Grupa H: Rusia, Belgia, Algeria, Coreea de Sud (foto) loturi Cupa Mondiala 2014

 
ActivSport
CLASAMENTE
BILETUL ZILEI
PRONOSTICURI
AVANCRONICI
CLASAMENT
Romania
Clasament Romania Liga 1
CLASAMENT 2020
CLASAMENT FORMA
REZULTATE 2020
PROGRAM 2020
Cupa Romania
ALTE CLASAMENTE
Clasament Liga 2 - Seria  1 Liga 2 - Seria 1
Clasament Liga 2 - Seria 2 Liga 2 - Seria 2
Clasament LIGA 3 SERIA 1 LIGA 3 SERIA 1
Clasament LIGA 3 SERIA 2 LIGA 3 SERIA 2
Clasament LIGA 3 SERIA 3 LIGA 3 SERIA 3
Clasament LIGA 3 SERIA 4 LIGA 3 SERIA 4
Clasament LIGA 3 SERIA 5 LIGA 3 SERIA 5
FOTBAL
Jucatori fotbal JUCATORI
Antrenori ANTRENORI
Arbitri ARBITRI
Cluburi fotbal CLUBURI FOTBAL
Asociatii judetene  de fotbal ASOCIATII JUDETENE
Federatii fotbal Internationale FEDERATII FOTBAL
FORMULA 1
CUPA MONDIALA RUGBY
SPORT AGREMENT
BILETE LA MECIURI
VIDEO
CONTACT
1Dunărea Călărași3
2Astra Giurgiu3
3Hermannstadt3
4CFR Cluj1
5FC Botosani1
6CSU Craiova0
7Gaz Metan0
8FC Voluntari0
9CSMS Iasi0
10Dinamo0
11Concordia Chiajna0
12Sepsi0
13Viitorul0
14FCSB0
SONDAJ
Pronostic CFR- Malmo FF
1
X
2
 
PUBLICITATE
 Grupa H: Rusia, Belgia, Algeria, Coreea de Sud (foto) loturi Cupa Mondiala 2014
Grupa H: Rusia, Belgia, Algeria, Coreea de Sud (foto) loturi Cupa Mondiala 2014 Lot Rusia:

Portari: Igor Akinfeev (TSKA Moscova), Yury Lodygin (Zenit St Petersburg), Sergey Ryzhikov (Rubin Kazan).

Fundaşi: Vasili Berezutskiy (TSKA Moscova), Vladimir Granat (Dinamo Moscova), Andrey Eshchenko (Anzhi Makhachkala), Sergey Ignashevich (TSKA Moscova), Alexey Kozlov (Dinamo Moscova, Dmitry Kombarov (Spartak Moscova), Andrey Semenov (Terek Grozny), Georgi Schennikov (TSKA Moscova).

Mijlocaşi: Denis Glushakov (Spartak Moscova), Igor Denisov (Dinamo Moscova), Alan Dzagoev (TSKA Moscova), Yury Zhirkov (Dinamo Moscova), Alexey Ionov (Dinamo Moscova), Pavel Mogilevets (Rubin Kazan), Alexander Samedov (Lokomotiv Moscova), Victor Faizulin (Zenit St Petersburg), Oleg Shatov (Zenit St Petersburg).

Atacanţi : Maxim Kanunnikov (Amkar Perm), Alexander Kerzhakov (Zenit St Petersburg), Alexander Kokorin (Dinamo Moscova).
 
Lot Belgia:

Portari: Thibaut Courtois (Chelsea), Simon Mignolet (Liverpool), Sammy Bossut (Zulte-Waregem)

Fundaşi: Toby Alderweireld (Atletico Madrid), Anthony Vanden Borre (Anderlecht), Daniel Van Buyten (Bayern Munchen), Vincent Kompany (Manchester City), Jan Vertonghen (Tottenham Hotspur), Thomas Vermaelen (Arsenal), Nicolas Lombaerts (Zenit Sankt Petersburg), Laurent Ciman (Standard Liege)

Mijlocaşi: Axel Witsel (Zenit Sankt Petersburg), Marouane Fellaini (Manchester United), Steven Defour (Porto), Moussa Dembele (Tottenham Hotspur), Nacer Chadli (Tottenham Hotspur), Kevin De Bruyne (Wolfsburg)

Atacanţi: Romelu Lukaku (Chelsea), Divock Origi (Lille), Eden Hazard (Chelsea), Kevin Mirallas (Everton), Dries Mertens (Napoli), Adnan Januzaj (Manchester United)

Lot Algeria:

Portari: Mohamed Lamine Zemmamouche (USM Alger), Rais Mbolhi (TSKA Sofia), Cedric Si Mohamed (CS Constantine)

Fundași: Carl Medjani (Valenciennes), Aissa Mandi (Reims), Madjid Bougherra (Lekhwiya), Faouzi Ghoulam (Napoli), Rafik Halliche (Academica), Essaid Belkalem (Watford), Liassine Cadamuro (Real Mallorca), Djamel Mesbah (Livorno), Mehdi Mostefa (Ajaccio)

Mijlocași: Sofiane Feghouli (Valencia), Saphir Taider (Inter Milan), Medhi Lacen (Getafe), Abdelmoumen Djabou (Club Africain), Yacine Brahimi (Grenada), Nabil Bentaleb (Tottenham), Hassan Yebda (Udinese), Riyad Mahrez (Leicester)

Atacanți: Islam Slimani (Sporting Lisbon), Hilal Soudani (Dinamo Zagreb), Nabil Ghilas (Porto).

Lot Coreea De Sud:

Portari: Jung Sung-ryong (Suwon Bluewings), Kim Seung (Ulsan Hyundai), Lee Bum-Young (Busan IPark);

Fundaşi: Kim Jin-su (Albirex Niigata), Kim Young-gwon (Guangzhou Evergrande), Yoon Suk-young (QPR), Hwang Seok-ho (Hiroshima Sanfrecce), Hong Jeong-ho (Augsburg) Kwak Tae-hwi (Al Hilal), Lee Yong (Ulsan Hyundai), Kim Chang-su (Kashiwa Reysol);

Mijlocaşi: Ki Sung-yueng (Sunderland), Ha Dae-sung (Beijing Guoan), Han Kook-young (Kashiwa Reysol), Park Jong-woo (Guangzhou R&F), Kim Bo-kyung (Cardiff City), Lee Chung-yong (Bolton Wanderers), Ji Dong-won (Augsburg), Son Heung-min (Bayer Leverkusen);

 Atacanţi: Koo Ja-cheol (Mainz 05), Lee Keun-ho (Sangju Sangmu), Park Chu-Young (Watford), Kim Shin-wook (Ulsan Hyundai).
 
838 vizualizari
Articol publicat la 17-06-2014 ora 08:07
CONTUL MEU


INSCRIE-TE AICI
CONCURS
LIGA CAMPIONILOR
EUROPA LEAGUE
EURO 2016
CUPA MONDIALA
JOCURILE OLIMPICE
OFERTE TURISM
NEWSLETTER
Fiti la curent cu ultimele informatii de pe site, inscriindu-va pentru newsletter.
RECOMANDA SITE
REZULTATE ETAPA 1
CFR ClujFC Botosani
11
Astra GiurgiuFCSB
10
HermannstadtSepsi
10
ViitorulDunărea Călărași
01
DIVERTISMENT
Linkuri
EnterClick