Grupa C: Japonia, Coasta de Fildes, Grecia , Columbia (foto) loturi Cupa Mondiala 2014

 
ActivSport
CLASAMENTE
BILETUL ZILEI
PRONOSTICURI
AVANCRONICI
CLASAMENT
Romania
Clasament Romania Liga 1
CLASAMENT 2020
CLASAMENT FORMA
REZULTATE 2020
PROGRAM 2020
Cupa Romania
ALTE CLASAMENTE
Clasament Liga 2 - Seria  1 Liga 2 - Seria 1
Clasament Liga 2 - Seria 2 Liga 2 - Seria 2
Clasament LIGA 3 SERIA 1 LIGA 3 SERIA 1
Clasament LIGA 3 SERIA 2 LIGA 3 SERIA 2
Clasament LIGA 3 SERIA 3 LIGA 3 SERIA 3
Clasament LIGA 3 SERIA 4 LIGA 3 SERIA 4
Clasament LIGA 3 SERIA 5 LIGA 3 SERIA 5
FOTBAL
Jucatori fotbal JUCATORI
Antrenori ANTRENORI
Arbitri ARBITRI
Cluburi fotbal CLUBURI FOTBAL
Asociatii judetene  de fotbal ASOCIATII JUDETENE
Federatii fotbal Internationale FEDERATII FOTBAL
FORMULA 1
CUPA MONDIALA RUGBY
SPORT AGREMENT
BILETE LA MECIURI
VIDEO
CONTACT
1Dunărea Călărași3
2Astra Giurgiu3
3Hermannstadt3
4CFR Cluj1
5FC Botosani1
6CSU Craiova0
7Gaz Metan0
8FC Voluntari0
9CSMS Iasi0
10Dinamo0
11Concordia Chiajna0
12Sepsi0
13Viitorul0
14FCSB0
SONDAJ
Pronostic CFR- Malmo FF
1
X
2
 
PUBLICITATE
 Grupa C: Japonia, Coasta de Fildes, Grecia , Columbia (foto) loturi Cupa Mondiala 2014
Grupa C: Japonia, Coasta de Fildes, Grecia , Columbia (foto)  loturi Cupa Mondiala 2014 Lot Japonia:

Portari: Eiji Kawashima (Standard Liege), Shuichi Gonda (FC Tokyo), Shusaku Nishikawa (Urawa Reds)

Fundasi: Masahiko Inoha (Jubilo Iwata), Yasuyuki Konno (Gamba Osaka), Yuto Nagatomo (Inter Milan), Atsuto Uchida (Schalke 04), Maya Yoshida (Southampton), Masato Morishige (FC Tokyo), Hiroki Sakai (Hannover 96), Gotoku Sakai (VfB Stuttgart)

Mijlocasi: Keisuke Honda (AC Milan), Makoto Hasebe (Nuremberg), Yasuhito Endo (Gamba Osaka), Toshihiro Aoyama (Sanfrecce Hiroshima), Hotaru Yamaguchi (Cerezo Osaka), Shinji Kagawa (Manchester United)

Atacanti: Shinji Okazaki (FC Mainz), Yoshito Okubo (Kawasaki Frontale), Hiroshi Kiyotake (Nurnberg), Manabu Saito (Yokohama F-Marinos), Yoichiro Kakitani (Cerezo Osaka), Yuya Osako (1860 Munchen)

Lot Coasta de Fildes:

Portari: Boubacar Barry (Lokeren), Sayouba Mande (Stabaek), Sylvain Gbohouo (Sewe San Pedro);

Fundaşi: Kolo Toure (FC Liverpool), Arthur Boka (VfB Stuttgart), Jean-Daniel Akpa Akpro (Toulouse), Serge Aurier (Toulouse), Ousmane Viera Diarrassouba (Caykur Rizespor), Didier Zokora (Trabzonspor), Constant Djakpa (Eintracht Frankfurt), Bamba Souleymane (Trabzonspor);

Mijlocaşi: Ismael Diomande ( Saint-Etienne), Max Gradel ( Saint-Etienne), Yaya Toure (Manchester City), Ismael Cheick Tiote (Newcastle United), Geoffroy Serey Die (FC Basel), Didier Ya Konan (Hannover );

Atacanţi: Didier Drogba (Galatasaray Istanbul), Gervinho (AS Roma), Salomon Kalou (OSC Lille), Wilfried Bony (Swansea City), Giovanni Sio (FC Basel), Mathis Bolly (Fortuna Dusseldorf).

  Lot Grecia:

Portari: Orestis Karnezis (Granada), Panagiotis Glykos (PAOK Salonic), Stefanos Kapino (Panathinaikos Atena);

Fundaşi: Konstantinos Manolas (Olympiakos Pireu), Jose Holebas (Olympiakos Pireu), Sokratis Papastathopoulos (Borussia Dortmund), Vangelis Moras (Hellas Verona), Georgios Tzavellas (PAOK Salonic), Loukas Vyntra (Levante), Vassilis Torosidis (AS Roma);

Mijlocaşi: Alexandros Tziolis (Kayserispor), Andreas Samaris (Olympiakos Pireu), Giannis Maniatis (Olympiakos Pireu), Konstantinos Katsouranis (PAOK Salonic), Giorgios Karagounis (Fulham), Panagiotis Tachtsidis (FC Torino), Ioannis Fetfatzidis (Genoa), Lazaros Christodoulopoulos (Bologna), Panagiotis Kone (Bologna);

Atacanţi: Dimitris Salpingidis (PAOK Salonic), Georgios Samaras (Celtic Glasgow), Konstantinos Mitroglou (Fulham), Theofanis Gekas (Konyaspor).

Lot Columbia:

Portari: David Ospina (Nice/Franța), Faryd Mondragon (Deportivo Cali), Camilo Vargas (Santa Fe);

Fundași: Pablo Armero (West Ham/Anglia), Camilo Zuniga (Napoli/Italia), Cristian Zapata (AC Milan/Italia), Eder Alvarez (River Plate/Argentina), Mario Alberto Yepes (Atalanta/Italia), Carlos Valdés (San Lorenzo/Argentina);

Mijlocași: Abel Aguilar (Toulouse/Franța), Fredy Guarin (Inter Milano/Italia), Juan Guillermo Cuadrado (Fiorentina/Italia), James Rodriguez (AS Monaco/Franța), Aldo Leao Ramirez (Morelia/Mexic), Carlos Sanchez (Elche/Spania), Santiago Arias (PSV Eindhoven/Olanda), Alexander Mejia (Atlético Nacional), Juan Fernando Quintero (Porto/Portugalia);

Atacanți: Jackson Martinez (Porto), Carlos Bacca (Sevilla/Spania), Teofilo Gutierrez (River Plate/Argentina), Adrian Ramos (Hertha Berlin/Germania), Victor Ibarbo (Cagliari/Italia).
 
816 vizualizari
Articol publicat la 17-06-2014 ora 08:02
CONTUL MEU


INSCRIE-TE AICI
CONCURS
LIGA CAMPIONILOR
EUROPA LEAGUE
EURO 2016
CUPA MONDIALA
JOCURILE OLIMPICE
OFERTE TURISM
NEWSLETTER
Fiti la curent cu ultimele informatii de pe site, inscriindu-va pentru newsletter.
RECOMANDA SITE
REZULTATE ETAPA 1
CFR ClujFC Botosani
11
Astra GiurgiuFCSB
10
HermannstadtSepsi
10
ViitorulDunărea Călărași
01
DIVERTISMENT
Linkuri
EnterClick