( Andora) 5-0 / 6-0
FC Ulysses ( Armenia) - Bnei Yehuda ( Israel) 0-0 / 0-1
Tobol ( Kazakhstan)- Zrinjski ( Bosnia -Hertegovina) 1-2 / 1-2
Sibenik ( Croatia)- Sliema ( Malta) 0-0 / 3-0
Olimpia Balti ( Moldova) - Lankaran( Azerbaijan) 0-0/ 1-1
Anorthosis ( Cipru)- Banants ( Armenia) 3-0 / 1-0
Olimpija Ljubljana ( Slovenia)- Siroki Brijeg ( Bosnia-Hertegovina) 0-2 / 0-3
UE Santa Coloma ( Andora) - Mogren ( Muntenegru) 0-3 / 2-0

CONTUL MEU


INSCRIE-TE AICI
CONCURS
LIGA CAMPIONILOR
EUROPA LEAGUE
EURO 2016
CUPA MONDIALA
JOCURILE OLIMPICE
OFERTE TURISM
NEWSLETTER
Fiti la curent cu ultimele informatii de pe site, inscriindu-va pentru newsletter.
RECOMANDA SITE
REZULTATE ETAPA 17
ViitorulFC Botosani
12
Gaz MetanFC Brasov
21
Astra GiurgiuDinamo
61
PanduriiRapid
20
CeahlaulU. Cluj
06
CFR ClujCSU Craiova
00
OtelulASA Tg Mures
02
SteauaCSMS Iasi
10
PetrolulConcordia Chiajna
22
DIVERTISMENT
Linkuri
EnterClick